jest krew... film stephen king szczu opowiadania ben stiller
Wszystkie opowiadania ze zbioru "Jest krew..." zostaną zekranizowane
in ,

“Jest krew…”: jeszcze więcej Stephena Kinga na ekranie. Ben Stiller zaadaptuje “Szczura”

Nie ma drugiego takiego pisarza jak Stephen King. Jego powieści i opowiadania są co rusz przenoszone na duże i małe ekrany. Od czasu “Carrie” powstały dziesiątki adaptacji filmowych i serialowych, a tegoroczny zbiór opowiadań z książki “Jest krew…” został już podzielony przez Hollywood.

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że firma producencka Blumhouse, Ryan Murphy i John Lee Hancock współpracują przy adaptacji opowiadania “Telefon pana Harrigana” z “Jest krew…”. Ponadto firma producencka Darrena Aronofsky’ego, Protozoa Pictures, ma zająć się adaptacją opowiadania “Życie Chucka”. Tytułowa historia, czyli “Jest krew…”, w której wraca bohaterka między innymi znana z “Oustidera”, Holly Gibney, może posłużyć HBO do produkcji drugiego sezonu serialu.

Z kolei Ben Stiller wybrał opowiadanie “Szczur”, które traktuje o pisarzu z blokadą twórczą. Mężczyzna dostaje propozycję “odblokowania” w zamian za śmierć jednej z bliskich mu osób. Skorzystalibyście, drodzy pisarze?

Stillera kojarzymy przede wszystkim z licznych komedii. Jednak aktor dał się także poznać jako bardzo sprawny reżyser świetnego serialu “Ucieczka z Dannemory”. Według serwisu Deadline Stiller miałby wyprodukować, wyreżyserować i zagrać w “Szczurze”.

Powyżej możecie posłuchać fragmentu zbioru “Jest krew…”, który ukazał się również w formie audiobooka.

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

petla film rewia tancerki Rzeszów seksafera podkarpacka

W filmie “Pętla” zatańczą baletnice i żołnierki, czyli rewia na całego!

Peacock za darmo w Polsce

Peacock wystartował i jest dostępny za darmo, ale do Netflixa mu daleko