konferansjer jak zostać zawód kto to jest zarobki
in ,

Najlepszy konferansjer: jakie cechy osobowości są ważne przy tym zawodzie?

Czy warto wynająć konferansjera? Sprawdź, jakie wymagania powinien spełniać dobry prowadzący.

Organizując event branżowy, warto pomyśleć o tym, by zaprosić do współpracy zawodowego konferansjera. Taki profesjonalista doda całemu wydarzeniu odpowiedniego charakteru, a nam pozwoli skupić się na innych aspektach organizacyjnych. Warto jednak wiedzieć, kogo szukamy i jakie wymagania musi spełnić taka osoba.

Co robi konferansjer podczas wydarzenia?

Konferansjer to osoba, która podczas imprez firmowych lub też okolicznościowych pojawia się na scenie pomiędzy poszczególnymi wystąpieniami i zapowiada kolejnych gości. Zapełnia czas, gdy prelegenci lub artyści przygotowują się do wyjścia na scenę, utrzymuje kontakt z widownią. To na jego barkach pozostaje też wiele innych aspektów, często technicznych oraz organizacyjnych.

Dobry specjalista potrafi odciążyć organizatora, wspierając między innymi reżysera czy dźwiękowca. Chętnie dzieli się swoją wiedzą, a także pomaga i służy radą. Konferansjer przede wszystkim jednak sprawia, że po zakończonym występie goście, widzowie oraz inne osoby zaangażowane w event jeszcze długo wspominają całe show jako niezwykle profesjonalne.

Jak zostać konferansjerem? 

Na pytanie: „kto prowadzi imprezy?” odpowiemy przeważnie, że prezenter lub właśnie konferansjer. Czy praca w takim zawodzie jest trudna i wymaga doświadczenia? Jak zostać profesjonalistą? Ścieżka kariery dla każdej osoby będzie inna. Kulisy tej profesji odsłania działający w branży od wielu lat Maciej Kautz. Jak zaczęła się jego przygoda z tym zawodem?

-Gdy ktoś zapyta mnie o te prawdziwie pierwsze szlify, bez wahania odpowiem: rok 2000. Właśnie wtedy,jako uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Poznaniu, poprowadziłem pierwszą uroczystość — mówi.

Oczywiście to początki, bo później Maciej Kautz ukończył kurs emisji głosu i pracował w rozgłośniach radiowych. Kolejnym z jego zadań było witanie gości galerii handlowej, ale i zachęcenie do udziału w konkursach i oglądania pokazów mody. Przez wiele lat przeszedł całą ścieżkę konferansjerki od podstaw.

Organizacja imprez wraz z konferansjerem

Prowadzenie imprez firmowych to zadanie dla osoby, która potrafi zawładnąć sceną i nie ma problemów ze pracą w świetle reflektorów. Dobry specjalista nie tylko zbierze informacje o gościach i pomoże lub przygotuje scenariusz swojego wystąpienia tak, by poczuli się oni wyjątkowo, ale także wesprze nas w innych działaniach organizacyjnych.

Eksperci od wystąpień na scenie, to pod wieloma względami specjaliści od wszystkiego. Lata doświadczenia i dziesiątki lub setki prowadzonych eventów sprawiają, że wiedzą oni, na co się przygotować, na co zwrócić uwagę i w jakim kierunku iść, by wydarzenie stało się imprezą, o której będzie w branży głośno przez długi czas.

Na co zwrócić uwagę, szukając konferansjera

Przede wszystkim dobrze jest zapoznać się z materiałami zamieszczonymi na stronie wybranej przez nas osoby. Powinny znajdować się tam krótkie filmy pokazujące pracę konferansjera, czasami też wideo z referencjami, porady i wywiady. Dobrze jest też przejrzeć stronę z zasadami współpracy i zapoznać się z nimi.

Konferansjer dopasuje się do nas, ale my też musimy zaakceptować jego warunki, które pozwalają mu pracować jak najbardziej efektywnie. To on przez lata szlifował swój warsztat i wie, jak prowadzić wydarzenia, jak się do nich przygotować, by zapewnić nam 100% satysfakcji.

Korzystajmy z tej wiedzy, bo jest ona bezcenna. Jeśli już decydujemy się na konkretną osobę, to warto wcześniej spotkać się i porozmawiać, przedstawić sobie nawzajem oczekiwania, podpisać umowę, a później… później po prostu cieszyć się świetnym eventem!

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paramount+ paramount plus paramount global

Paramount+ już nie jest mały, ale jeszcze nie jest byk

wiking film 2022 recenzja the northman
10/10

“Wiking” – recenzja filmu