król king film 2019 netflix zwiastun
in

LOLLOL

Timothée Chalamet został królem – obejrzyjcie zajawkę filmu Król od Netfliksa

23-latek wybił się w Hollywood dzięki filmowi Tamte dni, tamte noce w reżyserii Luci Guadagnino, porywając nas swoim występem. Czy tak samo będzie w przypadku Króla od Netflixa?

Netflix zaprezentował nam pierwszy teaser swojego nowego filmu biograficznego o królu Anglii, Henryku V. W głównego bohatera wcielił się Timothée Chalamet, a obok niego zobaczymy między innymi Roberta Pattinsona, Joela Edgertona oraz Bena Mendelsohna. Reżyseruje David Michôd na podstawie sztuk Henryk IV oraz Henryk V autorstwa Williama Szekspira. Twórca ma na koncie między innymi Machinę wojenną z Bradem Pittem, którą także stworzył dla Netflixa.

Hal (Timothée) to krnąbrny książę, który nie chcąc obejmować w przyszłości brytyjskiego tronu, opuścił dwór i zamieszkał wśród ludu. Jednak po śmierci swojego tyranicznego ojca Hal zostaje koronowany i — już jako król Henryk V — musi rozpocząć królewskie życie, przed którym tak bardzo się wzbraniał. Na dworze odkrywa świat pałacowej polityki i pozostawionego przez ojca wojennego chaosu, a także mierzy się z emocjonalnym bagażem ze swojego minionego życia — w tym z niełatwą relacją ze swoim najbliższym przyjacielem i mentorem, starzejącym się rycerzem alkoholikiem Johnem Falstaffem (Edgerton).

Premiera filmu nastąpi już tej jesieni, według nieoficjalnych informacji będzie to konkretnie 1 listopada. Natomiast 2 września obraz zadebiutuje na festiwalu filmowym w Wenecji.

Film Król w serwisie Netflix >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Jakub Sławicki

Teoretycznie zajmuje się rzeczami, które są na głowie tego kolesia z brodą, kiedy koleś z brodą śpi albo gotuje. Pisał w poczytnym serwisie o wybitej kinematografii, tłumaczy i zna się na prądzie. Miłośnik piesków, pasjonat kotków.

Marianne Netflix serial 2019 horror

Marianne, czyli serial Netflixa o autorce horrorowych bestsellerów

paz de la huerta oskarża prezesów disneya w sprawie harveya weinsteina

Paz de la Huerta oskarża prezesów Disneya w pozwie przeciwko Harveyowi Weinsteinowi