jest krew... film stephen king szczu opowiadania ben stiller
Wszystkie opowiadania ze zbioru "Jest krew..." zostaną zekranizowane
in ,

“Jest krew…”: jeszcze więcej Stephena Kinga na ekranie. Ben Stiller zaadaptuje “Szczura”

Nie ma drugiego takiego pisarza jak Stephen King. Jego powieści i opowiadania są co rusz przenoszone na duże i małe ekrany. Od czasu “Carrie” powstały dziesiątki adaptacji filmowych i serialowych, a tegoroczny zbiór opowiadań z książki “Jest krew…” został już podzielony przez Hollywood.

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że firma producencka Blumhouse, Ryan Murphy i John Lee Hancock współpracują przy adaptacji opowiadania “Telefon pana Harrigana” z “Jest krew…”. Ponadto firma producencka Darrena Aronofsky’ego, Protozoa Pictures, ma zająć się adaptacją opowiadania “Życie Chucka”. Tytułowa historia, czyli “Jest krew…”, w której wraca bohaterka między innymi znana z “Oustidera”, Holly Gibney, może posłużyć HBO do produkcji drugiego sezonu serialu.

Z kolei Ben Stiller wybrał opowiadanie “Szczur”, które traktuje o pisarzu z blokadą twórczą. Mężczyzna dostaje propozycję “odblokowania” w zamian za śmierć jednej z bliskich mu osób. Skorzystalibyście, drodzy pisarze?

Stillera kojarzymy przede wszystkim z licznych komedii. Jednak aktor dał się także poznać jako bardzo sprawny reżyser świetnego serialu “Ucieczka z Dannemory”. Według serwisu Deadline Stiller miałby wyprodukować, wyreżyserować i zagrać w “Szczurze”.

Powyżej możecie posłuchać fragmentu zbioru “Jest krew…”, który ukazał się również w formie audiobooka.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

petla film rewia tancerki Rzeszów seksafera podkarpacka

W filmie “Pętla” zatańczą baletnice i żołnierki, czyli rewia na całego!

Peacock za darmo w Polsce

Peacock wystartował i jest dostępny za darmo, ale do Netflixa mu daleko