król lew zwiastun nowy król lew 2019 the lion king
Król Lew (źródło: Disney; edycja: Popkulturyści)
in

SMUTNESMUTNE SUPER!SUPER! LOLLOL OkropneOkropne

Król Lew i cudowny zwiastun, który olśni Cię w minutę

Pamiętacie ten film, na którym całe sale kinowe szlochały jak dzieci, bez względu na wiek? Po 25 latach Król Lew kolejny raz zaleje kina wstydliwymi łzami.

Król Lew powrócił w zupełnie nowych szatach. I tak, król jest nagi, ale i niesamowity. Zwiastun czerpie pełnymi garściami z oryginału, nadając znanym nam scenom przecudowny ton. Te kolory, muzyka, efekty specjalne… To wszystko wygląda cudownie. Jak doskonale widać, nie będzie to tradycyjny film animowany, a twór wirtualnej kinematografii – mieszanki tradycyjnych zdjęć i CGI. Technologii, którą świetnie znacie z Księgi dżungli.

Pierwszy Król Lew zawitał do kin w 1994 roku. Rozbił bank (w kinach zaroił w sumie 968 milionów dolarów przy 45-milionowym budżecie), zdobył uznanie krytyków (93% pozytywnych opinii i średnia nota 8,4/10 na Rotten Tomatoes), rozkochał widzów (8,5/10 na IMDB) i został obsypany nagrodami (dwa Oscary i trzy Złote Globy). Do dziś jest uznawany za jeden z najlepszych familijnych filmów animowanych. Dorobił się również kontynuacji, które niestety dalekie były od zjawiskowości pierwszej części.

Król Lew opowiada o Simbie, potomku bestialsko zamordowanego króla zwierząt, Mufasy. Za mordem stał jego żądny władzy stryj, Skaza. Lwiątko nie tylko musiało radzić sobie ze śmiercią ojca, ale również wygnaniem, gdyż to jego obarczono winą za tragedię. W nieszczęściu znajduje przyjaciół, Pumbę i Timona, przy których boku dorasta i poprzysięga sobie powrót do świata, który musiał opuścić.

Niedawno założyłem, że nowy Król Lew będzie jedną z największych przyszłorocznych premier filmowych.

Po obejrzeniu zajawki zwiastuna jestem niemal pewien, iż magia oryginału przedostała się do krwiobiegu widowiska. Film wyreżyserował Jon Favreau – twórca pierwszych dwóch Iron Manów i Księgi dżungli. W przyszłym roku najpewniej zobaczymy również jego serial osadzony w świecie Gwiezdnych wojen, czyli The Mandalorian, powstający z myślą o platformie streamingowej Disney Plus.

W filmie Król Lew usłyszycie Donalda Glovera jako Simbę. A także między innymi Beyonce Knowles jako Nalę, Jamesa Earla Jonesa jako Mufasę, Chiwetela Ejiofora jako Skazę. W Pumbę i Timona wcielił się Seth Rogen oraz Billy Eichner.

Plakat film król lew 2019 nowy król lew poster trailer the lion king
Plakat filmu Król Lew (Disney)

Król Lew pojawi się w kinach 19 lipca 2019 roku.

Co bardzo ważne, wcześniej będziecie mogli obejrzeć nowe wersje Dumbo oraz Aladyna. Ponadto Disney wypuści w przyszłym roku Avengers 4, Toy Story 4, Krainę Lodu 2, trzecią część nowej trylogii Gwiezdnych wojen oraz Kapitan Marvel. Grubo, prawda? A jeśli nawet nie zdążycie tego wszystkiego zobaczyć w kinach, to Disney wystartuje w Polsce z serwisem Disney Plus, gdzie będzie można obejrzeć te wszystkie świetnie zapowiadające się widowiska.

[interaction id=”5bf74e28a178345bb888f2cf”]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

chilling adventures of sabrina netflix The Satanic Temple The Satanic Temple

Sataniści wygrali z producentami serialu Chilling Adventures of Sabrina

plotka plotki fake news serwisy o popkulturze

Plotka czy fake news? Czyli serwisy o popkulturze ścigają się w bagnie informacyjnym