Shogun oglądaj online serial disney

Kierunek: Noc, czyli belgijski serial Netflixa z polskim akcentem

Dariusz Filipek
1 min czytania

Z ostatniej chwili

Nie ma na razie Netflix ręki do seriali produkowanych w Polsce. Serial 1983 okazał się klapą, a Wiedźmin z naszym krajem ma tak naprawdę niewiele wspólnego. W tym kontekście nie bardzo pocieszające jest, że pierwszy belgijski serial Netflixa, czyli Kierunek: Noc, będzie czerpał z prozy Jacka Dukaja. Jednak na bezrybiu i rak ryba, a nowych seriali nigdy za wiele.

Scenariusz serialu Kierunek: Noc czerpie ze Starości Aksolotla autorstwa Dukaja. To niejedyne rodzime elementy tej produkcji, gdyż obok Dukaja, Tomasz Bagiński będzie producentem wykonawczym widowiska. Ponadto serial zasili międzynarodowa obsada i pojawią się aktorzy z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Rosji Turcji, a także z Polski. Podobny zabieg stosował niedawno Canal+ w przypadku seriali Zasada przyjemności oraz Nielegalni.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Bagiński jest mocno związany z twórczością Dukaja. W końcu był nominowany do Oscara za krótkometrażową Katedrę, którą oparł na jego prozie. Ponadto firma Platige Image, z którą Bagiński jest związany, wyprodukowała kilka lat temu zwiastun książkowej Starości Aksolotla.

Showrunnerem Kierunku: Noc został Jason George, który wcześniej pracował nad wieloma hitowymi serialami – od Narcos aż po Nagiego reżysera.

Produkcja ma opowiadać o zachowywaniu człowieczeństwa w obliczu kosmicznej katastrofy, która ogarnęła świat, w którym zatarła się granica pomiędzy człowiekiem a maszyną.

“Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę” – tak serial opisuje Netflix.

Sześcioodcinkowy serial wyreżyseruje duet Inti Calfat i Dirk Verheye. Widowisko określane jako technothriller zadebiutuje w serwisie w 2020 roku.

Netflix prowadził również rozmowy dotyczące koprodukcji z Telewizją Polską serialu Erynie. Dowiedzieliśmy się również, iż serwis przygotowuje się do produkowania dokumentów w Polsce.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Serial Kierunek: Noc w serwisie Netflix >>

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x