Kapitan Marvel box office weekend otiwerający
Kapitan Marvel (źródło: Marvel Studios; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

BOX OFFICE: Kapitan Marvel miażdży kina w Stanach Zjednoczonych i na świecie

Kapitan Marvel można już oficjalnie ogłosić sukcesem komercyjnym. Najnowszy film Marvela zbiera umiarkowanie pochlebne opinie wśród widzów i krytyków, a jednocześnie przetrzebił portfele masowej widowni.

Kapitan Marvel doskonale pokazuje, że machina uruchomiona nieco ponad dekadę temu przez Kevina Feige, ma się świetnie i nic nie wskazuje na to, że miałaby się zatrzymać w najbliższym czasie. 21 film Marvel Studios zanotował trzecie najlepsze otwarcie w marcu w Stanach Zjednoczonych. Ze 153 milionami dolarów ustępuje wyłącznie Pięknej i Bestii z 2017 roku (174 miliony) oraz Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (166 milionów).

Takie otwarcie czyni Kapitan Marvel siódmym najmocniejszym filmem wchodzących w skład Marvel Cinematic Universe. Z produkcji traktujących o pierwszym występie bohatera w solowym filmie tylko Czarna Pantera poradziła sobie lepiej w weekend otwierający (202 miliony).

Doskonale widać, że pokraczne zabiegi sieciowych robaków na nic się zdały i film radzi sobie lepiej niż świetnie!

20 poprzednich filmów Marvel Studios zarabiało w Stanach Zjednoczonych średnio 2,76 razy więcej, niż w weekend otwierający. To daje nadzieję, że opowieść o Carol Danvers uzbiera 422 miliony w domu. Uczyniłoby to widowisko piątym najlepiej zarabiającym filmem studia. Dałoby także sporą nadzieję, że na świecie film przebije się przez magiczną granicę miliarda dolarów. Kapitan Marvel nie ma obecnie wielkiej konkurencji w kinach, więc wszystko wskazuje na to, że miliard jest pewny.

A jeśli już jestem przy wynikach ze świata, to muszę odnotować, że produkcja, która otwarła się na większości rynków na świecie 7 marca, dorzuciła z międzynarodowych kas biletowych 302 miliony. Łącznie ma już 455 milionów dolarów.

Kapitan Marvel Box Office Mojo
Weekendowe wyniki przy kasach biletowych w kinach w Stanach Zjednoczonych, od 8 do 10 marca 2019 roku (źródło: Box Office Mojo)

W porównaniu do Kapitan Marvel reszta filmów zbiera grosze. Do pierwszej trójki w Stanach Zjednoczonych załapała się animacja Jak wytresować smoka 3 (14,7 milionów) oraz A Madea Family Funeral (12 milionów). W przyszłym tygodniu do kin trafia Kraina cudów, Five Feet Apart oraz Captive State.

Źródło: Box Office Mojo

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

Leaving Neverland recenzja dokument hbo go michael jackson
7/10

Leaving Neverland – sezon 1 – recenzja serialu dokumentalnego o Michaelu Jacksonie

Kapitan Marvel opinie opinia
7/10

Kapitan Marvel – druga recenzja superbohaterskiego filmu Marvela