krzyk 2022 film online pierwszy gdzie obejrzeć z polskim lektorem
"Krzyk" już jutro w kinach
in

SUPER!SUPER! Na czasieNa czasie SZOKSZOK OkropneOkropne LOLLOL SMUTNESMUTNE

Gdzie obejrzeć pierwszy “Krzyk”? Wszystkie części są dostępne online

Finałowy zwiastun “Krzyku”

Zaraz przed premierą najnowszego “Krzyku” warto przypomnieć sobie poprzednie części, aby pokrzyczeć dłużej, a może nawet głośniej. Podpowiadam, gdzie można obejrzeć całą horrorową serię.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
KRZYK

“Krzyk” to pierwszy film z serii, który nie został wyreżyserowany przez zmarłego Wesa Cravena — jedną z największych ikon horroru. Zanim zaserwował nam opowieść o Woodsboro, miasteczka, którego mieszkańcy muszą mierzyć się z seryjnym mordercą, dał nam “Koszmar z ulicy Wiązów”, “Wzgórza mają oczy” czy “Ostatni dom po lewej”.

W tym roku możemy obejrzeć piąty film z serii, który sięga do znanych już postaci, ale jednocześnie jest obietnicą nowego otwarcia. Poza filmami kinowymi dostaliśmy również trzy sezony serialu pod tym samym tytułem.

Filmy online

Widzowie, którzy wybierają się na film, powinni rozważyć przyswojenie lub przypomnienie sobie poprzednich odsłon. Jeśli zastanawiacie się, gdzie obejrzeć całą serię, to podpowiadam, że wszystkie części “Krzyku” są obecnie dostępne w serwisie Chili, gdzie można je kupić lub wypożyczyć. Dzięki poniższym odnośnikom będziecie mogli obejrzeć filmy z 20% rabatem i polskim lektorem.

Szczególnie polecam dwie pierwsze części serii. Niestety, im dalej w las, tym historia robiła się coraz bardziej absurdalna. Jednak jedynka i dwójka są nie tylko przyjemnymi slasherami, ale również sprawnymi dekonstrukcjami tego nurtu horroru.

Mocna obsada

“Krzyk” to nie tylko ikoniczny morderca (a właściwie mordercy), ale również jedne z najlepszych momentów w karierze Neve Campbell, Courteney Cox czy Davida Arquette. Wracają również w najnowszej części, a obok nich zobaczycie Jennę Ortegę, Melissę Barrerę, Jacka Quaida, Dylana Minnette’a czy Jasmin Savoy Brown.

Krzyk 2022 obsada
Obsada “Krzyku”

Przyzwoite oceny

Pierwsze recenzje, jak na slasher, są całkiem niezłe. Na tę chwilę w serwisie Rotten Tomatoes zebrano 92 recenzje filmu i 76% z nich to opinie pozytywne. Obecnie widowisko ma tam średnią ocenę 6,6/10.

Sprawdzeni twórcy

Za scenariusz odpowiedzialni są James Vanderbilt (“Zodiak”) oraz Guy Busick (“Zabawa w pochowanego”). Film wyreżyserowali Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett, którzy wcześniej pracowali razem nad “Diabelskim nasieniem” i wspomnianą już prześwietną “Zabawą w pochowanego”.

Premiera w Polsce

Premiera “Krzyku” w polskich kinach odbędzie się w piątek, 14 stycznia 2022 roku.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

podpalaczka firestarter film online lektor stephen king

“Podpalaczka” wraca i zwiastuje sporo zwęglonego truchła

prey film 2022 predator hulu disney

“Prey” jednak na Disney+. Sąd oddalił pozew twórców “Predatora”