The Boys sezon 4

Reżyser filmów o Spider-Manie nakręci dla Disney+ serial “Just Beyond”

Dariusz Filipek
2 min czytania

Z ostatniej chwili

Na Disney+ trafi antologiczny serial “Just Beyond” oparty na twórczości R.L Stine’a. Za sterami pierwszych odcinków zasiadł reżyser filmów o Spider-Manie.

“Just Beyond” zbliża się coraz większymi krokami. Dowiedzieliśmy się, że pierwsze dwa z ośmiu odcinków pierwszego sezonu, wyreżyseruje Marc Webb – twórca “Niesamowitych Spider-Manów”, “500 dni miłości” czy “Obdarowanych”. Przepisania komiksowych historii na język serialu podjął się Seth Grahame-Smith. Ma na koncie scenariusze do filmów “LEGO Batman: Przygoda”, “Abraham Lincoln: Łowca Wampirów” i “Mroczne cienie”. Jest także scenarzystą zekranizowanego komiksu “Duma i uprzedzenia, i zombie”, a w przyszłości pokieruje historią innej serialowej adaptacji komiksów, czyli “Green Lanterna” dla HBO Max. W serwisie HBO zapewne będzie na poważnie, a w przypadku “Just Beyond” produkowanego dla Disney+, raczej trochę strasznie i zabawnie.

- Reklama -
Ad image

Panowie przeniosą na ekran komiks “Just Beyond” pisany przez R.L. Stine’a. Nie była to jego pierwsza i najpewniej nie jest ostatnia historia obrazkowa. Jakkolwiek komiksy są dla niego odskocznią od klasycznej literatury, na której zjadł zęby. Stine, nazywany Stephenem Kingiem dla młodzieży, napisał setki książek. Są to głównie horrory dla młodych czytelników, które sprzedały się w ponad 400 milionach egzemplarzy. Zajął siedemnaste miejsce na liście najlepiej sprzedających się pisarzy. Jego twórczość to przede wszystkim lekkie i krótkie opowieści z dreszczykiem. W Polsce wydano między innymi jego książki z serii “Gęsia skórka” czy “Ulica strachu”.

R.L. Stine czasem nie pisze, czasem siedzi
R.L. Stine czasem nie pisze, czasem siedzi

Ciekawostką jest to, że wcześniej Hulu planowało zaadaptowanie książkowej serii Stine’a “Fear Street”, ale po przejęciu serwisu przez Disney postanowiono zarzucić projekt. Nie tylko ten, bo z planów Hulu wyleciało o wiele więcej widowisk. Jak dowiedziałem się od Terry’ego Moore’a, autora “Rachel Rising”, Disney wyrzucił z Hulu dwie serialowe adaptacje jego komiksów, ale na szczęście jedna już znalazła nowy dom. Ostatecznie również “Fear Street” nie zaginie i Netflix zrealizuje na podstawie książek Stine’a serię filmów.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz