Lego Klockowe adaptacje filmów
in , ,

Klockowe adaptacje filmów

Nie jest niczym nowym fakt, iż filmowe hity wykraczają obecnie poza ramy sal kinowych. Na licencjach filmowych powstaje wiele różnego rodzaju produktów – jednym z nich są zestawy klocków LEGO®.

Znane postacie w świecie klocków LEGO®

Jeśli cofniemy się lat 80. lub 90., w ofercie Grupy LEGO w zasadzie nie znajdziemy serii, które bazowały na znanych bohaterach z filmów (czy nawet szerzej rozumianego świata popkultury). Pierwszą franczyzą, która przerodziła się w zestawy LEGO®, były Gwiezdne Wojny – przy okazji premiery “Mrocznego Widma” w 1999 roku wydano zestawy nawiązujące do różnych części Star Wars. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę – wystarczy powiedzieć, iż zestawy z tej serii są obecne w ofercie do dziś – co roku wydawane są kolejne komplety LEGO® z gwiezdnego uniwersum.

Klockowa rzeczywistość filmowa

Od tego czasu powstało wiele nowych linii zestawów klocków LEGO®, które nawiązywały często do filmowych superprodukcji – takich jak odsłony przygód Harry’ego Pottera czy historia Władcy Pierścieni (które z kolei są oczywiście adaptacjami powieści). Ta strategia okazała się na tyle owocna, iż obecnie około 1/3 zestawów korzysta z odpowiednich licencji. Temu sukcesowi trudno się jednak dziwić, tym bardziej iż oprócz filmów na warsztat Grupy LEGO są brane coraz chętniej gry komputerowe – takie jak ogromnie popularny Minecraft® czy Super Mario™.

Nie zawsze mariaż wytwórni filmowej z producentem klocków oznacza wieloletnią współpracę. Tak było chociażby w 2013 roku, kiedy na ekrany kin wszedł “Jeździec znikąd” z charakterystycznym Tonto granym przez Johnny’ego Depp’a. Pojawiło się wówczas kilka zestawów bazujących na filmowych wydarzeniach (można je zobaczyć na noweklocki.pl/lego-jezdziec-znikad), jednak na tym przygoda Lone Rangera zakończyła się w przestrzeni klockowej (oraz kinowej – nie doczekaliśmy się kontynuacji).

Natomiast Johnny Depp pojawił się w świecie klocków LEGO® już wcześniej – w 2011 roku przy okazji debiutu serii LEGO® Piraci z Karaibów, naturalnie w roli Jacka Sparrowa – ekscentrycznego kapitana Czarnej Perły. Same komplety jak większość “filmowych” można śmiało uznać za udane. Co ciekawe, wiele z nich ma już status unikatów, a niektóre są warte o wiele więcej niż w momencie premiery. Dla przykładu – wspomniany wcześniej okręt oznaczony numerem katalogowym 4184, który w momencie pisania tego tekstu obchodzi okrągłe 10 lat od premiery, jest warty około 3000 zł (naturalnie wyłącznie pod warunkiem że nie został rozpakowany) – to mniej więcej sześć razy tyle niż dekadę temu (kiedy znajdował się w normalnej sprzedaży).

Inny przykład krótkiej, aczkolwiek udanej przygody stanowi postać kultowego Indiany Jonesa. Przy okazji premiery filmu “Indiana Jones: Królestwo Kryształowej Czaszki” w 2008 i 2009 roku wydano łącznie kilkanaście zestawów klocków (noweklocki.pl/lego-indiana-jones), które nawiązywały do czterech różnych odsłon przygód słynnego podróżnika.

Niewątpliwie kinowa przyszłość przyniesie kolejne kasowe produkcje – a co za tym idzie poświęcone im zestawy LEGO®.

_

Przy współpracy z serwisem noweklocki.pl

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Resident Evil Witajcie w Raccoon City zwiastun 2021 cały film online

“Resident Evil: Witajcie w Raccoon City” i zwiastun, którego nie chcecie znać

squid game liczba widzów serial netflix

Takiego hitu jeszcze nie było. “Squid Game” obejrzało 111 milionów widzów