logitech g gaming
in

Kolejna konkurencja dla Switcha? Oto konsola Logitech G Gaming Handheld

Bloger i leaker, Evan Blass, opublikował wpis odnośnie nowej konsoli od Logitech, która jest zadziwiająco podobna do Nintendo Switch. Przekonajmy się, jak wygląda nowy sprzęt od szwajcarskiej firmy.

Niedawno Logitech na swoim blogu ogłosił współpracę z gigantem Tencent Games, która ma na celu powołać do życia nową przenośną konsolę. Obie firmy zgodnie chcą stworzyć nowy wymiar gamingu z dużym naciskiem na granie w chmurze.

Będzie w co grać!

Logitech G Gaming Handheld

Jak widzimy po powyższym zdjęciu, na konsoli znajdziemy kilka ciekawych aplikacji: Xbox Game Pass, GeForce Now, Steam i Google Play. Wniosek jest prosty – Logitech i Tencent może dostarczyć ogromne biblioteki gier już na samym starcie systemu.

Logitech G Gaming Handheld – specyfikacje

  • OS: Android 11
  • SOC: Qualcomm SM7125:
    CPU: 2x Qualcomm Kryo 465 (2300MHz), 6x Qualcomm Kryo 465 (1800MHz)
    GPU: Qualcomm Adreno 618 (750MHz)
  • RAM: 3.7GB – 3.8GB
  • Display: 1920 x 1080 @ 320dpi

Co ciekawe, najnowsza konsola od Logitech już teraz zawiera w sobie mniej ramu niż Nintendo Switch (4GB) i o wiele mniej niż Steam Deck (16GB). Cała trójka posiada podobne taktowanie CPU i rozwiązania graficzne. Jednak to G Gaming wchodzi na podium pod względem rozdzielczości, która osiągnie niebagatelne 1080p (obraz zarówno na Switchu, jak i Steam Decku odtwarzany jest w 720p.

Mocna inspiracja Wschodnim sprzętem

logitech g gaming handheld i nintendo switch
Porównanie budowy Logitech G Gaming i Nintendo Switch

Opracowany przez Switcha koncept stanowił bardzo dużą inspirację dla szwedzkiej firmy. Rozmieszczenie analogów, przycisków, bumperów, a nawet przycisku home jest niemalże identyczne. Logitech jednak zdaje się usprawnić nieco format, dodając tym samym boczne gripy, które mają na celu uprzyjemnić długotrwałe granie na sprzęcie.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Jakub Kozakiewicz

Gram, oglądam i czytam, a przede wszystkim szukam rozległych światów i niesamowitych historii. Po godzinach wieloletni fan Nintendo i fantastyki.

xbox game pass

Xbox Game Pass i nowe gry od dzisiaj (30 sierpnia); wśród nich “Immortals Fenyx Rising”

ps-plus-wrzesien

Playstation Plus Essential i Extra wrzesień 2022 – pełna lista dostępnych gier