The Boys sezon 4

Kryptonim Anioł – zwiastun filmu Netflixa od twórcy Icemana

Dariusz Filipek
1 min czytania
Kryptonim Anioł (zdjęcie: Netflix; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Przygotujcie się na film Kryptonim Anioł, czyli nowe widowisko Netflixa i Ariela Vromena, reżysera Icemana: Historia mordercy oraz Umysł przestępcy.

Kryptonim Anioł to historia oparta na wydarzeniach, które miały miejsce w latach 70. Widowisko skupia się na Ashrafie Marwanie, w którego wcielił się Marwan Kenzari (Ben-Hur, Morderstwo w Orient Expressie). Bohater filmu był zięciem prezydenta Egiptu Gamala Abdela Nasera, specjalnym doradcą i powiernikiem jego następcy, Anwara Sadata, a jednocześnie jednym z najcenniejszych informatorów izraelskiego wywiadu w XX wieku – przytaczam opis Netflixa.

- Reklama -
Ad image

Nie sądzę, że będzie to hit na miarę Operacji Argo, ale Kryptonim Anioł zapowiada się na interesującą ilustrację wydarzeń historycznych i jednocześnie ciekawe połączenie kina tratującego o terroryzmie z wątkami szpiegowskimi.

Obok Kenzariego w tym thrillerze szpiegowskim zobaczymy m.in. Toby’ego Kebbella, Hannę Ware, Tsahiego Halevia oraz Waleeda Zuaitera. I chociaż wiem, że większości z Was te nazwiska niewiele mówią (w tym mi), to wymienieni artyści dadzą się lepiej poznać już 14 września. Właśnie wtedy premierę będzie miała ta produkcja, przekładająca literaturę faktu pióra Uriego Bara-Josepha na język filmu.

Kryptonim Anioł w serwisie Netflix

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz