kraina lovecrafta recenzje serialu
"Kraina Lovecrafta"
in

SUPER!SUPER!

“Kraina Lovecrafta” to petarda. Krytycy rozpływają się nad serialem HBO

“Kraina Lovecrafta” za kilka dni wyląduje na HBO GO i już możemy się przygotować na to, że szykuje się nam największy serialowy hit tegorocznych wakacji.

Na tę chwilę do serwisu Rotten Tomatoes spłynęło 31 recenzji serialu “Kraina Lovecrafta” i każda z nich jest pozytywna. Średnia ocen serialu wynosi obecnie świetne 8,58/10.

Produkcja śledzi losy Atticusa Freemana (Jonathan Majors), który wraz ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa Letitią (Jurnee Smollett-Bell) oraz wujem George’m (Courtney B. Vance) wyrusza z Chicago w podróż przez Amerykę lat 50., aby odnaleźć zaginionego ojca (Michael Kenneth Williams). Ich wyprawa szybko przeradza się w walkę o przetrwanie, podczas której bohaterowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z rasistowskim terrorem białej Ameryki, ale także przerażającymi potworami rodem z powieści Lovecrafta. – Tak serial opisało HBO.

Recenzje serialu “Krainy Lovecrafta” są bardzo dobre

Co na to krytycy? Recenzje serialu są dosyć zgodne. Nie mamy tu do czynienia z widowiskiem pozbawionym wad, ale produkcja i tak zasługuje na szczególną uwagę. Problematyka rasizmu, którą eksploruje serial, jest niezwykle akuratna i nierzadko twórcy trafiają w punkt.

Chwalona jest warstwa wizualna, muzyczna oraz gra aktorska.

Jakkolwiek nie jest to serial dla każdego. Bywa powolny, jest mocno wystylizowany i pełen symboliki. Jeden z recenzentów nazwał go wręcz zniewalającym. Zaskoczyć nas ma dynamika między bohaterami, a zdumieć świat przedstawiony, który niesie z sobą nieskończone możliwości eksploracji.

Kiedy premiera?

W Polsce ten 10-odcinkowy serial będziemy mogli zacząć śledzić od 17 sierpnia. Kolejne odcinki będą pojawiały się na HBO i w serwisie HBO GO co tydzień.

Oglądaj serial “Kraina Lovecrafta” w serwisie HBO GO >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Your Honor serial

“Your Honor”: gwiazda “Breaking Bad” we wstrząsającym thrillerze

hejter serial hbo sala samobójców

“Hejter”: HBO wyprodukuje serial na postawie filmu “Sala samobójów. Hejter”