Inside the Manson Cult: The Lost Tapes
Charles Manson (materiał archiwalny)
in

SZOKSZOK

Niewidziane nigdy archiwalne nagrania z Charlesem Mansonem w dokumencie Inside the Manson Cult: The Lost Tapes

Charles Manson nie przestaje interesować społeczeństwa, czego wyraz dała stacja FOX, na której niedługo będzie miał premierę dwugodzinny film dokumentalny Inside the Manson Cult: The Lost Tapes.

O zmarłym niespełna rok temu Charlesie Mansonie powstało sporo dokumentów, Gethin Anthony wcielił się w niego w serialu Era Wodnika, a kilka filmów w mniejszym lub większym stopniu zgłębiało okropność tego przestępcy. Ponadto w przyszłym roku prześledzimy jego występki w nowym filmie Quentina Tarantino Once Upon a Time In Hollywood.

Założyciel sekty Rodzina, niewydarzona gwiazda sceny muzycznej, a przede wszystkim inspirator brutalnych mordów, m.in. na Sharon Tate i jej nienarodzonym dziecku. Poza żoną Romana Polańskiego, w wyniku działań jego wyznawców zginał także Wojciech Frykowski, Abigail Folger, Jay Sebring oraz Steven Parenta.

Czy da się w jego temacie coś dopowiedzieć? O tym przekonamy się za miesiąc. Premiera Inside the Manson Cult: The Lost Tapes odbędzie się 17 września. Na tę chwilę nie ma żadnych informacji o premierze w Polsce. Wiadomo jedynie, iż dokument wyprodukowany przez Simona Andreae ma na nowo opowiadać i jak żadna inna produkcja w przeszłości, zgłębiać historię Mansona. Tego, jak tworzył sektę, jak prał umysły wiernym, a przede wszystkim dowiemy się, jak kierował wyznawców ku zgubie. W tym celu skorzystano z niewidzianych wcześniej archiwalnych nagrań (dokumentaliści trafili na około 100 godzin materiałów filmowych).

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

zmiany w oscarach oscary 2019 kategoria najlepszy film popularny

Oscary z nagrodą pocieszenia dla popularnych filmów

The Marvelous Mrs. Maisel sezon 2 zwiastun 2017-2018

Drugi sezon The Marvelous Mrs. Maisel zapowiada jeszcze więcej wzruszeń i zabawy