in

Jane Fonda nie odebrała Nagrody Stanleya Kubricka, bo została aresztowana

Jane Fonda aresztowana (AP)
Jane Fonda aresztowana (AP)

Jane Fonda miała odebrać Nagrodę imienia Stanleya Kubricka za swoją dotychczasową pracę. Jednak nie dotarła na tegoroczną galę BAFTA w Los Angeles.

Jane Fonda nagrodę miała odebrać w piątek wieczorem, ale została aresztowana kilka godzin wcześniej tego samego dnia. Uczestniczyła w proteście klimatycznym w Waszyngtonie. W czasie, gdy policjant zakładał jej kajdanki uciskowe, w tłumie protestujących wykrzyczała podziękowania.

“Dziękuję BAFTA. Dziękuję za Nagrodę Stanleya Kubricka za znakomitość w filmie. Przepraszam, że mnie tam nie ma, jestem bardzo zaszczycona” – powiedziała Jane Fonda.

Aktorka nie pierwszy raz żywo angażuje się w sprawy społeczne. Kwestia zmian klimatycznych, które prowadzą naszą planetę ku katastrofie, to dla niej bardzo ważny problem. Jane Fonda na cztery miesiące przeniosła się do stolicy, by tam walczyć o przyśpieszenie prac nad zmianami, które mają doprowadzić do zahamowania dalszego wzrostu średniej globalnej temperatury.

Ostatnio Jane Fondę mogliśmy zobaczyć m.in. w filmach Pozycja obowiązkowa i Nasze noce. Dobrze wypadła również w ostatnich rolach serialowych, czyli Grace i Frankie Netflixa i w Newsroomie HBO. A dla mnie zawsze pozostanie waleczną Barbarellą – królową galaktyki!

Źródło: Variety

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tańszy Netflix taniej Malezja pakiet plan

Malezja to specyficzny kraj, więc Netflix ma dla Malezyjczyków specyficzny pakiet

Netflix nowa cena ceny konkurencja

Netflix nie wytrzyma wojny cenowej i będzie musiał spuścić z tonu