The Boys sezon 4

Timothée Chalamet został królem – obejrzyjcie zajawkę filmu Król od Netfliksa

Jakub Sławicki
2 min czytania

Z ostatniej chwili

23-latek wybił się w Hollywood dzięki filmowi Tamte dni, tamte noce w reżyserii Luci Guadagnino, porywając nas swoim występem. Czy tak samo będzie w przypadku Króla od Netflixa?

Netflix zaprezentował nam pierwszy teaser swojego nowego filmu biograficznego o królu Anglii, Henryku V. W głównego bohatera wcielił się Timothée Chalamet, a obok niego zobaczymy między innymi Roberta Pattinsona, Joela Edgertona oraz Bena Mendelsohna. Reżyseruje David Michôd na podstawie sztuk Henryk IV oraz Henryk V autorstwa Williama Szekspira. Twórca ma na koncie między innymi Machinę wojenną z Bradem Pittem, którą także stworzył dla Netflixa.

- Reklama -
Ad image

Hal (Timothée) to krnąbrny książę, który nie chcąc obejmować w przyszłości brytyjskiego tronu, opuścił dwór i zamieszkał wśród ludu. Jednak po śmierci swojego tyranicznego ojca Hal zostaje koronowany i — już jako król Henryk V — musi rozpocząć królewskie życie, przed którym tak bardzo się wzbraniał. Na dworze odkrywa świat pałacowej polityki i pozostawionego przez ojca wojennego chaosu, a także mierzy się z emocjonalnym bagażem ze swojego minionego życia — w tym z niełatwą relacją ze swoim najbliższym przyjacielem i mentorem, starzejącym się rycerzem alkoholikiem Johnem Falstaffem (Edgerton).

Premiera filmu nastąpi już tej jesieni, według nieoficjalnych informacji będzie to konkretnie 1 listopada. Natomiast 2 września obraz zadebiutuje na festiwalu filmowym w Wenecji.

Film Król w serwisie Netflix >>

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz