The Boys sezon 4

Premiera dnia: “Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj” na HBO GO

Dariusz Filipek
2 min czytania
Premiera "Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj" na HBO GO

Z ostatniej chwili

https://www.youtube.com/watch?v=SaNklz5eagA

- Reklama -
Ad image

“Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj”, czyli zielonoświątkowcy, zbrodnia i serial dokumentalny HBO ujawniający nieznane dotąd fakty.

“Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj” to pięcioczęściowy serial dokumentalny, opowiadający o złożonej sprawie morderstwa w szwedzkiej wiosce. Za widowiskiem stoją dziennikarze śledczy, Anton Berg oraz Martin Johnson, a reżyserką produkcji jest Henrika Georgsson.

Kryminalny serial dokumentalny ukazuje dosyć niecodzienną zbrodnię, gdyż bardzo szybko dowiadujemy się, iż nie było to pierwsze morderstwo w okolicy, a we wszystko uwikłana była lokalna grupa religijna. Liderzy zboru zostali oskarżeni o przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec jej członków. Jeden z policjantów stwierdził, że gdy przybył na miejsce zbrodni zimową styczniową nocą w 2004 roku, poczuł się jak w odcinku “Miasteczka Twin Peaks”. I faktycznie sprawa jest równie mroczna oraz pokręcona, co ów serial.

Po pierwszym odcinku jestem niesamowicie ciekaw rozwoju wypadków. W grę wchodzi otumaniająca religia, liczne zbrodnie, romanse, które ubrane w wysokiej jakości realizację, tworzą bardzo zajmujący obraz. Nie brakuje tu gadających głów, materiałów archiwalnych i rekonstrukcji sprawnie, ale nie przesadnie ubarwiających narrację. Odcinek otwierający ma być przedsmakiem tego, co nas czeka, gdyż w sprawie wydarzyło się sporo nieprawidłowości, które wychodzą na jaw po latach.

Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj
W “Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj” dwóch reporterów śledczych przygląda się kryminalnej sprawie sprzed lat

“Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj” jest kolejnym interesującym dokumentem w odcinkach na HBO GO. Wcześniej w serwisie mogliśmy obejrzeć między innymi “Q: Nadchodzi burza” czy “Allen kontra Farrow”.

Oglądaj serial dokumentalny “Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj” na HBO GO ▶

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
2 komentarze