Kapitan Marvel box office weekend otiwerający
Kapitan Marvel (źródło: Marvel Studios; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

BOX OFFICE: Kapitan Marvel miażdży kina w Stanach Zjednoczonych i na świecie

Kapitan Marvel można już oficjalnie ogłosić sukcesem komercyjnym. Najnowszy film Marvela zbiera umiarkowanie pochlebne opinie wśród widzów i krytyków, a jednocześnie przetrzebił portfele masowej widowni.

Kapitan Marvel doskonale pokazuje, że machina uruchomiona nieco ponad dekadę temu przez Kevina Feige, ma się świetnie i nic nie wskazuje na to, że miałaby się zatrzymać w najbliższym czasie. 21 film Marvel Studios zanotował trzecie najlepsze otwarcie w marcu w Stanach Zjednoczonych. Ze 153 milionami dolarów ustępuje wyłącznie Pięknej i Bestii z 2017 roku (174 miliony) oraz Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (166 milionów).

Takie otwarcie czyni Kapitan Marvel siódmym najmocniejszym filmem wchodzących w skład Marvel Cinematic Universe. Z produkcji traktujących o pierwszym występie bohatera w solowym filmie tylko Czarna Pantera poradziła sobie lepiej w weekend otwierający (202 miliony).

Doskonale widać, że pokraczne zabiegi sieciowych robaków na nic się zdały i film radzi sobie lepiej niż świetnie!

20 poprzednich filmów Marvel Studios zarabiało w Stanach Zjednoczonych średnio 2,76 razy więcej, niż w weekend otwierający. To daje nadzieję, że opowieść o Carol Danvers uzbiera 422 miliony w domu. Uczyniłoby to widowisko piątym najlepiej zarabiającym filmem studia. Dałoby także sporą nadzieję, że na świecie film przebije się przez magiczną granicę miliarda dolarów. Kapitan Marvel nie ma obecnie wielkiej konkurencji w kinach, więc wszystko wskazuje na to, że miliard jest pewny.

A jeśli już jestem przy wynikach ze świata, to muszę odnotować, że produkcja, która otwarła się na większości rynków na świecie 7 marca, dorzuciła z międzynarodowych kas biletowych 302 miliony. Łącznie ma już 455 milionów dolarów.

Kapitan Marvel Box Office Mojo
Weekendowe wyniki przy kasach biletowych w kinach w Stanach Zjednoczonych, od 8 do 10 marca 2019 roku (źródło: Box Office Mojo)

W porównaniu do Kapitan Marvel reszta filmów zbiera grosze. Do pierwszej trójki w Stanach Zjednoczonych załapała się animacja Jak wytresować smoka 3 (14,7 milionów) oraz A Madea Family Funeral (12 milionów). W przyszłym tygodniu do kin trafia Kraina cudów, Five Feet Apart oraz Captive State.

Źródło: Box Office Mojo

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Leaving Neverland recenzja dokument hbo go michael jackson
7/10

Leaving Neverland – sezon 1 – recenzja serialu dokumentalnego o Michaelu Jacksonie

Kapitan Marvel opinie opinia
7/10

Kapitan Marvel – druga recenzja superbohaterskiego filmu Marvela