Kierunek: Noc netflix polska serial belgia dukaj bagiński zwiastun
Netflix wyprodukuje serial Kierunek: Noc (Platige Image do książki Starość Aksolotla)
in

SUPER!SUPER!

Kierunek: Noc, czyli belgijski serial Netflixa z polskim akcentem

Nie ma na razie Netflix ręki do seriali produkowanych w Polsce. Serial 1983 okazał się klapą, a Wiedźmin z naszym krajem ma tak naprawdę niewiele wspólnego. W tym kontekście nie bardzo pocieszające jest, że pierwszy belgijski serial Netflixa, czyli Kierunek: Noc, będzie czerpał z prozy Jacka Dukaja. Jednak na bezrybiu i rak ryba, a nowych seriali nigdy za wiele.

Scenariusz serialu Kierunek: Noc czerpie ze Starości Aksolotla autorstwa Dukaja. To niejedyne rodzime elementy tej produkcji, gdyż obok Dukaja, Tomasz Bagiński będzie producentem wykonawczym widowiska. Ponadto serial zasili międzynarodowa obsada i pojawią się aktorzy z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Rosji Turcji, a także z Polski. Podobny zabieg stosował niedawno Canal+ w przypadku seriali Zasada przyjemności oraz Nielegalni.

Bagiński jest mocno związany z twórczością Dukaja. W końcu był nominowany do Oscara za krótkometrażową Katedrę, którą oparł na jego prozie. Ponadto firma Platige Image, z którą Bagiński jest związany, wyprodukowała kilka lat temu zwiastun książkowej Starości Aksolotla.

Showrunnerem Kierunku: Noc został Jason George, który wcześniej pracował nad wieloma hitowymi serialami – od Narcos aż po Nagiego reżysera.

Produkcja ma opowiadać o zachowywaniu człowieczeństwa w obliczu kosmicznej katastrofy, która ogarnęła świat, w którym zatarła się granica pomiędzy człowiekiem a maszyną.

“Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę” – tak serial opisuje Netflix.

Sześcioodcinkowy serial wyreżyseruje duet Inti Calfat i Dirk Verheye. Widowisko określane jako technothriller zadebiutuje w serwisie w 2020 roku.

Netflix prowadził również rozmowy dotyczące koprodukcji z Telewizją Polską serialu Erynie. Dowiedzieliśmy się również, iż serwis przygotowuje się do produkowania dokumentów w Polsce.

Serial Kierunek: Noc w serwisie Netflix >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

uzumaki anime manga

Uzumaki – adaptacja kultowej mangi w formie czteroodcinkowego anime

żamijowisko serial polski canal plus zwiastun

Żmijowisko – jest pierwsza zapowiedź polskiego kryminału od Canal+