kultowe seriale
in ,

SUPER!SUPER! LOLLOL OkropneOkropne

Kultowe seriale — lista seriali, które warto znać

Są takie seriale, które po prostu trzeba zobaczyć… i nie chodzi nam tu o stare, polskie produkcje. Przestawiamy listę kultowych seriali ostatnich czasów, zarówno tych zabawnych, jak i mrożących krew w żyłach.

Czasy, gdy seriale oglądało się tylko w TV już dawno minęły. Teraz oprócz telewizyjnych klasyków, seriale online w dowolnej chwili zobaczysz też na Player oraz innych, popularnych serwisach VOD. A które z nich trzeba znać? Jakie są kultowe seriale, które obejrzysz w internecie? Oto kilka naszych propozycji

1. Dom z papieru (La casa de papel)

Zabawny, zaskakujący, momentami romantyczny i niezwykle błyskotliwy serial. Dom z papieru po prostu trzeba zobaczyć. Opowiada historię napadu zaplanowanego przez prawdziwego geniusza – Profesora, który zleca go starannie wyselekcjonowanym złodziejom niemającym już nic do stracenia. Ten serial przyciąga nie tylko inteligentną i zaskakującą fabułą, ale również bohaterami, których albo się kocha (Nairobi), albo nienawidzi (Arturito).

2. Skazany na śmierć (Prison Break)

Choć fabuła Skazanego na śmierć z pozoru mogłaby się wydawać dość schematyczna, to w samym serialu nie brakowało nagłych zwrotów akcji i momentów trzymających w napięciu. Serial osiągnął ogromny sukces i mimo że większość osób, uważa, iż „skończył się” po trzecim sezonie, a pozostałe nie są godne uwagi to i tak warto go zobaczyć. A o czym opowiada? W bardzo wielkim uproszczeniu i skrócie, przedstawia historię więźniów, a dokładnie Lincolna Burrowsa niesłusznie skazanego na śmierć i jego barta Michaela Scofielda, który ma na ciele wytatuowany plan więzienia. Michael dokładnie obmyślił plan ucieczki i uwolnienia brata oraz kilku innych więźniów. Czym im się to uda? I jakie komplikacje wystąpią po drodze? Sprawdź sam, jeśli jeszcze nie widziałeś tego serialu.

3. Blindspot: mapa zbrodni

Podobny motyw, choć zupełnie inna historia została przedstawiona w serialu Blindspot: mapa zbrodni. Tym razem tatuaże na ciele kobiety nie tworzą planu ucieczki z więzienia, a mapę zbrodni. Jane Doe, została znaleziona naga na Times Square, nic nie pamięta, a jedyną wskazówką są tajemnicze obrazy na jej ciele, wśród których znajduje się nazwisko agenta FBI, który postanawia zająć się tą sprawą. Jest to serial polecany w szczególności miłośnikom rozwiązywania kryminalnych zagadek, sama fabuła trzyma w napięciu i niejednokrotnie zaskakuje.

4. Grace i Frankie

Na początku się nienawidzą, później wspólnie palą marihuanę i produkują wibratory… Grace i Frankie to niezwykle zabawny serial, którego nie da się nie lubić, tak jak i samych bohaterek. Frankie to specyficzna, dojrzała hipiska, która w wolnym czasie pali blanty i oddaje się szamańskim rytuałom, Grace – kobieta z klasą, z pozoru zima i wyrafinowana, w rzeczywistości bardzo wyrozumiała i „lekko” uzależniona od alkoholu… Grace i Frankie to serial, który przypadnie do gustu zarówno bardzo młodym, jak i najstarszym kinomaniakom. Nie będziemy zdradzać więcej fabuły, to po prostu trzeba zobaczyć!

5. Uwięzione

Uwięzione to serial z 2015 roku, który równie szybko jak poprzednicy, zyskał ogromną popularność. Z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom hiszpańskich produkcji, szczególnie tym, którzy wcześniej obejrzeli Dom z papieru. Obecnie zobaczyć możesz 5 sezonów, m.in. na Netflix.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

noc żywych trupów remake 2021

“Noc żywych trupów” doczeka się zupełnie nowej wersji i to może być wielka katastrofa

Tajemnice grobowca w Sakkarze Netflix

Premiera dnia: “Tajemnice grobowca w Sakkarze” na Netflix