Kapitan Marvel Reakcje
Kapitan Marvel (źródło: Marvel Studios; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Wygląda na to, że wstyd nie iść do kina na Kapitan Marvel. Reakcje są świetne

Kapitan Marvel może okazać się lepszym produktem niż świeżutki chleb z piekarni. Widzowie są pełni pochwał i pragną więcej!

Zbiorcza głupota niektórych internautów, którzy orzekli na długo przed premierą Kapitan Marvel, że film to dno i kilka metrów mułu (z uwagi na słowa Brie Larson, wypowiadającej się w kwestiach światopoglądowych) nijak się ma do faktycznych reakcji dziennikarzy, którzy już film widzieli. A ja im zazdroszczę.

Kapitan Marvel to pierwszy solowy film Marvel Studios, który opowie o przygodach superbohaterki. Kazano nam czekać aż dziesięć lat na to, by to kobieta zagrała pierwsze skrzypce w ich blockbusterze. Jednak powiadają, że lepiej późno niż później, a na pewno lepiej późno niż wcale.

Okazuje się, że Kapitan Marvel to kolejny gwarantowany hit Marvel Studios. Dziś o 6:00 rano zeszło embargo na reakcje w mediach społecznościowych, które jasno wskazuje, że szykuje nam się świetna rozrywka. Opinie są przede wszystkim pozytywne.

Perri Nemiroff z Collidera twierdzi, że po dodaniu do uniwersum Kapitan Marvel, ten świat rysuje się jeszcze promienniej. Chwali Brie Larson, która wciela się w główną bohaterkę, za pyskowanie, siłę i energię. Dziennikarka doceniła również grę Bena Mendelsohna, który jest według niej antagonistą na 6 z plusem.

Mike Ryan z Uproxx zaznacza, że film nie jest tym, co widzimy na materiałach promocyjnych. Według niego Kapitan Marvel to space opera, o wiele dziwniejsza, aniżeli myślimy. Jednak to zupełnie inny poziom dziwności od tego, który znamy ze Strażników Galaktyki.

Ash Crossan stwierdziła, że nie czuła takiej bliskości z żadną inną postacią Marvela. Carol Danvers nazywa upartą i dowcipną dziewczyną rodem z lat 90.

Peter Sciretta twierdzi, że Kapitan Marvel to świetna geneza superbohaterska i zaznacza, że na planie zaistniała bardzo dobra chemia między główną bohaterką, a Nickem Furym, w którego kolejny raz wcielił się – cyfrowo odmłodzony – Samuel L. Jackson. Dodał także, że Ben Mendelsohn i – uwaga, to ważne – kot kradną widowisko. Lashana Lynch – co się w opiniach powtarza – również dała radę.

Steven Weintraub zaznaczył, że to świetnie zrealizowany film z kilkoma niesamowitymi momentami. Odnotował, iż wykorzystana w widowisku technologia odmładzania aktorów jest tak dobra, że zapomniał, iż w ogóle została wykorzystana.

Kapitan Marvel to czystej maści rozrywka – twierdzi Devan Coggan. I dodaje, że nie może się doczekać generacji małych dziewczynek, dorastających z Carol Danvers.

Filmowa adaptacja komiksów o Carol Danvers, znaną doskonale czytelnikom komiksów jako Captain, a wcześniej Ms. Marvel, to historia o kobiecie, która po zetknięciu z obcą rasą zyskuje nadludzkie moce. Premiera widowiska odbędzie się już 8 marca. I wszystko wskazuje na to, że szykuje się nam film lepszy niż chleb, więc odkładajcie swoje ciężko uciułane złotówki i gotujcie się na marsz do kin w całym kraju. Zróbmy ten dzień kobiet również dniem Kapitan Marvel!

Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzu. Nie zapomnij też polubić nas na Facebooku i dodać do RSS lub bezpośrednio na Feedly. Jesteśmy także na Twitterze i Wykopie. Możesz również wesprzeć nas przez PayPal i zadać pytanie przez e-mail!

Kitbull Pixar SparkShorts Disney Plus

Obejrzyj Kitbulla. Wyciskającą łzy krótkometrażówkę Pixara i Disney Plus

czwarty sezon Człowiek z Wysokiego Zamku czwarty sezon 4 sezon Człowiek z Wysokiego Zamku 4 sezon

Smućmy się i radujmy się dziś, bo oto dostaliśmy zapowiedź ostatniego sezonu Człowieka z Wysokiego Zamku