Jessica Chastain Lilandra X-Men
Jessica Chastain | American Way
in

SUPER!SUPER!

Kogo Jessica Chastain zagra w X-Men: Dark Phoenix?

Jessica Chastain zasugerowała na Instagramie, że dołączyła do ekipy kręcącej X-Men: Dark Phoenix.

Aktorka znana z Interstellar, Mamy, Wroga numer Jeden (świetna kreacja!) oraz Crimson Peak. Wzgórze krwi, zapytała przez serwis społecznościowy Jamesa McAvoya czy jest gotowy na Montreal, gdzie kręcony jest najnowszy film z serii X-Men.

https://www.instagram.com/p/BXRJm00B9FD/?taken-by=jessicachastain

Dlaczego zaczepiła akurat artystę wcielającego się w Charlesa Xaviera? Najpewniej dlatego, że jej komiksowa postać miała nie tylko romans z Profesorem X, ale również przez pewien czas była jego żoną. W komiksach jej rola nigdy nie była jednoznaczna.

To już niemal pewne, że Jessica Chastain wcieli się w Lilandrę Neramani!

Jest to apodyktyczna cesarzowa władającą w dalekim kosmosie imperium Shi’ar. Nie należy do osób, które należy darzyć szczególnym zaufaniem, gdyż zazwyczaj na końcu drogi ma jakiś interes, niebędący po myśli X-Men.

Profesor X Lilandra X-Men
Kadr z komiksu X-Men | Marvel Comics

Prasa donosiła o prawdopodobnym angażu Chastain już jakiś czas temu, ale wtedy były to informacje dalekie od pewników. I chociaż zazwyczaj nie zwracam szczególniej uwagi na ogłoszenia obsadowe, tak w tym wypadku pieję z radości, gdyż mamy do czynienia z cholernie dobrą aktorką.

Co nie zmienia tego, iż wciąż jestem mocno sceptyczny, ale żyję nadzieją, iż X-Men: Dark Phoenix będzie przynajmniej kinem dobrym. Ciągle martwi mnie Simon Kinberg, dla którego najnowsza część X-Men to pierwsza przygodą z reżyserią. Do tej pory żył głównie z pisania. Wypocił kilka scenariuszy do całkiem niezłych filmów, jak Jumper, Sherlock Holmes i X-Men: Przyszłość, która nadejdzie. Niestety nie zawsze produkcje sygnowane jego nazwiskiem dawały radę, żeby wymienić xXx 2: Następny poziom, X-Men: Ostatni bastion czy ostatnią Fantastyczną Czwórkę. Najnowsze X-Men kręci do swojego scenariusza. Jest również autorem skryptu do ciągle nienazwanego filmu antologicznego z rodziny Gwiezdnych Wojen.

Pożyjemy, zobaczymy. Premiera filmu dopiero 2 listopada 2018 roku.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Domino Deadpool 2 Zazie Beetz i Ryan Reynolds

Efekt Domino, czyli blackwashing w Deadpool 2. Nowa filmowa afera

Czy Marvel odzyska prawa do Spider-Mana

Marvel nie odzyska praw do Spider-Mana