The Boys sezon 4

Agent Johnny’ego Deppa stwierdził, że zarzuty Amber Heard kosztowały aktora udział w kolejnych “Piratach z Karaibów”

Dariusz Filipek
7 min czytania
Johnny Depp i Amber Heard

Z ostatniej chwili

Wszystkie przesłuchania z dziesiątego dnia rozprawy

Dawny agent Johnny’ego Deppa, Christian Carino, stwierdził, że oskarżenia byłej żony aktora, Amber Heard, miały negatywny wpływ na wizerunek artysty i kosztowały go utratę filmowej serii “Piraci z Karaibów”, gdzie wcielał się w kapitana Jacka Sparrowa.

W sądzie puszczono nagranie, w którym Carino wypowiedział się w sprawie roszczenia Deppa w stosunku do Heard. Były mąż chce 50 milionów zadośćuczynienia, twierdząc, że pozwana zniszczyła jego karierę, fabrykując zarzuty o przemocy domowej. Podobne postępowanie Depp wytoczył Heard wcześniej w Wielkiej Brytanii, ale przegrał. Niedługo później aktor wytoczył proces gazecie The Sun, gdyż w artykule określono go “żonobijcą”. Sąd oddalił pozew, gdyż stwierdził, iż tekst w zasadzie opierał się na faktycznym stanie rzeczy.

- Reklama -
Ad image

“Bezrobotny” Johnny Depp

Były agent powiedział, że po rozmowach z producentem filmowym Jerrym Bruckheimerem i współprzewodniczącym Creative Artists Agency, Bryanem Lourdem, stało się jasne, że Disney zdecydował, że nie może dalej zatrudniać Deppa. Firma współpracowała z aktorem przy okazji filmów “Piraci z Karaibów” czy “Jeździec znikąd”.

Carino powiedział, że nigdy nie dyskutowano otwarcie o tym, iż powodem były oskarżenia o znęcanie się, ale po prostu rozumiano to w branży.

Warto tu zaznaczyć, że, pomimo iż od oskarżeń Heard minęło kilka lat, to aktor nadal znajduje zatrudnienie. Ostatnio zagrał między innymi w filmach “Minamata” oraz “Czekając na barbarzyńców”.

Pozywając kolejnych ludzi szkodzi swojemu poza ekranowemu wizerunkowi

Carino przyjaźnił się zarówno z Heard, jak i Deppem i reprezentował ich w różnych okresach czasu, ale obecnie nie utrzymuje z nimi żadnych relacji.

Podkreślił, iż artysta jest “jednym z najlepszych aktorów swojego pokolenia” i to nie zmieniło się pomimo zawirowań w jego życiu. Jakkolwiek zaznaczył, że liczne pozwy, które aktor wysuwa, nie tylko przeciwko byłej żonie, a wcześniej gazecie, ale również menadżerowi czy byłemu adwokatowi, zaszkodziły wizerunkowi aktora poza ekranem.

- Reklama -
Skazana Max serial

“Wydaje mi się, że to, z czego był znany poza ekranem, to było owianie tajemnicą tego, kim był, ponieważ publiczność go nie znała” – powiedział były agent, który dodał, że “zmieniło się to wraz z ujawnieniem, które nastąpiło wraz z pozwami sądowymi”.

Wiecznie spóźniony na plan

Carino został zapytany o produkcję piątego filmu z serii “Piraci z Karaibów” w 2015 roku i przyznał, że artysta nagminnie spóźniał się na plan zdjęciowy. “Wiem, że się spóźniał, ale on się spóźniał na wszystko przez całe życie” – powiedział, dodając, że ekipa produkcyjna wymyśliła, jak obejść ten problem.

Carino nie potrafił sprecyzować, kiedy Disney podjął decyzję o niezatrudnianiu Deppa do potencjalnego szóstego filmu z serii. Nie potrafił nawet określić roku, kiedy to nastąpiło.

Moment, w którym to nastąpiło podjęcie tej decyzji, jest kluczowy w sprawie. Prawnicy artysty twierdzą, iż nastąpiło to zaledwie kilka dni po tym, jak Heard ogłosiła w mediach, że była ofiarą przemocy domowej. Jej prawnicy uważają, iż decyzja Disneya została podjęta wcześniej.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Piąta odsłona “Piratów z Karaibów”, która pojawiła się na ekranach kin w 2017 roku, chociaż przyniosła zysk, to o był on słabszy od poprzednich filmów z serii. Wyglądało na to, że zainteresowanie serią topnieje, a budżety produkcyjne, promocyjne i wynagrodzenia dla aktora rosły.

Seria nadal ma spory potencjał, ale na razie Disney nie podejmuje żadnych kroków w kierunku kontynuacji. Jakiś czas temu mówiło się o tym, że nowy film mógłby pojawić się, ale bez kojarzonej z nim gwiazdy.

Wpływy do kas biletowych z tytułu kolejnych “Piratów z Karaibów” (za Box Office Mojo):

  • “Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły” z 2003 roku: 654 miliony dolarów
  • “Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka” z 2006 roku: 1,066 miliard dolarów
  • “Piraci z Karaibów: Na krańcu świata” z 2007 roku: 960 milionów dolarów
  • “Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach” z 2011 roku: 1,045 miliard dolarów
  • “Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” z 2017 roku: 794 miliony dolarów

Nie chce roli nawet za 300 milionów

Przedstawiciele Disneya nigdy oficjalnie nie potwierdzili, że Depp nie wróci do roli Sparrowa z uwagi na zarzuty Heard.

Kilka dni wcześniej aktor powiedział w sądzie, że nie zagrałby w kolejnych “Piratach z Karaibów” nawet wtedy, gdyby Disney zaproponował mu 300 milionów dolarów.

7 milionów za milczenie

Aktorka pierwszy raz wysunęła zarzuty w 2016 roku, kiedy złożyła pozew o rozwód i wystąpiła o zakaz zbliżania się. Zakaz został później wycofany, a byłe małżeństwo wydało oświadczenie, w którym stwierdzili, że żadne z nich nie złoży fałszywych roszczeń dla korzyści finansowych. Depp zapłacił 7 milionów dolarów byłej żonie w ramach ugody, które zobowiązała się przekazać na cel dobroczynny.

Jeden ze świadków wapował i jechał samochodem podczas składania zeznań, co rozbawiło aktora

W tym samym dniu przysięgli obejrzeli nagranie wideo oraz usłyszeli zeznania dwóch funkcjonariuszy policji z Los Angeles, i pracownika recepcji pracującego w budynku, gdzie artysta miał jeden z licznych penthouse’ów. Funkcjonariusze zostali wezwani do apartamentu w 2016 roku w związku ze zgłoszeniem przemocy domowej. Heard ostatecznie odmówiła złożenia doniesienia, a funkcjonariusze zeznali, że nie widzieli na niej żadnych śladów obrażeń.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz