Jacek kawalec budka suflera
Jacek Kawalec zaśpiewa w Budce Suflera
in

SZOKSZOK

Z “Randki w ciemno” do Budki Suflera. Jacek Kawalec wchodzi na scenę!

Hej – pamiętasz „Randkę w ciemno”? Tak, tę randkę – 3 kandydatów/kandydatki, parawan i poszukujący/poszukująca miłości oraz oczywiście retrospekcja z podróży.

Mnie utkwiła zwłaszcza ta późniejsza epoka „Randki w ciemno”, którą prowadził Tomasz Kammel, ale, ale.. miał on swojego poprzednika, był nim Jacek Kawalec. Dziś znany jest przede wszystkim z epizodycznych ról serialowych (tak, to ten polonista z “Rancza”) lub dubbingu, ale już niedługo.

Jacek Kawalec w Budce Suflera

Za chwileczkę wszyscy sobie odświeżymy wizerunek pana Jacka, gdyż właśnie okazuje się, że zastąpi on legendę polskiej muzyki – Krzysztofa Cugowskiego, w Budce Suflera!

W 2014 r. Budka Suflera zapowiadała zakończenie działalności, ale ostatecznie ich koniec nie trwał długo i reaktywowali zespół po 5 latach. Krzysztof Cugowski w 2019 r. oficjalnie odciął się od Budki Suflera – tym samym pozbawiając zespół najbardziej charakterystycznego głosu w polskiej muzyce rockowej!

Strata to wielka, bo jeszcze w 2013 r. będąc na koncercie Budki Suflera, drżałam, słysząc głos Cugowskiego i wzruszałam się przeogromnie z każdą kolejną sekundą, a tłum nie rozchodził się jeszcze przez dobre pół godziny po występie.

Cugowski nie był jedynym wokalistą Budki Suflera. W końcu słynna „Jolka, Jolka” w oryginale była wykonywana przez Felicjana Andrzejczaka, ale niewątpliwie to Cugowski był twarzą zespołu – był też jednym z jego założycieli (obok Romualda Lipki zm. w 2020 r.).

Po co psuć piękne wspomnienia?

Chyba nadchodzi epoka nowej Budki Suflera. I trochę mi smutno, i trochę mi żal – dlaczego nikt nie słucha Perfectu, który mówi, że trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. Po co psuć piękne wspomnienia?

Nie wątpię, że Jacek Kawalec nie podoła – w końcu od dobrych kilku miesięcy można podziwiać jego nagranie i źle nie jest, ale.. przecież to podróbka.

Jacek Kawalec wykonujący “Takie tango” Budki Suflera

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Kinga Woźniakowska

Dziewczyna od PRu. Jak lwica broni polskich dramatów, fanka stand-upu, od lat zakochana w Michaelu Buble. Przy kieliszku wina czyta literaturę faktu i romantyzuje gotowanie.

Disney+ latem w Polsce. Co wiemy o serwisie?

Disney+ latem w Polsce. Co wiemy o serwisie i dlaczego tak późno?

Gierek film 2022 recenzja
1/10

“Gierek” – recenzja filmu