liga sprawiedliwości zacka snydera hbo go
in

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE

“Liga sprawiedliwości Zacka Snydera” nie taka zła, jak poprzednia wersja, ale nie na tyle dobra, żeby się zachwycać

Rodząca się w bólach “Liga sprawiedliwości” była jednym z większych filmowych rozczarowań 2017 roku. Okazuje się, że Zack Snyder nieco odczarował tę sytuację. Jednak “nieco” to według krytyków za mało na dobry film.

Zack Snyder wsłuchiwał się w głosy osób, którym nie podobała się “Liga sprawiedliwości” przejęta przez Jossa Whedona na chwilę przed premierą. Drugi reżyser, a jednocześnie współscenarzysta, starał się uratować film będący w tarapatach. Produkcja musiała się ukazać, ale w obliczu samobójstwa córki Snydera, trzeba było materiał nie tylko przejąć i doprowadzić wszystko do końca, ale też przemyśleć i podjąć się naprawy rzeczy, które niekoniecznie się według Whedona kleiły. Niestety nie wyszło mu to najlepiej. Widowisko planowane jako odpowiedź na “Avengers” zostało zmiażdżone przez krytyków, widzów i zarobiło w kinach niewiele więcej niż “Ant-Man i Osa”.

Przez sieć przewinęła się lawina głosów, aby Zack Snyder przysiadł raz jeszcze do tematu i nakręcił film po swojemu. Początkowo wydawało się, że nie ma na to większych szans, ale szefostwo HBO upatrzyło w projekcie marketingową rakietę i wysupłało dla reżysera dodatkowe 70 milionów dolarów, aby stworzył alternatywną wersję “Ligi sprawiedliwości”. Tym samym Batman, Superman, Flash, Wonder Woman, Aquaman i Cyborg weszli jeszcze raz na plan, a także dołączyło do nich kilku bohaterów we wcześniejszej wersji filmu niewidzianych.

Nie jest gorzej, to pewne

Efekt tego jest taki, że 18 marca na HBO Max pojawi się 242-minutowy obraz, który już obejrzało wielu krytyków. Podzielili się swoimi spostrzeżeniami i okazuje się, że jest lepiej. Nie na tyle lepiej, żeby piać z zachwytu, ale najważniejsze, że nie dostaliśmy czegoś gorszego. Ponadto z uwagi na przemoc i niewybredny język, film dostał kategorię wiekową R.

Na nieco lepszą jakość filmu wskazują oceny krytyków w serwisie Rotten Tomatoes. “Ligę sprawiedliwości” pozytywnie oceniło 40% recenzentów, których średnia nota wyniosła 5,3/10. Z kolei “Liga sprawiedliwości Zacka Snydera” ma ocenę 6,7/10 przy 75% pozytywnych opinii.

Jednak idealnie nie jest. John DeForce z The Hollywood Reporter stwierdził rozbrajająco, że nawet dobry film (a ten według autora recenzji zdecydowanie dobry nie jest) nie powinien trwać tak długo. Ciężko znaleźć wśród recenzji wiele akapitów z zachwytami. To przeważnie opinie umiarkowane, gdzie szczytem niesamowitości widowiska jest fakt, iż produkcja jest nieco lepsza od filmu z 2017 roku. Jak jest faktycznie, o tym przekonamy się na własnej skórze za dwa dni. Premiera w Polsce została zaplanowana na ten sam dzień, co w Stanach Zjednoczonych.

Oglądaj film “Liga sprawiedliwości Zacka Snydera” w serwisie HBO GO ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

just beyond serial disney plus rl stine marc webb

Reżyser filmów o Spider-Manie nakręci dla Disney+ serial “Just Beyond”

kalendarz z własnymi zdjęciami

Wyjątkowy kalendarz z twoimi własnymi zdjęciami