Box Office Kapitan Marvel
Kapitan Marvel (źródło: Marvel; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

BOX OFFICE: Kapitan Marvel ciągle świetnie zarabia, a trolle płaczą po kątach

Wbrew opiniom sieciowych trolli, którzy psują sobie markę nawet na YouTube, Kapitan Marvel poradziła sobie świetnie w drugi weekend.

Modne stało się ostatnio hejtowanie nowego filmu Marvel Studios. Co rusz można spotkać się z materiałami, w których sieciowe przygłupy krzyczą, iż Kapitan Marvel to olbrzymia porażka studia filmowego, gdyż film zanotował spory spadek frekwencji z niedzieli na… poniedziałek. Życie jest nowelą, czasem szare włosy, czasem biały welon, ale wbrew dogryzaniu maluczkich przygłupów, widowisko radzi sobie ciągle świetnie.

Przypominam, iż w weekend otwierający film przyniósł do kas kinowych w Stanach Zjednoczonych aż 153 miliony dolarów. To pozwoliło Marvel Studios zarobić 18 miliardów na wszystkich wyprodukowanych dotychczas filmach. W drugim tygodniu Kapitan Marvel poprawiła swój wynik o 69 milionów. Chociaż są to wstępne szacunki Box Office Mojo, to wiele się już w tej materii nie zmieni i produkcja może pochwalić się bardzo przyzwoitym spadkiem w drugim tygodniu, który wyniósł 54,8%.

Obecnie Kapitan Marvel ma już 266 milionów wpływów w domu. Poza granicami Stanów jest jeszcze lepiej, gdzie przychody to aż 65% całego wyniku przy kasach biletowych. Tym samym 494 miliony na terenie reszty terytoriów, gdzie film jest grany, dają znakomite 760 milionów. Deadline podał niedawno bardzo bezpiecznie, że próg rentowności Kapitan Marvel to 750 milionów. Co myślę, że jest srogo zawyżone, biorąc pod uwagę, iż budżet filmu to maksymalnie 175 milionów, do czego należy dodać koszty promocji, które najpewniej wynoszą tyle, ile budżet. Tym samym można śmiało zakładać, że próg rentowności to około 700 milionów wpływów ze wszystkich rynków. Jakkolwiek by nie było, Kapitan Marvel teraz już tylko zarabia i film będzie zarabiał jeszcze długo po wyjściu z kin.

Na podium znalazła się jeszcze Kraina cudów oraz Five Feet Apart.

Kraina cudów jest w nie najlepszej pozycji. Film z budżetem produkcyjnym, który oscyluje w granicy 80-100 milionów zarobił w weekend 16 milionów i ogólny światowy wynik animacji Paramountu to 20 milionów. To jasno wskazuje, że widowisko już na siebie raczej nie zarobi. Z kolei film Five Feet Apart otworzył się 13 milionami. Na szczęście wyprodukowanie tego romansu kosztowało zaledwie 7 milionów i można mówić o sukcesie.

Kapitan Marvel box office drugi weekend zarobki
Weekendowe wyniki przy kasach biletowych w kinach w Stanach Zjednoczonych, od 15 do 17 marca 2019 roku (Box Office Mojo)

W mijający weekend nie mieliśmy wielkich premier i 52 filmy, które były grane w Stanach Zjednoczonych, zgromadziły łącznie 139 milionów. To spadek 33,7% tydzień do tygodnia.

Nadchodzący weekend zapowiada się jeszcze ospalej. W nielicznych kinach będzie grany kinowy reżyserski debiut Idrisa Elby Yardie. Ponadto Warner wypuści Nancy Drew and the Hidden Staircase ze znaną z Tego Sophią Lillis, która wcieliła się w główną bohaterkę. Tym samym wszystko wskazuje na to, że kolejne tłumy pogonią na Kapitan Marvel. Jedyne czego może się obawiać to To my.

#BOX OFFICE

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Tony Revolori, Agent Venom

Agent Venom będzie kolejnym serialem o superbohaterze Marvela?

Premiery netflix hbo go kino marzec 2019

Premiery tygodnia #12/2019 – wiemy, co warto obejrzeć w kinach i na streamingu