in

SUPER!SUPER!

Obejrzyj Kitbulla. Wyciskającą łzy krótkometrażówkę Pixara i Disney Plus

Kitbull Pixar SparkShorts Disney Plus
Kitbull (źródło: Pixar/Disney Plus; edycja: Popkulturyści)

Pixar od kilku tygodni podsyca zainteresowanie swoimi filmami krótkometrażowymi z serii SparkShorts. Kolejnym z nich jest Kitbull, czyli ujmująca historia o niełatwej przyjaźni bezdomnego kota z psem wystawianym do nielegalnych walk.

Kitbull to niespełna 9-minutowa animacja Pixara zrealizowana o wiele bardziej tradycyjną techniką niż filmy kinowe studia. Seria SparkShorts to krótkometrażówki, które powstają z myślą o platformie Disney Plus. Kilka z filmów w ramach promocji można obejrzeć już dziś na YouTube. SparkShorts są zrealizowane różnymi technikami. W ramach Pixar SparkShorts twórcy dostają trochę pieniędzy, kreatywnej wolności i pół roku na stworzenie czegoś osobistego. I to widać. W przypadku Kitbulla postawiono na ręczne rysowanie bohaterów i teł, co w Pixarze jest dosyć niecodzienne. Jednocześnie twórcom udało się zaprezentować ujmującą opowieść, która trafi do wszystkich pokoleń – co jest już znakiem firmowym studia.

Szczerze mówiąc, zaczęło się od filmu o kocie… Uwielbiam się odstresować przy filmach o kotach. Na początku chciałam tylko narysować małego kota, który robiłby coś głupiutkiego i kociego. Po pierwsze coś, co sprawiłoby, żebym poczuła się dobrze i było fajne, ale w końcu to ewoluowało w coś bardziej osobistego. Dorastając, zawsze byłam bardzo wrażliwa i nieśmiała i miałam sporo kłopotów w tworzeniu więzi, nawiązywaniu przyjaźni. Dlatego odniosłam się z tym do tego kociaka, który nigdy nie wyszedł ze swojej strefy komfortu, bo był zbyt wrażliwy i  – powiedziała reżyserka i producentka Kitbulla Rosana Sullivan.

Pixar to jedna z najważniejszych firm Disneya, której oryginalne produkcje wzbogacą serwis Disney Plus. Twórcy Toy Story czy Iniemamocni będą najważniejszymi producentami treści dla serwisu, obok Marvela, ABC, Lucasfilm oraz filmowych studiów Disneya.

Premiera platformy Disney Plus odbędzie się w tym roku. Już dziś wiemy, że serwis będzie usługą międzynarodową i pojawi się również w Polsce.

Jak przygotowywano Kitbulla?

Purl – krótkometrażowy film Pixara z serii SparkShorts.

Smash and Grab – krótkometrażowy film Pixara z serii SparkShorts.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cloak i Dagger zwiastun 2 sezonu Cloak i Dagger zwiastun drugiego sezonu

Cloak i Dagger wracają. Mamy zwiastun drugiego sezonu

Kapitan Marvel Reakcje

Wygląda na to, że wstyd nie iść do kina na Kapitan Marvel. Reakcje są świetne