kim jest anna serial netflix
in

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE

Premiera dnia: “Kim jest Anna?” w serwisie Netflix

Zwiastun serialu

“Kim jest Anna?” miał być nowym piątkowym hitem Netflixa. Jak wypadł najnowszy serial serwisu? Sprawdzamy.

“Kim jest Anna?” to serial stworzony przez Shondę Rhimes — niegdysiejszą serialową królową stacji ABC, która w ramach swojej firmy produkcyjnej Shondaland, tworzyła dla Disneya wielkie hity telewizyjne. Jeśli kojarzycie “Chirurgów” (obejrzycie na Play Now ▶), “Skandal”, “Jednostkę 19”, “Prywatną praktykę” czy “Sposób na morderstwo” (obejrzycie na Netfliksie ▶), to kojarzycie jej pracę. Bez niej nie byłoby tych seriali, a także wielkiego hitu Netflixa, którym okazali się “Bridgertonowie” (obejrzycie na Netfliksie ▶). Właśnie z Netflixem w 2017 roku podpisała umowę, na której mocy po zakończeniu kontraktu z Disneyem będzie tworzyła nowe produkcje dla serwisu strumieniującego.

Historia oparta luźno na faktach

Najnowszy serial Shondy Rhimes opowiada o dziennikarce (w tej roli Anna Chlumsky) starającej się rozwikłać sprawę tytułowej Anny, osadzonej oszustki (znana z “Ozark” Julia Garner sportretowała kobietę), która podawała się za dziedziczkę fortuny. Chociaż szefostwo nie podchodzi do jej tematu z entuzjazmem, to udaje jej się wyprosić dwa tygodnie na przygotowanie materiału dla redakcji, w której pracuje.

Julia Garner i Anna Sorokin, znana również jako Anna Delvey
Julia Garner i Anna Sorokin, znana również jako Anna Delvey

Pomysł na serial zrodził się z artykułu opublikowanego w dwutygodniku New York “How Anna Delvey Tricked New York’s Party People” autorstwa Jessiki Pressler. Z prasowego reportażu dowiedzieliśmy się, iż Anna Sorokin, przedstawiająca się jako Anna Delvey, udawała zamożną niemiecką dziedziczkę i oszukiwała banki, hotele oraz dobrze sytuowanych znajomych. Została skazana za wielokrotne usiłowanie kradzież, kradzież II stopnia oraz kradzież usług (więcej o tego typu przestępstwie dowiedzie się z Wikipedii ▶).

Dr Todd Grande o sprawie Anny Sorokin

Netflix zapłacił oszustce 320 tysięcy dolarów za możliwość opowiedzenia jej historii. Pieniądze miały posłużyć do zapłacenia zadośćuczynienia jej ofiarom.

Przeciętne recenzje

Pierwsze opinie o serialu są mocno mieszane. Do tej pory serial oceniło 33 krytyków na Rotten Tomatoes i 64% z nich to opinie pozytywne. Obecnie średnia nota dla widowiska to 6,2/10. Na tę chwilę na IMDB zbyt mało osób oddało głos, aby było, o czym wspominać.

Kim jest Chloe Cherry?

Kim jest Chloe Cherry?

Zanim Chloe Cherry pojawiła się w “Euforii”, większość z nas nie miała pojęcia o jej istnieniu. Niedługo po jej debiucie w serialu HBO Max okazało się, iż jedna z bardziej znaczących postaci drugiego sezonu serialu, to dla Chloe Cherry nie pierwszyzna przed kamerą. Aktorka ma bogate portfolio, ale nie w filmach czy serialach z głównego nurtu, a w produkcjach pornograficznych. Czytaj więcej o Chloe Cherry ▶

Pierwszy odcinek zapowiada przyjemną, ale dość przeciętną rozrywkę, którą napędzają ciekawostki dotyczące pracy dziennikarzy czy skandale ostatnich lat. Na pewno nie jest to poziom “Spotlight” (obejrzycie na Chili ▶), “Wszystkich ludzi prezydenta” (obejrzycie na Chili ▶) czy “Czwartej władzy” (obejrzycie na Rakuten ▶). Zaznaczę tutaj, iż chociaż uwielbiam oglądać śledztwa dziennikarskie na ekranie, to w tym przypadku raczej daruję sobie resztę sezonu. To ciekawa historia, ale opowiedziana bez polotu.

Julia Garner jako Anna Delvey
Julia Garner jako Anna Delvey

“Kim jest Anna?” obejrzą tylko subskrybenci Netflixa

Cały 9-odcinkowy sezon możecie już obejrzeć na Netfliksie. Serial posiada zarówno polskiego lektora, jak i napisy. Produkcja jest sugerowana widzom powyżej 16 roku życia.

Serial “Kim jest Anna” obejrzycie online w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

disney netflix 2022

Disney drepcze po piętach Netflixowi. Król niedługo straci koronę

wróć do mnie i want you back 2022 film amazon prime video

Premiera dnia: “Wróć do mnie” na Prime Video