Riot Games usuwa konta
in

League of Legends: Riot Games zaczyna usuwać nieaktywne konta

Ostatnio Riot Games na swojej stronie zamieściło wpis na temat usuwania kont nieaktywnych użytkowników. Czy należy się obawiać?

Miliony graczy gromadzi się przed ekranami komputerów, by zagrać mecz – a na jednym zazwyczaj się nie kończy – i porywalizować w najpopularniejszej grze kompetytywnej. Riot w związku z rosnącą liczbą graczy, postanowił zrobić trochę miejsca. Obecnie aktywnych jest aż 180 mln użytkowników; nie należy się bać – Riot ruszy tyko te NAPRAWDĘ nieaktywne konta.

Czy moje konto w League of Legends może zostać uznane za nieaktywne?

Jeśli grasz (nawet sporadycznie) to nie. Warto zaznaczyć, że liczy się zarówno “League of Legends”, jak i “Valorant”

“Konto Riot Games jest uznawane za nieaktywne, jeśli przez ponad trzy lata nie logowano się na nim, aby zagrać w którąś z naszych gier lub skorzystać z materiałów dostępnych na naszych stronach – Przeczytać możemy w najnowszym wpisie. – To oznacza, że nawet jeśli nie graliście przez jakiś czas lub nie logowaliście się w kliencie gry, wasze konta dalej uważane są na aktywne, jeśli logowaliście się na naszych stronach takich jak riotgames.com, support.riotgames.com, leagueoflegends.com, lolesports.com, valorantesports.com itd.”

W skrócie, Riot usuwa jedynie konta, które przez okres 3 lat, nie miały żadnej styczności z jakąkolwiek grą z ich warsztatu lub/i nie wystąpiło żadne logowanie za pośrednictwem którejkolwiek ze stron.

Nie ma się czego bać…

Riot Games oznajmia, że by owe nieaktywne konto zostało usunięte musi spełnić szereg kryterii. Jest to świetne rozwiązanie; w ten sposób firma pozbywa się choć części zażaleń, które otrzymają od pokrzywdzonych użytkowników.

Kryteria, które musi spełnić konto:

  • Konto musi być nieaktywne (3 letni okres),
  • Na koncie nigdy nie dokonano żadnego zakupu w jakiejkolwiek z gier (cały okres istnienia),
  • Na koncie nie została odebrana żadna cyfrowa waluta (np. Prime Gaming i darmowe RP),
  • Dany użytkownik konta grał w którąkolwiek z gier krócej niż przez 20 godzin,
  • Konto nie posiada żadnych limitowanych elementów (np. skiny z serii PAX)

…a nawet jeśli, to otrzymamy stosowną informację

Do użytkowników, którzy zakwalifikowali się na listę usunięć, zostanie wysłana informacja na temat nieaktywności konta. Zablokowana zostanie wtedy możliwość logowania się, aczkolwiek będzie można się od owej decyzji odwołać.

Jeśli pracownicy Riot Games nie otrzymają informacji zwrotnej – konto zostanie trwale usunięte. Więc jeśli nie gracie, przynajmniej sprawdzajcie skrzynkę!

Ziggs z gry League of Legends, Riot Games

Źródło: https://www.riotgames.com/pl/news/usuwamy-niektore-nieaktywne-od-bardzo-dawna-konta

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Jakub Kozakiewicz

Gram, oglądam i czytam, a przede wszystkim szukam rozległych światów i niesamowitych historii. Po godzinach wieloletni fan Nintendo i fantastyki.

xbox game pass sierpien 2022

Xbox Game Pass – gry, które znikną z subskrybcji 31 sierpnia; wśród nich Hades

dead island 2 wyciek amazon

“Dead Island 2” powstało jak żywy trup; wyciekła data premiery i zrzuty ekranu na stronie Amazon