The Boys sezon 4

Lil Tay nie żyje. Gwiazda miała zaledwie 14 lat

Łukasz Mendak
6 min czytania
Instagram

Z ostatniej chwili

Claire Hope, kanadyjska nastolatka-raperka internetowa znana jako Lil Tay, zginęła tragicznie, co potwierdził jej przedstawiciel w oświadczeniu dla Variety.

“Z ciężkim sercem dzielimy się tragiczną wiadomością o nagłej i tragicznej śmierci naszej ukochanej Claire”, ogłosili członkowie rodziny na Instagramie Lil Tay, gdzie ma, a właściwie miała 3,3 miliona obserwujących. “Jesteśmy bezradni w wyrażeniu nieznośnego smutku i nieopisanego bólu. To wydarzenie nas kompletnie zaskoczyło i pozostawiło w szoku. Śmierć jej brata dodaje jeszcze bardziej niepojętej warstwy smutku do naszego żalu. W tym niezmiernie smutnym czasie uprzejmie prosimy o prywatność, gdy przemierzamy przez tę przytłaczającą stratę. Okoliczności związane ze śmiercią Claire i jej brata nadal są poddawane dochodzeniu. Claire zawsze pozostanie w naszych sercach, jej brak tworzący niezastąpioną pustkę, która zostanie głęboko odczuwana przez wszystkich, którzy ją znali i kochali.”

- Reklama -
Ad image

Ostatni post Lil Tay na Instagramie pochodzi z czerwca 2018 roku

Lil Tay stała się wiralem jako 9-letnia influencerka mediów społecznościowych. Samozwańcza “najmłodsza ekscentryczka wieku”, zdobyła rozgłos dzięki swoim filmom na Instagramie, w których prezentowała luksusowy styl życia związany z hip-hopem. W jednym z filmów przechwalała się zakupem samochodu sportowego o wartości 200 000 dolarów, mimo że nie miała prawa jazdy. W innym, sfilmowanym w Beverly Hills, stanowczo twierdziła: “Rządzę w L.A.”.

Popisowe momenty Lil Tay (YouTube)

Lil Tay urodziła się 29 lipca 2009 roku. W chwili śmierci miała zaledwie 14 lat

Lil Tay współpracowała z prominentnymi raperami, takimi jak Chief Keef i XXXTentacion, którego nazwała “figurą ojcowską” w poście na Instagramie z 2018 roku. Była krytykowana za używanie obraźliwych słów rasistowskich, a później przeprosiła tych, których “uraziła”. W 2018 roku wystąpiła w trzyodcinkowym serialu dokumentalnym opisującym jej drogę do sławy zatytułowanym “Life with Lil Tay”.

Dlaczego Lil Tay zniknęła z Internetu?

Po zniknięciu z internetu pięć lat temu dziewczynka została uwikłana w batalię o opiekę między jej rodzicami. W międzyczasie pojawiły się w sieci kontrowersje dotyczące dynamiki rodziny i bezpieczeństwa. W czerwcu 2018 roku Instagram Lil Tay został całkowicie wyczyszczony, a na jej instagramowym story pojawiły się słowa “pomóż mi”.

Kilka miesięcy później rzekome włamanie na Instagramie skutkowało serią oskarżeń o nadużycia wobec jej ojca, Christophera Hope’a, które zostały opublikowane na koncie Lil Tay. Oskarżenia te twierdziły, że Hope zmusił Lil Tay do powrotu do Kanady za pomocą nakazu sądowego, mając na celu osiągnięcie zysków z jej dochodów. Wtedy jeszcze menedżer Lil Tay, Harry Tsang, odrzucił te oskarżenia jako fałszywe w wywiadzie dla The Daily Beast w 2018 roku.

Lil Tay

W trakcie telefonicznego wywiadu z The Daily Beast, obok matki Angele Tian, dziewczyna stwierdziła: “Aktualnie znajduję się w trudnej sytuacji i wolałabym nie rozmawiać o tych sprawach”. Ponadto ujawniła, że jej ojciec “zainicjował postępowanie sądowe, a sąd nakazał nam powrót. Twierdził, że jestem w niebezpieczeństwie i tak dalej”.

- Reklama -
Skazana Max serial

Co do Hope’a, powiedziała: “Groził, że aresztuje moją mamę, jeśli nie wrócimy… Nie widziałam go od lat. Był nieobecny przez tyle czasu, jest jasne, że wrócił, ponieważ chce pieniędzy”.

Kim była Lil Tay?

Największym osiągnięciem Lil Tay było zdobycie ogromnej popularności i zwrócenie uwagi mediów społecznościowych na siebie w bardzo krótkim czasie. Jej kontrowersyjne nagrania i obietnice luksusowego stylu życia przyciągnęły ogromne rzesze obserwujących, co w efekcie sprawiło, że stała się medialnym fenomenem. Została uznana za najmłodszą “szpanerkę stulecia” i zdobyła status internetowej gwiazdy, co umocniło jej miejsce w historii kultury wirtualnej.

Jednak warto podkreślić, że osiągnięcie to jest obarczone kontrowersjami i jest przedmiotem dyskusji. Jej krótka obecność w mediach społecznościowych i sposób, w jaki zdobyła popularność, podkreśla również wyzwania i zagadnienia związane z etyką i odpowiedzialnością w świecie internetowej sławy.

Śmierć Lil Tay

Słowa często nie wystarczają, by wyrazić głęboki smutek z powodu straty. Dziś chcemy wyrazić naszą serdeczną kondolencję dla rodziny Lil Tay z powodu jej tragicznej śmierci. To strata, która dotyka serca wielu ludzi, a my łączymy się z Wami w tym trudnym czasie.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Nastolatka zostawiła trwały ślad w świecie mediów społecznościowych. Jej krótka, lecz intensywna kariera, wzbudziła kontrowersje i emocje, nie pozostawiając nikogo obojętnym. Była to postać, która wpłynęła na życie wielu ludzi i pozostawiła po sobie dziedzictwo, które trwać będzie w pamięci i dyskusjach.

Niech wspomnienie o Lil Tay jako oryginalnej, niepowtarzalnej i odważnej osobowości pozostanie z Wami jako źródło siły i przypomnienie o tym, że każdy z nas może mieć wpływ na świat wokół siebie. Nasze myśli są z Wami w tym smutnym czasie.

Uhonorujmy gwiazdę, pamiętając o jej unikalnym wkładzie w przestrzeń wirtualną i tym, jak zachęcała do refleksji nad naturą sławy i tożsamości w erze mediów społecznościowych.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz