in

Jak prowadzić zdrowy styl życia, nie mając wiele czasu, a przy tym nie rezygnując z przyjemności?

Z roku na rok rośnie liczba osób zmagających się już nie z nadwagą, a z otyłością. Wyobraźcie sobie, że w Polsce prawie 25% osób cierpi na otyłość. Stała się ona niemal chorobą cywilizacyjną. Czas więc podjąć działanie i wprowadzić zdrowy styl życia. Pamiętajcie, że jest to możliwe, nawet gdy dużo pracujecie.

Zdrowie na talerzu 

Zacznijmy od zdrowej diety, a więc takiej, która jest lekkostrawna i zbilansowana. Przede wszystkim należy wyeliminować z niej jedzenie śmieciowe. Daniom typu fast food mówimy stanowcze „nie”. Pamiętajcie, że sięgając po fast food nawet raz w tygodniu, możecie bardzo szybko przytyć, a przy tym doprowadzić organizm do niedoborów. Śmieciowe jedzenie ponadto często uzależnia.

Jak więc wygląda właściwa dieta? Oczywiście powinna być oparta na dużej ilości warzyw. Należy zadbać o to, by każdy posiłek składał się przynajmniej w 75% właśnie z warzyw. Ponadto na talerzu nie może też zabraknąć porcji białka, przy czym nie musi być ono pochodzenia zwierzęcego. Można wybrać białko roślinne, które jest także dobrze przyswajalne. Ponadto pamiętajcie, by wypijać minimum 2 litry wody, ale w odstępach czasu. W diecie nie może zabraknąć świeżo wyciskanych soków. Ograniczcie też ilość spożywanych słodyczy. Jeżeli doskwiera Wam głód, to zamiast po słodkości, sięgnijcie po orzechy czy pestki dyni. 

Aktywność fizyczna – jak o nią zadbać, mając mało czasu?

Należy prowadzić aktywny tryb życia. Nie jest to wcale takie trudne. Jeżeli nie macie czasu, by wybrać się na poranny jogging, to możecie wysiąść w drodze do pracy przystanek wcześniej i się przespacerować. Naszym zdaniem warto połączyć przyjemne z pożytecznym i jeżeli trudno Wam zmotywować się do porannego joggingu, to zawsze możecie włączyć audiobook w smartfonie i podczas biegania posłuchać np. kryminału, który zawsze chcieliście przeczytać, ale do tej pory nie mieliście czasu.

Jakie audiobooki sprawdzą się przy aktywności fizycznej? Tutaj wybór jest naprawdę duży. Wszystko zależy od Waszych preferencji. Jeśli potrzebujecie dodatkowej porcji motywacji, polecamy audiobook pt. „7 nawyków skutecznego działania” autorstwa Stephana R. Coveya. Jest to naprawdę świetny poradnik, który pomoże Wam znaleźć rozwiązanie problemów zarówno osobistych, jak i zawodowych. Dzięki niemu wykorzystacie w pełni swój potencjał i odniesiecie sukces. Możecie też postawić na audiobook pt. „Wysoko wrażliwi. Jak funkcjonować w świecie, który nas przytłacza?” autorstwa Elaine N. Aron. Autorka odkrywa przed Wami świat pełen emocji, ale też przedstawia metody, jak postrzegać się w pozytywnej perspektywie oraz umacniać poczucie własnej wartości. Oczywiście możecie też wybrać audiobooki z kursem podstawowym języka obcego, np. niemieckiego czy angielskiego. 

O czym jeszcze pamiętać? Zatroszczcie się o swoje zdrowie psychiczne 

Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne i w żadnym wypadku nie należy go bagatelizować. Jeżeli zmagacie się z obniżeniem nastroju, to szukajcie pomocy. Pamiętajcie, by każdego dnia zrobić coś miłego dla siebie i znaleźć choćby chwilę na oddech. Możecie np. zapisać się na odprężający masaż czy też wyjść z przyjaciółmi potańczyć. Nie zapomnijcie także o tym, jak ważny jest sen i jego higiena. Na pewno nie należy zasypiać przy włączonym telewizorze. Jeżeli macie problemy z zaśnięciem, włączcie muzykę relaksacyjną.                    

Artykuł sponsorowany

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jakie usługi oferuje fryzjer w Olsztynie?

pornhub

Weryfikacja wieku na Pornhubie pod znakiem zapytania