The Boys sezon 4

Klockowe adaptacje filmów

Wpis partnerski
3 min czytania

Z ostatniej chwili

Nie jest niczym nowym fakt, iż filmowe hity wykraczają obecnie poza ramy sal kinowych. Na licencjach filmowych powstaje wiele różnego rodzaju produktów – jednym z nich są zestawy klocków LEGO®.

Znane postacie w świecie klocków LEGO®

Jeśli cofniemy się lat 80. lub 90., w ofercie Grupy LEGO w zasadzie nie znajdziemy serii, które bazowały na znanych bohaterach z filmów (czy nawet szerzej rozumianego świata popkultury). Pierwszą franczyzą, która przerodziła się w zestawy LEGO®, były Gwiezdne Wojny – przy okazji premiery “Mrocznego Widma” w 1999 roku wydano zestawy nawiązujące do różnych części Star Wars. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę – wystarczy powiedzieć, iż zestawy z tej serii są obecne w ofercie do dziś – co roku wydawane są kolejne komplety LEGO® z gwiezdnego uniwersum.

- Reklama -
Ad image

Klockowa rzeczywistość filmowa

Od tego czasu powstało wiele nowych linii zestawów klocków LEGO®, które nawiązywały często do filmowych superprodukcji – takich jak odsłony przygód Harry’ego Pottera czy historia Władcy Pierścieni (które z kolei są oczywiście adaptacjami powieści). Ta strategia okazała się na tyle owocna, iż obecnie około 1/3 zestawów korzysta z odpowiednich licencji. Temu sukcesowi trudno się jednak dziwić, tym bardziej iż oprócz filmów na warsztat Grupy LEGO są brane coraz chętniej gry komputerowe – takie jak ogromnie popularny Minecraft® czy Super Mario™.

Nie zawsze mariaż wytwórni filmowej z producentem klocków oznacza wieloletnią współpracę. Tak było chociażby w 2013 roku, kiedy na ekrany kin wszedł “Jeździec znikąd” z charakterystycznym Tonto granym przez Johnny’ego Depp’a. Pojawiło się wówczas kilka zestawów bazujących na filmowych wydarzeniach (można je zobaczyć na noweklocki.pl/lego-jezdziec-znikad), jednak na tym przygoda Lone Rangera zakończyła się w przestrzeni klockowej (oraz kinowej – nie doczekaliśmy się kontynuacji).

Natomiast Johnny Depp pojawił się w świecie klocków LEGO® już wcześniej – w 2011 roku przy okazji debiutu serii LEGO® Piraci z Karaibów, naturalnie w roli Jacka Sparrowa – ekscentrycznego kapitana Czarnej Perły. Same komplety jak większość “filmowych” można śmiało uznać za udane. Co ciekawe, wiele z nich ma już status unikatów, a niektóre są warte o wiele więcej niż w momencie premiery. Dla przykładu – wspomniany wcześniej okręt oznaczony numerem katalogowym 4184, który w momencie pisania tego tekstu obchodzi okrągłe 10 lat od premiery, jest warty około 3000 zł (naturalnie wyłącznie pod warunkiem że nie został rozpakowany) – to mniej więcej sześć razy tyle niż dekadę temu (kiedy znajdował się w normalnej sprzedaży).

Inny przykład krótkiej, aczkolwiek udanej przygody stanowi postać kultowego Indiany Jonesa. Przy okazji premiery filmu “Indiana Jones: Królestwo Kryształowej Czaszki” w 2008 i 2009 roku wydano łącznie kilkanaście zestawów klocków (noweklocki.pl/lego-indiana-jones), które nawiązywały do czterech różnych odsłon przygód słynnego podróżnika.

Niewątpliwie kinowa przyszłość przyniesie kolejne kasowe produkcje – a co za tym idzie poświęcone im zestawy LEGO®.

- Reklama -
Skazana Max serial

_

Przy współpracy z serwisem noweklocki.pl

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

TEMATY:
Podziel się artykułem
Zostaw komentarz