The Boys sezon 4

Gwiazda “Pełnej chaty” sponiewierana przez policję podczas protestu przeciwko możliwości wprowadzenia zakazu aborcji

Dariusz Filipek
5 min czytania
Jodie Sweetin została brutalnie powalona na ziemię przez policjanta (Instagram)

Z ostatniej chwili

Skandaliczne zachowanie policji! W ruch poszły pałki. Jodie Sweetin oraz pozostali protestujący zostali brutalnie potraktowani przez policję z Los Angeles podczas pokojowego protestu.

Na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych widać, jak gwiazda “Pełnej chaty”, Jodie Sweetin, została wyszarpana i brutalnie popchnięta na asfalt przez policjanta. Chwilę później niepewnie się podniosła i widocznie zawróciło jej się w głowie.

- Reklama -
Ad image

Protest przeciwko wyrokowi Sądu Najwyższego

Do bulwersującego zdarzenia doszło w sobotę, kiedy aktorka brała udział w proteście przeciwko decyzji Sądu Najwyższego obalającego ustawę Roe kontra Wade. Policja bezwzględnie popychała, a nawet pałowała osoby pokojowo manifestujące swoje poglądy. Widać, że nie tyle obecność, ile hardość funkcjonariuszy podsycała emocje.

Szczęście w nieszczęściu, że aktorce relatywnie nic nie jest, ale niewiele brakowało, aby skończyło się tragedią. Nie tylko w jej przypadku. Policjanci pałowali na oślep protestujących, a jedną z uczestniczek popchnęli bezpardonowo na rower. Do dramatu w takiej sytuacji nie trzeba wiele.

Na nagraniach powyżej widać, jak aktorka i inni protestujący chcieli przejść na nasyp z dala od autostrady, ale policjanci postawili im opór. Woleli, aby protestujący pozostali w mniej bezpiecznym miejscu, gdzie nieopodal roiło się od samochodów sunących po autostradzie.

To, co spotkało Jodie Sweetin w pigułce przypomina to zachowania policji w Polsce podczas Protestów Kobiet, w których Polki i Polacy uczestniczyli, aby wyrazić niezadowolenie z wyroku w sprawie prawa aborcyjnego, wydanego przez Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej. Wtedy rodzima policja także stosowała nieadekwatne do sytuacji metody tłumienia protestujących.

“Nie jesteśmy wolni, dopóki wszyscy nie będą wolni”

Po popchnięciu Jodie Sweetin na pomoc ruszyli inni protestujący, którzy ze zdenerwowaniem zareagowali na barbarzyńskie zachowanie władz. Można usłyszeć, jak jeden z protestujących krzyczy w stronę policjantów: “Co z wami jest nie tak?”.

- Reklama -
Skazana Max serial

Jodie Sweetin wydała później oświadczenie dla prasy, w którym stwierdziła: “Jestem niezmiernie dumna z setek ludzi, którzy pojawili się wczoraj, aby skorzystać ze swoich praw wynikających z Pierwszej Poprawki i podjęli natychmiastowe działania w celu pokojowego zaprotestowania przeciwko gigantycznej niesprawiedliwości, jaka spotkała nas przez nasz Sąd Najwyższy. Nasz aktywizm będzie kontynuowany, dopóki nasze głosy nie zostaną usłyszane i nie zostaną podjęte odpowiednie działania. To nas nie zniechęci, będziemy nadal walczyć o nasze prawa. Nie jesteśmy wolni, dopóki WSZYSCY nie będą wolni“.

“Nie jesteśmy wolni, dopóki wszyscy nie będą wolni” jest hasłem przewodnim protestów przeciwko możliwemu zaostrzeniu prawa do aborcji w niektórych stanach Stanów Zjednoczonych

Hasło “Nie jesteśmy wolni, dopóki wszyscy nie będą wolni” stało się nieodłącznym elementem protestów przeciwko decyzji Sądu Najwyższego.

ns

Więzienie za nagość

Jeśli planujesz oddać smartfon do serwisu, upewnij się, że serwisant nie będzie miał dostępu do twojej galerii. Co się stało? ▶

209 tysięcy polubień na Instagramie w kilkadziesiąt godzin

Jodie Sweetin zamieściła na swoim Instagramie nagranie ukazujące brutalność policji w Los Angeles, które do tej pory polubiono 209 tysięcy razy.

Sytuacja została sfilmowana i pierwotnie zamieszczona w sieci przez niezależnego dziennikarza, Mike’a Adę, który napisał: “Próbowała przeprowadzić grupę pokojowo protestujących z dala od autostrady. Jodie jest definicją prawdziwości i na szczęście nic jej nie jest! Ale inni, którzy dziś zdecydują się protestować, róbcie to ostrożnie i miejcie głowę na karku. To będzie bardzo długie lato”.

Policja Los Angeles również wydała oświadczenie dla prasy, w którym napisano: “Policja Los Angeles jest świadoma tego nagrania wideo, na którym kobieta jest popychana na ziemię przez funkcjonariuszy, którzy nie pozwolili grupie przejść pieszo i obejść autostradę 101. Użyta siła zostanie oceniona w ramach polityki i procedur LAPD“.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney
jon snow

Jon Snow wróci

HBO Max jest we wczesnej fazie rozwoju nowego serialu z uniwersum „Pieśni lodu i ognia”. Wrócić ma Jon Snow! ▶

Kwestia aborcji w Stanach Zjednoczonych stała się bardzo problematyczne jeszcze w zeszłym roku, a wyrok Sądu Najwyższego tylko podgrzał tę kwestię.

Jodie Sweetin mogliśmy ostatnio oglądać w filmie “Just Swipe” i w serialu “Pełniejsza chata” dostępnym w serwisie Netflix. Obecnie czekamy na “Craft Me a Romance” oraz “A Cozy Christmas Inn” z jej udziałem.

Weź udział w ankiecie na Twitterze

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz