johnny depp piraci z karaibów proces sądowy
Johnny Depp i Amber Heard
in

SZOKSZOK Na czasieNa czasie SUPER!SUPER!

Agent Johnny’ego Deppa stwierdził, że zarzuty Amber Heard kosztowały aktora udział w kolejnych “Piratach z Karaibów”

Wszystkie przesłuchania z dziesiątego dnia rozprawy

Dawny agent Johnny’ego Deppa, Christian Carino, stwierdził, że oskarżenia byłej żony aktora, Amber Heard, miały negatywny wpływ na wizerunek artysty i kosztowały go utratę filmowej serii “Piraci z Karaibów”, gdzie wcielał się w kapitana Jacka Sparrowa.

W sądzie puszczono nagranie, w którym Carino wypowiedział się w sprawie roszczenia Deppa w stosunku do Heard. Były mąż chce 50 milionów zadośćuczynienia, twierdząc, że pozwana zniszczyła jego karierę, fabrykując zarzuty o przemocy domowej. Podobne postępowanie Depp wytoczył Heard wcześniej w Wielkiej Brytanii, ale przegrał. Niedługo później aktor wytoczył proces gazecie The Sun, gdyż w artykule określono go “żonobijcą”. Sąd oddalił pozew, gdyż stwierdził, iż tekst w zasadzie opierał się na faktycznym stanie rzeczy.

“Bezrobotny” Johnny Depp

Były agent powiedział, że po rozmowach z producentem filmowym Jerrym Bruckheimerem i współprzewodniczącym Creative Artists Agency, Bryanem Lourdem, stało się jasne, że Disney zdecydował, że nie może dalej zatrudniać Deppa. Firma współpracowała z aktorem przy okazji filmów “Piraci z Karaibów” czy “Jeździec znikąd”.

Carino powiedział, że nigdy nie dyskutowano otwarcie o tym, iż powodem były oskarżenia o znęcanie się, ale po prostu rozumiano to w branży.

Warto tu zaznaczyć, że, pomimo iż od oskarżeń Heard minęło kilka lat, to aktor nadal znajduje zatrudnienie. Ostatnio zagrał między innymi w filmach “Minamata” oraz “Czekając na barbarzyńców”.

Pozywając kolejnych ludzi szkodzi swojemu poza ekranowemu wizerunkowi

Carino przyjaźnił się zarówno z Heard, jak i Deppem i reprezentował ich w różnych okresach czasu, ale obecnie nie utrzymuje z nimi żadnych relacji.

Podkreślił, iż artysta jest “jednym z najlepszych aktorów swojego pokolenia” i to nie zmieniło się pomimo zawirowań w jego życiu. Jakkolwiek zaznaczył, że liczne pozwy, które aktor wysuwa, nie tylko przeciwko byłej żonie, a wcześniej gazecie, ale również menadżerowi czy byłemu adwokatowi, zaszkodziły wizerunkowi aktora poza ekranem.

“Wydaje mi się, że to, z czego był znany poza ekranem, to było owianie tajemnicą tego, kim był, ponieważ publiczność go nie znała” – powiedział były agent, który dodał, że “zmieniło się to wraz z ujawnieniem, które nastąpiło wraz z pozwami sądowymi”.

Wiecznie spóźniony na plan

Carino został zapytany o produkcję piątego filmu z serii “Piraci z Karaibów” w 2015 roku i przyznał, że artysta nagminnie spóźniał się na plan zdjęciowy. “Wiem, że się spóźniał, ale on się spóźniał na wszystko przez całe życie” – powiedział, dodając, że ekipa produkcyjna wymyśliła, jak obejść ten problem.

Carino nie potrafił sprecyzować, kiedy Disney podjął decyzję o niezatrudnianiu Deppa do potencjalnego szóstego filmu z serii. Nie potrafił nawet określić roku, kiedy to nastąpiło.

Moment, w którym to nastąpiło podjęcie tej decyzji, jest kluczowy w sprawie. Prawnicy artysty twierdzą, iż nastąpiło to zaledwie kilka dni po tym, jak Heard ogłosiła w mediach, że była ofiarą przemocy domowej. Jej prawnicy uważają, iż decyzja Disneya została podjęta wcześniej.

Piąta odsłona “Piratów z Karaibów”, która pojawiła się na ekranach kin w 2017 roku, chociaż przyniosła zysk, to o był on słabszy od poprzednich filmów z serii. Wyglądało na to, że zainteresowanie serią topnieje, a budżety produkcyjne, promocyjne i wynagrodzenia dla aktora rosły.

Seria nadal ma spory potencjał, ale na razie Disney nie podejmuje żadnych kroków w kierunku kontynuacji. Jakiś czas temu mówiło się o tym, że nowy film mógłby pojawić się, ale bez kojarzonej z nim gwiazdy.

Wpływy do kas biletowych z tytułu kolejnych “Piratów z Karaibów” (za Box Office Mojo):

  • “Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły” z 2003 roku: 654 miliony dolarów
  • “Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka” z 2006 roku: 1,066 miliard dolarów
  • “Piraci z Karaibów: Na krańcu świata” z 2007 roku: 960 milionów dolarów
  • “Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach” z 2011 roku: 1,045 miliard dolarów
  • “Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” z 2017 roku: 794 miliony dolarów

Nie chce roli nawet za 300 milionów

Przedstawiciele Disneya nigdy oficjalnie nie potwierdzili, że Depp nie wróci do roli Sparrowa z uwagi na zarzuty Heard.

Kilka dni wcześniej aktor powiedział w sądzie, że nie zagrałby w kolejnych “Piratach z Karaibów” nawet wtedy, gdyby Disney zaproponował mu 300 milionów dolarów.

7 milionów za milczenie

Aktorka pierwszy raz wysunęła zarzuty w 2016 roku, kiedy złożyła pozew o rozwód i wystąpiła o zakaz zbliżania się. Zakaz został później wycofany, a byłe małżeństwo wydało oświadczenie, w którym stwierdzili, że żadne z nich nie złoży fałszywych roszczeń dla korzyści finansowych. Depp zapłacił 7 milionów dolarów byłej żonie w ramach ugody, które zobowiązała się przekazać na cel dobroczynny.

Jeden ze świadków wapował i jechał samochodem podczas składania zeznań, co rozbawiło aktora

W tym samym dniu przysięgli obejrzeli nagranie wideo oraz usłyszeli zeznania dwóch funkcjonariuszy policji z Los Angeles, i pracownika recepcji pracującego w budynku, gdzie artysta miał jeden z licznych penthouse’ów. Funkcjonariusze zostali wezwani do apartamentu w 2016 roku w związku ze zgłoszeniem przemocy domowej. Heard ostatecznie odmówiła złożenia doniesienia, a funkcjonariusze zeznali, że nie widzieli na niej żadnych śladów obrażeń.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

johnny depp amber heard proces na żywo online powtórki

Proces: Johnny Depp kontra Amber Heard. Gdzie oglądać online na żywo i powtórki?

the offer serial premiera online gdzie oglądać

Premiera serialu “The Offer” na Paramount+