koszmar minionego lata serial prime video
in

“Koszmar minionego lata” postraszy na Prime Video jako serial

Koszmar minionego lata” wróci w październiku jako serial. Wyprodukuje go reżyser “Piły”.

James Wan produkuje dla Prime Video serial oparty na pomyśle znanym z filmów z serii “Koszmar minionego lata”. Na widowisko nie będziemy musieli długo czekać, gdyż pierwszy sezon pojawi się na ekranach w październiku 2021 roku. Zwiastun serialu ma pojawić się wkrótce.

Podobnie jak filmy, również serialowy “Koszmar minionego lata” opowie o grupce nastolatków tropionych przez tajemniczego zabójcę. Główna część akcji ma rozgrywać się rok po śmiertelnym wypadku, w którym uczestniczyli po imprezie z okazji ukończenia liceum.

Mało kto pamięta, że pomysł na pierwszy film powstał na podstawie powieści Lois Duncan. Jej “Koszmar minionego lata” zawitał na półki księgarni jeszcze w 1973 roku, czyli niemal ćwierć wieku przed filmem Jima Gillespiego. Film doczekał się dwóch kontynuacji. Nadchodzący projekt będzie kolejną serialową wersją znanego horroru. W poprzednich latach dostaliśmy między innymi serialowego “Egzorcystę”, “Bates Motel” czy “Krzyk”.

Od “Kaznodziei” do “Koszmaru minionego lata”

Poza reżyserem “Piły”, “Obecności” czy “Aquamana”, serial zasiliła Sara Goodman jako twórczyni scenariusza. Wcześniej pracowała między innymi nad “Kaznodzieją” i “Plotkarą”. Zapowiedziała, iż serialowy “Koszmar minionego lata” będzie prawdziwy, dysfunkcyjny i całkowicie nieprzewidywalny. Jednocześnie obiecała produkcję pełną dramatów, krwi, przemocy i grzebania w psychologii bohaterów. Zapewnia, że otrzymamy wszystko to, co fani horrorów uwielbiają najbardziej.

Kluczowy fragment filmu “Koszmar minionego lata”

Odcinkowy “Koszmar minionego lata” będzie odnosił się do mitologii wypracowanej przez filmy. Jakkolwiek ma być zupełnie nową historią i nieznajomość poprzednich produkcji nie ma być przeszkodą w cieszeniu się w pełni nową opowieścią.

Pierwszy sezon będzie miał osiem odcinków. Bohaterzy nie tylko będą uciekali przed prześladowcą, ale również poznamy ich związki, problemy rodzinne oraz to, jak radzą sobie ze swoimi skomplikowanymi życiami. “Tu jest coś więcej, aniżeli samo odkrywanie sekretu i to, kto na nich poluje. Tajemnicą będzie to, kim naprawdę są” – powiedziała Goodman.

Zupełnie nowy koszmar

Twórczyni zapowiada, że tak jak film był mocno osadzony w swoich czasach, tak chciała zrobić serial, który jest odbiciem obecnej rzeczywistości. Ponadto tutaj nikt nie będzie po prostu szkolnym mięśniakiem, mądrą dziewczyną czy suką. Bohaterzy, których zaprezentuje widowni, mają być wielowarstwowi, a każdy z nich będzie grał przed innymi. Jak w życiu.

Ciekawym rozwiązaniem będzie to, że w każdym odcinku poznamy inną perspektywę na to, co wydarzyło się w nocy, kiedy doszło do wypadku. To znacznie utrudni widzowi zorientowanie się, kto ściga bohaterów.

Koszmar minionego lata serial
Obsada serialowego “Koszmaru minionego lata”

Pierwszy odcinek wyreżyseruje Craig Macneill. Wcześniej pracował nad innym serialem, który możecie obejrzeć na Prime Video, czyli horrorem “Oni”. W produkcji zobaczymy między innymi Madison Iseman, Brianne Tju, Ezekiela Goodmana, Ashley Moore, Sebastiana Amoruso, Fionę Rene, Cassie Beck, Brooke Bloom, Sonyę Balmores i Billa Hecka.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

nicolas cage joe exotic

Nicolas Cage nie zostanie Królem tygrysów

pokemony serial netflix

Netflix pokaże własne Pokemony. Serwis tworzy serial aktorski