Kocowa tv
Żr. Graf. Kocowa.com - zrzut ekranu
in ,

SMUTNESMUTNE

Startuje Kocowa – szykujcie się na azjatyckiego Netflixa!

Clickbait, co? Spokojnie, jeśli już tu jesteście, to na nic się nie szykujcie, bo u nas prędko serwisu Kocowa nie zobaczycie. Jak podało Variety, streaming skupia się wyłącznie na północnokoreańskich produkcjach, które będą mogli obejrzeć widzowie na rynku północnoamerykańskim.

Kocowa oferuje widzom dostęp do pozycji nadawanych przez trzy największe lokalne stacje telewizyjne – KBS, MBC oraz SBS – w sześć godzin po emisji w Korei Południowej. Nie jest to jedyna taka usługa. W Stanach Zjednoczonych widzowie mogą korzystać z SVOD DramaFever, które również dostarcza południowokoreańskie programy.

Świat uwielbia koreańską popkulturę. Kiedy subskrybowałem Hulu, miałem dostęp do sporej biblioteki filmów i seriali z tego kraju. Nawet na rodzimej wersji Netflixa można spotkać sporo produkcji z Korei.

Ba. Nie tylko świat. Jeśli nie wielkim, to jestem przynajmniej umiarkowanym fanem tamtejszego kina. Większość z Was zapewne zna takie dzieła jak Ujrzałem diabła, W pogoni, Oldboy czy Gra wstępna. Koreańczycy potrafili za niewiele ponad 3 mln dolarów nakręcić The Terror Live, który ogląda się jak film dziesięciokrotnie droższy. Mają tam naprawdę utalentowanych twórców.

Niestety Kocowa nie oferuje produkcji kinowych, a jedynie koreańskie seriale.

Szkoda, że nie jest to usługa międzynarodowa, bo chętnie sprawdziłbym jakość tamtejszej telewizji. Jednak nie spodziewałbym się w najbliższym czasie podobnej platformy na naszym rynku.

Amerykańscy widzowie po miesięcznym okresie testowym będą uiszczać 6,99 dolarów miesięcznie za dostęp do usługi. I trzeba odnotować, że oferta programowa na razie nie jest zbyt bogata. Niewiele ponad 100 seriali i programów rozrywkowych to rzecz wyłącznie dla najzagorzalszych miłośników tamtejszej rozrywki.

Streaming to nowa telewizja. Dlatego platformy tematyczne czy te skupiające się na niszach będą coraz powszechniejsze. Może kiedyś i my dostaniemy podobny serwis. Oby.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Liga Sprawiedliwości vs Thor: Ragnarok

Liga Sprawiedliwości vs Thor: Ragnarok – kto wygrał na YouTube?

Sean Gordon Murphy Batman White Knight

Jak powstaje Batman: White Knight?