The Boys sezon 4

Jane Fonda nie odebrała Nagrody Stanleya Kubricka, bo została aresztowana

Dariusz Filipek
1 min czytania
Jane Fonda aresztowana (AP)

Z ostatniej chwili

Jane Fonda miała odebrać Nagrodę imienia Stanleya Kubricka za swoją dotychczasową pracę. Jednak nie dotarła na tegoroczną galę BAFTA w Los Angeles.

Jane Fonda nagrodę miała odebrać w piątek wieczorem, ale została aresztowana kilka godzin wcześniej tego samego dnia. Uczestniczyła w proteście klimatycznym w Waszyngtonie. W czasie, gdy policjant zakładał jej kajdanki uciskowe, w tłumie protestujących wykrzyczała podziękowania.

- Reklama -
Ad image

“Dziękuję BAFTA. Dziękuję za Nagrodę Stanleya Kubricka za znakomitość w filmie. Przepraszam, że mnie tam nie ma, jestem bardzo zaszczycona” – powiedziała Jane Fonda.

Aktorka nie pierwszy raz żywo angażuje się w sprawy społeczne. Kwestia zmian klimatycznych, które prowadzą naszą planetę ku katastrofie, to dla niej bardzo ważny problem. Jane Fonda na cztery miesiące przeniosła się do stolicy, by tam walczyć o przyśpieszenie prac nad zmianami, które mają doprowadzić do zahamowania dalszego wzrostu średniej globalnej temperatury.

Ostatnio Jane Fondę mogliśmy zobaczyć m.in. w filmach Pozycja obowiązkowa i Nasze noce. Dobrze wypadła również w ostatnich rolach serialowych, czyli Grace i Frankie Netflixa i w Newsroomie HBO. A dla mnie zawsze pozostanie waleczną Barbarellą – królową galaktyki!

Źródło: Variety

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz