in

Reżyser filmów o Spider-Manie nakręci dla Disney+ serial “Just Beyond”

just beyond serial disney plus rl stine marc webb

Na Disney+ trafi antologiczny serial “Just Beyond” oparty na twórczości R.L Stine’a. Za sterami pierwszych odcinków zasiadł reżyser filmów o Spider-Manie.

“Just Beyond” zbliża się coraz większymi krokami. Dowiedzieliśmy się, że pierwsze dwa z ośmiu odcinków pierwszego sezonu, wyreżyseruje Marc Webb – twórca “Niesamowitych Spider-Manów”, “500 dni miłości” czy “Obdarowanych”. Przepisania komiksowych historii na język serialu podjął się Seth Grahame-Smith. Ma na koncie scenariusze do filmów “LEGO Batman: Przygoda”, “Abraham Lincoln: Łowca Wampirów” i “Mroczne cienie”. Jest także scenarzystą zekranizowanego komiksu “Duma i uprzedzenia, i zombie”, a w przyszłości pokieruje historią innej serialowej adaptacji komiksów, czyli “Green Lanterna” dla HBO Max. W serwisie HBO zapewne będzie na poważnie, a w przypadku “Just Beyond” produkowanego dla Disney+, raczej trochę strasznie i zabawnie.

Panowie przeniosą na ekran komiks “Just Beyond” pisany przez R.L. Stine’a. Nie była to jego pierwsza i najpewniej nie jest ostatnia historia obrazkowa. Jakkolwiek komiksy są dla niego odskocznią od klasycznej literatury, na której zjadł zęby. Stine, nazywany Stephenem Kingiem dla młodzieży, napisał setki książek. Są to głównie horrory dla młodych czytelników, które sprzedały się w ponad 400 milionach egzemplarzy. Zajął siedemnaste miejsce na liście najlepiej sprzedających się pisarzy. Jego twórczość to przede wszystkim lekkie i krótkie opowieści z dreszczykiem. W Polsce wydano między innymi jego książki z serii “Gęsia skórka” czy “Ulica strachu”.

R.L. Stine czasem nie pisze, czasem siedzi
R.L. Stine czasem nie pisze, czasem siedzi

Ciekawostką jest to, że wcześniej Hulu planowało zaadaptowanie książkowej serii Stine’a “Fear Street”, ale po przejęciu serwisu przez Disney postanowiono zarzucić projekt. Nie tylko ten, bo z planów Hulu wyleciało o wiele więcej widowisk. Jak dowiedziałem się od Terry’ego Moore’a, autora “Rachel Rising”, Disney wyrzucił z Hulu dwie serialowe adaptacje jego komiksów, ale na szczęście jedna już znalazła nowy dom. Ostatecznie również “Fear Street” nie zaginie i Netflix zrealizuje na podstawie książek Stine’a serię filmów.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

hbo max w polsce 2021 reklamy

HBO Max z reklamami, a w Polsce w drugiej połowie 2021 roku

liga sprawiedliwości zacka snydera hbo go

“Liga sprawiedliwości Zacka Snydera” nie taka zła, jak poprzednia wersja, ale nie na tyle dobra, żeby się zachwycać