kevin spacey 2022
Kevina Spacey w "Podejrzanych"
in

SZOKSZOK SMUTNESMUTNE Na czasieNa czasie SUPER!SUPER!

Kevin Spacey z kolejnymi zarzutami. W jednym z nich może chodzić o gwałt

Koronna Służba Prokuratorska w Wielkiej Brytanii zezwoliła na postawienie zarzutów karnych Kevinowi Spaceyemu.

Kevin Spacey ma kolejne problemy z prawem. W jednym z przypadków może chodzić o gwałt. Aktor, który ma zarówno stawiane kolejne zarzuty, w najlepszym wypadku o molestowanie seksualne, jak i jest pociągany do odpowiedzialności finansowej za straty producenta “House od Cards”, jeszcze długo może być niemile widziany na planach filmowych. To jednak jego najmniejszy problem, gdyż może trafić za kratki.

Cztery nowe zarzuty

“Prokuratura zezwoliła na postawienie zarzutów Kevinowi Spaceyemu, lat 62, w związku z czterema zarzutami napaści na tle seksualnym na trzech mężczyzn” – poinformowała w czwartek po południu Rosemary Ainslie, szefowa wydziału ds. przestępstw specjalnych Koronnej Służby Prokuratorskiej. “Został on również oskarżony o doprowadzenie osoby do udziału w penetracyjnej aktywności seksualnej bez zgody. Zarzuty są wynikiem przeglądu dowodów zebranych przez policję metropolitalną w ramach prowadzonego przez nią śledztwa”.

Spacey pracował jako dyrektor artystyczny teatru Old Vic w londyńskiej dzielnicy Lambeth od 2003 do 2015 roku. Prokuratura i policja w czwartkowych oświadczeniach powołały się na przestępstwa, które rzekomo miały miejsce w Londynie i Gloucestershire między marcem 2005 a kwietniem 2013 roku.

Kevin Spacey może trafić przed sąd w Wielkiej Brytanii

Prokuratura przypomniała “wszystkim zainteresowanym, że postępowanie karne przeciwko panu Spaceyowi jest w toku i że ma on prawo do uczciwego procesu“. Podkreśliła też, iż jej zadaniem “nie jest decydowanie, czy dana osoba jest winna popełnienia przestępstwa, a dokonanie uczciwej, niezależnej i obiektywnej oceny, czy należy przedstawić zarzuty, które rozpatrzyłby sąd karny”. Dodano, że “Ocena Koronnej Służby Prokuratorskiej w jakiejkolwiek sprawie nie jest w żadnym sensie stwierdzeniem czy sugerowaniem jakiejkolwiek winy lub przestępczego zachowania. Nie jest to ustalenie faktów, które może być jedynie dokonane przez sąd”.

Kevin Spacey jest uznawany za jeden z największych talentów aktorskich swojego pokolenia. Wygrał dwa Oscary – za udział w filmach “American Beauty” oraz “Podejrzani”. Był również dwunastokrotnie nominowany do nagród Emmy. Jego kariera legła w gruzach wraz z wypłynięciem na światło dzienne informacji o jego nieodpowiednich zachowaniach na planie serialu “House of Cards” oraz oskarżeniach o przestępstwa natury seksualnej.

Źródło: The Hollywood Reporter

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

netflix reklamy

Netflix włączy nam reklamy przed i po seansie

jimmy kimmel szkolna strzelanina uvalde teksas abc

Apel Jimmy’ego Kimmela. Ze łzami w oczach mówił o szkolnej strzelaninie w Uvalde 🕯️ i został przerwany reklamami