in

Jak dostać pracę jako krupier w kasynie na żywo

W ostatnim czasie praca krupiera w salonie gier na żywo stała się niezwykle popularna. W internecie jednak ciężko znaleźć rzetelne informacje na temat tego, jak ubiegać się i jak dostać taką pracę. Czy są do tego wymagane jakieś specjalne kwalifikacje? Czy istnieje szkoła dla krupierów, do której trzeba się zapisać? Jeśli szukasz nowej pracy i od dłuższego czasu rozważasz pracę jako krupier w kasynie na żywo, to przygotuj się na robienie notatek, bo zaraz dowiesz się kilku niezbędnych faktów na ten temat.

Rynek pracy w branży iGaming

Branża hazardu przez internet rozwija się w ekspresowym tempie. Na rynku pojawia się coraz więcej kasyn online, które prześcigają się w oferowaniu coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań w zakresie gier hazardowych. Niezaprzeczalnie wśród graczy królują automaty online, ale tuż za nimi plasują się gry na żywo. Solidnie rozbudowane sekcje z kasynem na żywo można dziś znaleźć w większości topowych kasyn online. Najlepszym tego przykładem jest Verde Casino, gdzie do dyspozycji graczy są setki gier live, od takich firm jak Evolution Gaming, Swintt czy TVBET.

I choć mogłoby się wydawać, że w dobie rozwoju technologicznego i dostępu do internetu, gra w wirtualnych kasynach będzie w pełni zautomatyzowana przez komputery, przez co element ludzki odejdzie w zapomnienie, to jednak stało się wręcz odwrotnie. Branża iGaming, a przede wszystkim producenci gier hazardowych na żywo stworzyli ogrom nowych miejsc pracy. Rozgrywkę w grach live, podobnie jak w kasynach stacjonarnych, prowadzi bowiem krupier, czyli realna osoba. Wyciąganie kolejnych kart na stół czy rzut kulką po kole od ruletki to zatem normalna, pełnoetatowa praca, która wykonywana jest w specjalnym studio nagraniowym przy obecności kamer. Dzięki rozwojowi technologii gier na żywo i coraz większej potrzebie graczy w zakresie interaktywności i poczucia klimatu prawdziwego kasyna, mnóstwo ludzi znalazło zatrudnienie.

Gdzie szukać pracy jako krupier live?

Na początek warto zaznaczyć, że zostając krupierem w grach na żywo, nie stajemy się bezpośrednim pracownikiem żadnego z kasyn online. Gry na żywo do kasyn dostarczają dostawcy oprogramowania, zatem to w ich gestii leży zapewnienie transmisji live z gier i zatrudnienie odpowiednich osób na stanowiska krupierów, którzy te transmisje będą prowadzić. Tak więc zostając krupierem w kasynie na żywo, podpisujemy umową o pracę nie z kasynem online, a z producentem gier i to właśnie on jest naszym pracodawcą.

Zatem poszukując pracy jako krupier w kasynie na żywo, należy zrobić research, którzy producenci oferują gry live i udać się na ich stronę internetową. Każdy dostawca na swojej witrynie posiada specjalną sekcję, w której zamieszcza informacje o tym, w których lokalizacjach aktualnie trwa rekrutacja na krupiera oraz przedstawia szczegółowe wymagania co do kandydata. Najpopularniejsi producenci, którzy regularnie prowadzą nabór nowych krupierów to m.in. takie firmy jak:

● Evolution Gaming;

● Pragmatic Play;

● Ezugi;

● Swintt.

Kto może zostać krupierem w kasynie żywo?

Znalezienie pracy jako krupier w kasynie na żywo wcale nie należy do najprostszych, bo ilość pracodawców na rynku jest dość mocno ograniczona. Mimo tego, że topowi dostawcy gier na żywo tacy jak Evolution Gaming, Pragmatic Play czy Ezugi, oferują setki gier live i potrzebują do prowadzenia transmisji sporej ilości ludzi, to jednak przeważnie poszukują na to stanowisko osób już z pewnym doświadczeniem.

Logicznym jest jednak to, że gdzieś takie doświadczenie trzeba nabyć, zatem nie należy z góry przekreślać swoich szans, bo dostawcy oprogramowania dla branży iGaming to innowacyjne i inteligentne firmy, które nie boją się podejmować ryzyka, przez co często pod swoje skrzydła przyjmują również osoby totalnie bez żadnego doświadczenia, by wyszkolić ich na specjalistów w swojej dziedzinie.

Ogólne wymagania, aby zostać krupierem w kasynie na żywo

Krupier w kasynie na żywo musi być przede wszystkim osobą pełnoletnią. Praktycznie wszyscy dostawcy prowadzą swoje transmisje po angielsku, dlatego od krupierów wymaga się perfekcyjnej znajomości języka angielskiego, a przede wszystkim biegłego komunikowania się w tym języku. Oczywiste jest, że ubiegając się o posadę krupiera live w konkretnej grze hazardowej, musimy dokładnie znać jej zasady. Najlepiej, gdy jednak znamy zasady wszystkich popularnych gier stołowych i karcianych, dzięki nasze spektrum możliwości prowadzenia gier znacząco się poszerza. Trzeba również pamiętać, że transmisje prowadzone są 24/7, przez co praca odbywa się w systemie trójzmianowym, a co za tym idzie, ważna będzie adaptacja do pracy w niestandardowych godzinach np. 23-7.

Najważniejszą kwestią jest jednak osobowość. Niestety nie jest to praca dla osób nieśmiałych i mało rozmownych, bo krupier musi dobrze czuć się przed kamerą, być entuzjastyczny, energiczny, gadatliwy, uśmiechnięty, pozytywnie nastawiony do świata i potrafić wzbudzić zaangażowanie graczy. Zatem na takim stanowisko o wiele lepiej sprawdzą się ekstrawertycy niż introwertycy. Ważnym aspektem jest także wygląd i prezencja. Krupier jest bowiem swego rodzaju „twarzą” marki, którą reprezentuje, dlatego musi wyglądać schludnie i przykuwać uwagę graczy swoją urodą.

Dokładne wymagania co do kandydata na stanowisko krupiera w kasynie na żywo będą się różnić w zależności od konkretnego pracodawcy. Niektórzy mogą wymagać dodatkowego zaświadczenia o niekaralności, a inni kontroli trzeźwości i kontroli na obecność narkotyków. Praca ta nie wymaga ukończenia żadnej szkoły i posiadania dyplomów. Co prawda fakt ukończenia certyfikowanych szkoleń krupierskich może być dużym atutem podczas rekrutacji, to jednak kluczowe są tutaj umiejętności interpersonalne.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Społeczny aspekt hazardu: Od samotnej gry do doświadczeń wieloosobowych