Kultowe seriale — lista seriali, które warto znać

Wpis partnerski
Wpis partnerski 42 wyświetleń
2 min czytania

Są takie seriale, które po prostu trzeba zobaczyć… i nie chodzi nam tu o stare, polskie produkcje. Przestawiamy listę kultowych seriali ostatnich czasów, zarówno tych zabawnych, jak i mrożących krew w żyłach.

Czasy, gdy seriale oglądało się tylko w TV już dawno minęły. Teraz oprócz telewizyjnych klasyków, seriale online w dowolnej chwili zobaczysz też na Player oraz innych, popularnych serwisach VOD. A które z nich trzeba znać? Jakie są kultowe seriale, które obejrzysz w internecie? Oto kilka naszych propozycji

1. Dom z papieru (La casa de papel)

Zabawny, zaskakujący, momentami romantyczny i niezwykle błyskotliwy serial. Dom z papieru po prostu trzeba zobaczyć. Opowiada historię napadu zaplanowanego przez prawdziwego geniusza – Profesora, który zleca go starannie wyselekcjonowanym złodziejom niemającym już nic do stracenia. Ten serial przyciąga nie tylko inteligentną i zaskakującą fabułą, ale również bohaterami, których albo się kocha (Nairobi), albo nienawidzi (Arturito).

2. Skazany na śmierć (Prison Break)

Choć fabuła Skazanego na śmierć z pozoru mogłaby się wydawać dość schematyczna, to w samym serialu nie brakowało nagłych zwrotów akcji i momentów trzymających w napięciu. Serial osiągnął ogromny sukces i mimo że większość osób, uważa, iż „skończył się” po trzecim sezonie, a pozostałe nie są godne uwagi to i tak warto go zobaczyć. A o czym opowiada? W bardzo wielkim uproszczeniu i skrócie, przedstawia historię więźniów, a dokładnie Lincolna Burrowsa niesłusznie skazanego na śmierć i jego barta Michaela Scofielda, który ma na ciele wytatuowany plan więzienia. Michael dokładnie obmyślił plan ucieczki i uwolnienia brata oraz kilku innych więźniów. Czym im się to uda? I jakie komplikacje wystąpią po drodze? Sprawdź sam, jeśli jeszcze nie widziałeś tego serialu.

3. Blindspot: mapa zbrodni

Podobny motyw, choć zupełnie inna historia została przedstawiona w serialu Blindspot: mapa zbrodni. Tym razem tatuaże na ciele kobiety nie tworzą planu ucieczki z więzienia, a mapę zbrodni. Jane Doe, została znaleziona naga na Times Square, nic nie pamięta, a jedyną wskazówką są tajemnicze obrazy na jej ciele, wśród których znajduje się nazwisko agenta FBI, który postanawia zająć się tą sprawą. Jest to serial polecany w szczególności miłośnikom rozwiązywania kryminalnych zagadek, sama fabuła trzyma w napięciu i niejednokrotnie zaskakuje.

4. Grace i Frankie

Na początku się nienawidzą, później wspólnie palą marihuanę i produkują wibratory… Grace i Frankie to niezwykle zabawny serial, którego nie da się nie lubić, tak jak i samych bohaterek. Frankie to specyficzna, dojrzała hipiska, która w wolnym czasie pali blanty i oddaje się szamańskim rytuałom, Grace – kobieta z klasą, z pozoru zima i wyrafinowana, w rzeczywistości bardzo wyrozumiała i „lekko” uzależniona od alkoholu… Grace i Frankie to serial, który przypadnie do gustu zarówno bardzo młodym, jak i najstarszym kinomaniakom. Nie będziemy zdradzać więcej fabuły, to po prostu trzeba zobaczyć!

5. Uwięzione

Uwięzione to serial z 2015 roku, który równie szybko jak poprzednicy, zyskał ogromną popularność. Z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom hiszpańskich produkcji, szczególnie tym, którzy wcześniej obejrzeli Dom z papieru. Obecnie zobaczyć możesz 5 sezonów, m.in. na Netflix.

Podziel się artykułem