Kapitan Marvel Reakcje
Kapitan Marvel (źródło: Marvel Studios; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Wygląda na to, że wstyd nie iść do kina na Kapitan Marvel. Reakcje są świetne

Zbiorcza głupota niektórych internautów, którzy orzekli na długo przed premierą Kapitan Marvel, że film to dno i kilka metrów mułu (z uwagi na słowa Brie Larson, wypowiadającej się w kwestiach światopoglądowych) nijak się ma do faktycznych reakcji dziennikarzy, którzy już film widzieli. A ja im zazdroszczę.

Kapitan Marvel to pierwszy solowy film Marvel Studios, który opowie o przygodach superbohaterki. Kazano nam czekać aż dziesięć lat na to, by to kobieta zagrała pierwsze skrzypce w ich blockbusterze. Jednak powiadają, że lepiej późno niż później, a na pewno lepiej późno niż wcale.

Okazuje się, że Kapitan Marvel to kolejny gwarantowany hit Marvel Studios. Dziś o 6:00 rano zeszło embargo na reakcje w mediach społecznościowych, które jasno wskazuje, że szykuje nam się świetna rozrywka. Opinie są przede wszystkim pozytywne.

Perri Nemiroff z Collidera twierdzi, że po dodaniu do uniwersum Kapitan Marvel, ten świat rysuje się jeszcze promienniej. Chwali Brie Larson, która wciela się w główną bohaterkę, za pyskowanie, siłę i energię. Dziennikarka doceniła również grę Bena Mendelsohna, który jest według niej antagonistą na 6 z plusem.

Mike Ryan z Uproxx zaznacza, że film nie jest tym, co widzimy na materiałach promocyjnych. Według niego Kapitan Marvel to space opera, o wiele dziwniejsza, aniżeli myślimy. Jednak to zupełnie inny poziom dziwności od tego, który znamy ze Strażników Galaktyki.

Ash Crossan stwierdziła, że nie czuła takiej bliskości z żadną inną postacią Marvela. Carol Danvers nazywa upartą i dowcipną dziewczyną rodem z lat 90.

Peter Sciretta twierdzi, że Kapitan Marvel to świetna geneza superbohaterska i zaznacza, że na planie zaistniała bardzo dobra chemia między główną bohaterką, a Nickem Furym, w którego kolejny raz wcielił się – cyfrowo odmłodzony – Samuel L. Jackson. Dodał także, że Ben Mendelsohn i – uwaga, to ważne – kot kradną widowisko. Lashana Lynch – co się w opiniach powtarza – również dała radę.

Steven Weintraub zaznaczył, że to świetnie zrealizowany film z kilkoma niesamowitymi momentami. Odnotował, iż wykorzystana w widowisku technologia odmładzania aktorów jest tak dobra, że zapomniał, iż w ogóle została wykorzystana.

Kapitan Marvel to czystej maści rozrywka – twierdzi Devan Coggan. I dodaje, że nie może się doczekać generacji małych dziewczynek, dorastających z Carol Danvers.

Filmowa adaptacja komiksów o Carol Danvers, znaną doskonale czytelnikom komiksów jako Captain, a wcześniej Ms. Marvel, to historia o kobiecie, która po zetknięciu z obcą rasą zyskuje nadludzkie moce. Premiera widowiska odbędzie się już 8 marca. I wszystko wskazuje na to, że szykuje się nam film lepszy niż chleb, więc odkładajcie swoje ciężko uciułane złotówki i gotujcie się na marsz do kin w całym kraju. Zróbmy ten dzień kobiet również dniem Kapitan Marvel!

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Kitbull Pixar SparkShorts Disney Plus

Obejrzyj Kitbulla. Wyciskającą łzy krótkometrażówkę Pixara i Disney Plus

czwarty sezon Człowiek z Wysokiego Zamku czwarty sezon 4 sezon Człowiek z Wysokiego Zamku 4 sezon

Smućmy się i radujmy się dziś, bo oto dostaliśmy zapowiedź ostatniego sezonu Człowieka z Wysokiego Zamku