Ad image

Jak przygotować się do matury z matematyki?

Wpis partnerski
3 min czytania

Z ostatniej chwili

Obowiązkowa matura z matematyki z pewnością wielu osobom spędza sen z powiek. Matematyka jest niekwestionowaną królową nauk, jednak nie wszystkim jednakowo przychodzi rozumienie poszczególnych tematów. Takie osoby muszą poświęcić więcej czasu na ten przedmiot, ale ostatecznie po zrozumieniu poszczególnych zagadnień, także mogą uzyskać bardzo dobre wyniki z matury z matematyki i dostać się na upragnione studia.

Kiedy rozpocząć przygotowania do matury z matematyki?

Właściwie przygotowania do matury z matematyki powinny rozpocząć się już na pierwszych zajęciach z tego przedmiotu w szkole średniej. Każdy analizowany temat może być inspiracją podczas tworzenia arkuszy maturalnych. Podczas zajęć należy dokładnie śledzić poczynania na lekcji, aby móc zrozumieć schemat rozwiązywanych zadań. 

- Reklama -
Ad image

W idealnym świecie każdy uczeń powinien samodzielnie w domu przeanalizować wszystkie rozwiązywane zadania i podjąć próby samodzielnego ich rozwiązania. Systematyczne działania pochłaniają o wiele mniej czasu niż próby zrozumienia i opanowania nagromadzonych tematów przed sprawdzianami lub maturą z matematyki. Wówczas dobrym posunięciem mogą okazać się dodatkowe zajęcia z matematyki, zarówno te organizowane przez szkołę jak i z prywatnym korepetytorem. Pomoc specjalisty może okazać się nieoceniona i nie zniechęci ucznia do dalszego obcowania z tym przedmiotem. 

Systematyczna praca umożliwi sukces podczas matury

Z pewnością wśród elementów ułatwiających uzyskanie pozytywnego wyniku z matury z matematyki pomocne będą repetytoria i dodatkowe zbiory zadań. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie polecają pozycję „Nowa Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań. Poziom podstawowy”. Poszczególne tematy są odpowiednio rozplanowane, aby były one adekwatne do materiału realizowanego w szkole. Systematyczna praca z dodatkowymi materiałami jest doskonałym posunięciem, które umożliwia regularne wyłapywanie braków w wiedzy. Wówczas łatwiejsza jest praca nad posiadanymi brakami, a uczeń nie musi przebrnąć przez niezrozumiałe dla niego tematy w krótkim czasie. W niniejszym zbiorze zadań są zaprezentowane zadania na wzór zestawów zadań maturalnych, co umożliwia uczniom obcowanie z taką formą egzaminu o wiele wcześniej. 

Istotne jest, aby naukę do matury zakończyć na dzień lub dwa dni przed egzaminem. Jest to czas przeznaczony na spokojny relaks, który powinien zapewnić odprężenie po intensywnej nauce. Próby opanowania materiałów w tym czasie może spowodować wyłącznie chaos w głowie i uczeń będzie przytłoczony przez stres, jak i nadmiar informacji. 

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz