in

SUPER!SUPER! Na czasieNa czasie LOLLOL SZOKSZOK

Premiera dnia: “Kasztanowy ludzik” na Netflix

Kasztanowy ludzik netflix seriale kryminalne premiera serial
Zwiastun serialu “Kasztanowy ludzik” (Netflix)

“Kasztanowy ludzik” to najnowszy serial Netflixa próbujący trafić w gust widzów pławiących się w skandynawskich opowieściach kryminalnych.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
KASZTANOWY LUDZIK / NETFLIX

“Kasztanowy ludzik” to zbrodnia po skandynawsku pełną gębą. Nie tylko dlatego, że za serial odpowiada scenarzysta niezapomnianego “Forbrydelsen” (dostępny na Viaplay ▶), Soren Sveistrup, autor książkowego “Kasztanowego ludzika”, na którego podstawie nakręcono widowisko Netflixa. Mamy też to, co fani nordi noir lubią najbardziej, czyli zbrodnię, więc jest i śledztwo, a także wielka polityka, tajemnicza zbrodnia sprzed lat oraz tak przeze mnie nielubiana, ale pięknie wyglądająca na ekranie jesień. I jest oczywiście śledczy z problemami, który domyka obraz typowego skandynawskiego kryminału.

Punkt wyjściowy do serialu jest oczywisty — morderstwo. Historia zaczyna się od przerażającej zbrodni odkrytej przez lokalnego policjanta. Ponadto dostaliśmy ciało kobiety odnalezione w lesie — motyw od lat wałkowany do nieprzytomności przez scenarzystów. Jakkolwiek jest jedna rzecz, która łączy to morderstwo z innym — kasztanowy ludzik pozostawiony na miejscu zbrodni. Odciski palców na ludziku prowadzą do córki polityczki, Rosy Hartung. Jednak dziewczyna została uznana za zmarłą, a mężczyzna, który przyznał się do jej zamordowania, jest od dawna za kratkami. Intrygujące.

Chociaż premiera “Kasztanowego ludzika” za nami, to na tę chwilę nie ma on zbyt wielu recenzji, ale społeczność na IMDB już serial chwali. Obecnie widowisko ma tam ocenę 8,5/10 przy niewiele ponad stu oddanych głosach. Serwis Decider serial poleca, a ja z ciekawości sprawdzę pierwszy odcinek, czy jest tak cliché jak jego opis. W końcu czasem nie ma sensu wymyślać koła od nowa.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nikt nie ujdzie z życiem horror netflix film

Premiera dnia: “Nikt nie ujdzie z życiem” już na Netflix

aleksandr litwinienko serial viaplay david tennant

David Tennant zagra Aleksandra Litwinienkę, byłego szpiega FSB. “Litwinienko” w Polsce na Viaplay