Juvenile Justice
in

SUPER!SUPER! Na czasieNa czasie

Premiera dnia: “Juvenile Justice” na Netflix

Zwiastun serialu

“Juvenile Justice” to kolejny serial Netflixa prosto z Korei Południowej. Tym razem dostaliśmy historię o pani sędzi orzekającej w sądzie dla nieletnich. Nie jest ona szczególną fanką dzieciaków i wymierza bezlitosną sprawiedliwość.

“Juvenile Justice” to serial wyreżyserowany przez Hong Jong-chana, który wcześniej pracował nad dramami “Geunyeoui Sasaenghwal”, “Laipeu” i “Di-eo Ma-i Peu-ren-jeu”. Widowisko nakręcił do scenariusza autorstwa Kim Min-seok, dla którego był to serialowy debiut. W ich produkcji wystąpili między innymi Kim Hye-soo, Kim Mu-yeol oraz Lee Sung-min.

Historia zabiera nas w mury sądu dla nieletnich, w którym zasiada sroga sędzia Shim Eun-seok. Kobieta dostaje sprawę brutalnego mordu, jakiego nie życzylibyście najgorszemu wrogowi. Przyjmuje ją bez mrugnięcia okiem, chociaż ma zająć się kwestią potencjalnej winy 13-latka, który miał zamordować 8-latka. Nie było to zwyczajne zabójstwo. Ofiara miała zostać porwana, uduszona, poćwiartowana siekierą, a jej narządy wrzucono do kompostu. Wszystko to działo się w biały dzień w pobliżu szkoły. Ewentualnemu sprawcy grożą najwyżej dwa lata w poprawczaku.

“Juvenile Justice” to coś dla fanów seriali prawniczych

“Juvenile Justice” to kolejne widowisko z Korei Południowej, które zawitało na Netflix. Wcześniej dostaliśmy z tego kraju, chociażby “All of Us Are Dead” czy “Squid Game” pobijające prawie wszystkie rekordy popularności serwisu.

Zapewne dramat sądowy nie zdobędzie takiej oglądalności wśród widowni jak wymienione, ale po pierwszym odcinku pragnę zachęcić do niego nie tylko widzów przepadających za koreańskimi dramami, ale również tych, którzy po prostu lubią emocje na salach sądowych.

To produkcja uderzająca w gust widowni dobrze wspominającej “Żonę idealną” (serial doczekał się również koreańskiej wersji), “Sprawy idealnej”, “Układy” czy pierwszego sezonu “American Crime Story”. Oczywiście, jest to zupełnie innego rodzaju opowieść, ale spędzicie tu sporo czasu w gmachu sądu. Poza tym dobrze się to ogląda — nawet pomimo nieco irytującej teatralności, która jest nieodzownym elementem większości produkcji z Korei.

Netflix udostępnił Fast Laughs. Specyficzny klon TikToka pojawił się w krajach anglojęzycznych

Netflix chce, żebyście się uśmiechnęli. Serwis w wybranych państwach zaprezentował funkcjonalność, która żywo przypomina to, czym od dawna zabijają czas użytkownicy TikToka. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Na tę chwilę nie ma zbyt wielu opinii o nowym serialu Netflixa. Na IMDB “Juvenile Justice” ma obecnie ocenę 8,8/10, ale ciężko się tym sugerować, gdyż serial oceniło tam na razie zaledwie kilkudziesięciu widzów. Z kolei na Rotten Tomatoes nie ma jeszcze ani jednej recenzji, więc nie wiemy, co o historii myśli większość liczących się krytyków. Na Ready Steady Cut serial dostał ocenę 3/5, a na Film Hype 4/5.

Pierwszy sezon liczy 10 odcinków, których długość waha się od 55 do 70 minut. Całość możecie oglądać od dziś na Netfliksie.

Serial “Juvenile Justice” obejrzycie online w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Wikingowie: Walhalla Netflix serial online

Premiera dnia: “Wikingowie: Walhalla” na Netflix

Sean Penn Ukraina

Sean Penn prosto z Kijowa wzywa do pomocy Ukrainie