lies of p
in

SUPER!SUPER!

“Lies of P” – czyli soulslike z Pinokiem w roli głównej. Co wiemy o nadchodzącej grze?

“Lies of P” to produkcja, która niespodziewanie podbiła serca graczy, zgarniając przy tym 3 nagrody na Gamescomie. Sprawdź, co wiemy o przygodach Pinokia!

Zwiastun gry “Lies of P”

Kto jest odpowiedzialny za nowego “Bloodborne” “Lies of P”?

Co ciekawe, za nadchodzący hit (tak, jestem przekonany, że to będzie hit) odpowiedzialni są ludzie, którzy wcześniej de facto nie stworzyli żadnej gry typu soulslike.

Studio Round 8 – bo o nim mowa – wydali na świat tylko jedno “średnie” dziecko: “Bless Unleashed” – F2P MMO upstrzone licznymi mikropłatnościami. Teraz chcą sprawdzić się w pełnoprawnej grze o wysokim poziomie trudności, wprowadzając do gatunku kilka ciekawych idei.

Wydawcą “Lies of P” jest firma Neowiz Games, która znana jest z raczej mniejszych tytułów jak Skul czy docenionej rytmicznej serii DJMAX.

Obydwie ekipy, jak narazie, sprawdzają się świetnie, co widać po aż 3 nagrodach zgarniętych na Gamescom 2022.

Pinokio w mrocznej odsłonie Belle Epoque

Lies of P
Miasto “Krat”

Akcja rozgrywać się w fikcyjnym mieście Krat, opartym na dziewiętnastowiecznych miastach zachodniej Europy i francuskiej stylistyce epoki Belle.

“Ludzie myśląc o Pinokiu, wyobrażają sobie wersję od Disney. To właśnie oni sprawili, że historia jest nieco dziecinna, ale jeśli spojrzy się na oryginalną wersję Pinokia, okazuje się, że jest dosyć mroczna i skierowana do dorosłych”

Reżyser gry, Choi Ji-Won

Niesamowicie piękne i prężnie rozwijające się miasto popadło w ruinę. Na próżno szukać tutaj ludzi; zastąpiły je krwiożercze maszyny siejące spustoszenie. To właśnie w tym miejscu budzi się Pinokio, który za wszelką cenę musi odnaleźć Gepetto.

“Lies of P” to łgarstwo i ściema

Twórcy zapowiedzieli, że innowacyjny system kłamstw wprowadzi mnóstwo możliwości do gatunku.

Ów system jeszcze nie został w pełni ujawniony, jednak nawet szczątkowe informacje ujawniają bardzo ciekawy zarys. Otóż wcielający się w Pinokia gracz, będzie stawiany przed różnymi wyborami, zarówno podczas dialogów, jak i różnych czynności. Studio potwierdza, że wybory będą dynamicznie wpływać na gameplay.

Ważną rolę odgrywać będzie obdarzony własną osobowością narrator, którego Pinokio będzie mógł w pewnym stopniu oszukiwać (!). Według domysłów serwisu Gamerant narrator może stać się antagonistą, co sprawia, że gracz musi być bardzo ostrożny podczas podejmowania ryzyka, jakim jest bezpośrednie kłamstwo.

Imponujący oręż mechanicznego chłopca

Gracz będzie miał do dyspozycji spory arsenał, począwszy od szabli i sporawych mieczy, do steampunkowych młotów. Całość dopełnia mechaniczna proteza z różnorodnym systemem umiejętności.

Mechaniczne ręce z “Lies of P”

Już wygląda nieźle, prawda? Ale to nie wszystko, co studio Round 8 ma do zaoferowania.

Otóż w nadchodzącej produkcji, gracz zostanie wyposażony w możliwość łączenia różnych części broni. Do dyspozycji mamy rękojeść i “ostrze”, z czego każde zawiera unikalne dla siebie umiejętności, więc musimy kombinować, jakie części połączyć, by wyszedł oczekiwany build.

Jak donosi reżyser: “Będzie więcej niż 30 typów broni, co daje ponad 100 różnych kombinacji”.

System łączenia broni.
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=a-RxQeA3RR4

To z pewnością bardzo urozmaica gameplay, daje możliwość tworzenia różnych buildów i testowania ich bezpośrednio w walce. Mam wrażenie, że to właśnie ten system zawładnie umysłami graczy na bardzo, bardzo, bardzo długie godziny… Majstersztyk.

Na czym zagram w “Lies of P”?

Nadchodząca gra ma ukazać się na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X oraz PC.

“Lies of P” – data premiery

Konkretna data premiery nie została jeszcze potwierdzona, jednak możemy spodziewać się jej w 2023 roku.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Jakub Kozakiewicz

Gram, oglądam i czytam, a przede wszystkim szukam rozległych światów i niesamowitych historii. Po godzinach wieloletni fan Nintendo i fantastyki.

dead island 2 wyciek amazon

“Dead Island 2” powstało jak żywy trup; wyciekła data premiery i zrzuty ekranu na stronie Amazon

jaki kask spinaczkowy wybrać

Jak wybrać kask wspinaczkowy