Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj
Premiera "Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj" na HBO GO
in

Premiera dnia: “Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj” na HBO GO

“Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj”, czyli zielonoświątkowcy, zbrodnia i serial dokumentalny HBO ujawniający nieznane dotąd fakty.

“Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj” to pięcioczęściowy serial dokumentalny, opowiadający o złożonej sprawie morderstwa w szwedzkiej wiosce. Za widowiskiem stoją dziennikarze śledczy, Anton Berg oraz Martin Johnson, a reżyserką produkcji jest Henrika Georgsson.

Kryminalny serial dokumentalny ukazuje dosyć niecodzienną zbrodnię, gdyż bardzo szybko dowiadujemy się, iż nie było to pierwsze morderstwo w okolicy, a we wszystko uwikłana była lokalna grupa religijna. Liderzy zboru zostali oskarżeni o przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec jej członków. Jeden z policjantów stwierdził, że gdy przybył na miejsce zbrodni zimową styczniową nocą w 2004 roku, poczuł się jak w odcinku “Miasteczka Twin Peaks”. I faktycznie sprawa jest równie mroczna oraz pokręcona, co ów serial.

Po pierwszym odcinku jestem niesamowicie ciekaw rozwoju wypadków. W grę wchodzi otumaniająca religia, liczne zbrodnie, romanse, które ubrane w wysokiej jakości realizację, tworzą bardzo zajmujący obraz. Nie brakuje tu gadających głów, materiałów archiwalnych i rekonstrukcji sprawnie, ale nie przesadnie ubarwiających narrację. Odcinek otwierający ma być przedsmakiem tego, co nas czeka, gdyż w sprawie wydarzyło się sporo nieprawidłowości, które wychodzą na jaw po latach.

Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj
W “Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj” dwóch reporterów śledczych przygląda się kryminalnej sprawie sprzed lat

“Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj” jest kolejnym interesującym dokumentem w odcinkach na HBO GO. Wcześniej w serwisie mogliśmy obejrzeć między innymi “Q: Nadchodzi burza” czy “Allen kontra Farrow”.

Oglądaj serial dokumentalny “Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj” na HBO GO ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

  1. TO nie był pastor zielonoświątkowy, tylko charyzmatyczny, niestety w Szwecji nie odróżnia się jednego od drugiego, więc wszyscy tłumaczą z szwedzkiego jako zielonoświątkowy. Jak można przeczytać na szwedzkich stronach, pastor ten czerpał z takich postaci jak Kenneth Copeland, Kenneth Hagin, czy Benny Hinn – grupa charyzmatycznych wariatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

birdgirl serial animowany adult swim hbo max

Premiera dnia: “Birdgirl” na Adult Swim

loki serial zwiastun disney plus marvel

“Loki” będzie musiał naprawić linię czasową. Jest nowy zwiastun serialu Disney+