in

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE

Zaskakująca zmiana rasy w Supermanie. Jak teraz wygląda Lois Lane?

lois lane azjatka My Adventures with Superman 2023 hbo max
Zwiastun serialu

SUPER-DZIENNIKARKA W świecie, gdzie każdy krok postaci komiksowych śledzony jest z zapartym tchem, pojawiają się momenty, które wzbudzają lawinę emocji i kontrowersji. Współczesne adaptacje komiksów są areną dynamicznych zmian, a najnowszy serial animowany od DC, “My Adventures with Superman”, właśnie rzucił nowe światło na Lois Lane.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
SUPERMAN / HBO MAX

W ostatnim czasie świat komiksów i adaptacji filmowych przeżywa rewolucję związaną z różnorodnością i walką z wykluczeniem. Najnowszym zaskakującym krokiem jest zmiana rasy postaci Lois Lane w nowym serialu animowanym DC pt. “My Adventures with Superman”. Znana dotychczas jako postać biała, Lois Lane stała się oficjalnie koreańsko-amerykańską kobietą. Decyzja ta, ogłoszona na X (dawniej Twitterze) przez autorkę i producentkę serii budzi zdziwienie i dyskusje wśród fanów komiksów.

Piękna koszulka dla fanów animowanego Batmana

Koszulka z postaciami z “Batman przyszłości” jest idealna dla fanów animacji. Zamów ją już dziś i ciesz się wysokiej jakości materiałem, oryginalnym wzorem i świetnym stylem.

Lois Lane była do tej pory ukazana przede wszystkim jako postać biała, jednak jej rasa rzadko wpływała na cechy charakteru w większości opowieści, co czyniło ją idealnym kandydatem do takiej zmiany. Serial, który niedawno miał premierę na kanale Adult Swim, dostępny jest do streamingu na platformie HBO Max (ciągle czeka na polską premierę).

Lois Lane w “My Adventures with Superman” jest już teraz chwalona jako jedna z najlepszych wersji tej postaci we wszystkich mediach, w których miała okazję się pojawiać bohaterka o tym imieniu i nazwisku.

Historia Lois Lane pisana na nowo

“My Adventures with Superman” to kolejna produkcja wpisująca się w długi szereg zmian związanych z różnorodnością i wykluczeniem, które poszerzają horyzonty i światopogląd poprzez ikoniczne postaci, jednocześnie dostarczając reprezentacji dla grup słabo czy słabiej widocznych dotychczas w adaptacjach komiksów. Aktorka podkładająca głos Lois Lane w serialu, Alice Lee, również ma pochodzenie koreańskie, co gwarantuje autentyczną i wielowymiarową interpretację serialowej bohaterki.

Lois Lane 2023
Nowa Lois Lane w serial “My Adventures with Superman”

Ponadto w czwartym odcinku serii widzimy serialową Lois Lane w galowym ubraniu hanbok, ściśle związanym z kulturą południowokoreańską.

“My Adventures with Superman” to świetnie oceniana kreskówka

Fabuła animowanego serialu śledzi losy Clarka Kenta, który odkrywa swoje pochodzenie i godzi się ze swoją tożsamością jako Superman, pracując jednocześnie u boku Lois Lane, która wspina się po szczeblach kariery w dzienniku “Daily Planet”. Para ta współpracuje także ze swoim przyjacielem, Jimmym Olsenem, któremu głos podkłada Ishmel Sahid.

Wpis scenarzystki serialu na X

Na stronie IMDb widzowie ocenili serial na 7.7/10 na podstawie 3,4 tysięcy oddanych do tej pory głosów. Z kolei na Rotten Tomatoes, “My Adventures with Superman” otrzymał 100% wynik na podstawie 16 recenzji krytyków.

“My Adventures with Superman” zdobył uznanie fanów, między innymi dlatego, że serial przyniósł widowni wesołego i pozytywnego Człowieka ze Stali.

Poprzednia animowana Lois Lane, która pojawiała się na ekranie czasem tylko po to, żeby Superman miał kogo ratować

Oczywiście, to także w mniejszym stopniu efekt delikatnego podejścia serialu “My Adventures with Superman” do tematu dziedzictwa rasowego Lois Lane i jej nowym, świeżym vibe. W przeciwieństwie do niektórych produkcji, jak choćby “Velma” (animacji również dostępnej na HBO Max), która całkowicie opierała swoją narrację na niezgrabnym reklamowaniu zmiany rasy.

Ekipa produkcyjna serialu animowanego “My Adventures with Superman” spotyka się w mediach społecznościowych głównie z uznaniem i gratulacjami. Ich wybory fabularne zostały docenione. Dzięki potwierdzeniu koreańsko-amerykańskiej tożsamości Lois Lane, mamy w przyszłości otwartą drogę do wprowadzenia nowych i interesujących wątków dla ukochanych postaci.

Przywykliśmy do rasowych roszad?

Zaskakujące jest to, że tym razem zmiana rasy postaci nie wydaje się wywoływać dużego zdenerwowania wśród użytkowników mediów społecznościowych, co cieszy widownię z otwartymi głowami.

Zapomnijcie o białej Lois Lane. Jej nowa inkarnacja wymiata

W przeszłości dodawanie różnorodności do popularnych franczyz często prowadziło do kontrowersji w internecie. Pamiętamy pierwsze reakcje na Johna Boyegę jako Finna w “Gwiezdnych wojnach”. Byliśmy świadkami wielu niepotrzebnych i mocnych dyskusji na temat obsadzania czarnoskórego aktora w roli szturmowca. Podobnie było przy ostatniej inkarnacji Małej Syrenki czy Velmy. W przypadku subtelnej, ale znaczącej zmiany Lois Lane w serialu “My Adventures with Superman”, fani wydają się bardziej akceptować i rozumieć tę zmianę.

Według wypowiedzi scenarzystki serialu Josie Campbell w mediach społecznościowych, ważne było nienachalne podkreślenie koreańskiego dziedzictwa nowej Lois Lane.

Co myślicie o koreańskiej Lois Lane?

To może być oznaka dojrzewania i akceptacji ze strony społeczności po tym, jak już mieliśmy doskonałe przykłady zmiany ras w produkcjach superbohaterskich, takie jak kultowa rola Samuela L. Jacksona jako Nick Fury w MCU czy postać Aquamana zagrana przez Jasona Momoę w DCU.

“My Adventures with Superman” obejrzycie wkrótce na HBO Max

Przygotujcie się na pełną emocji jazdę! “My Adventures with Superman” nie tylko zaskakuje odważnymi zmianami, ale też obiecuje nowe, niesamowite wątki dla ukochanych postaci. Nie przegapcie okazji i wejdźcie w świat pełen tajemnic i przygód już teraz!

Co sądzicie o tym zaskakującym ruchu w serialu “My Adventures with Superman”? Czy zmiana rasy postaci Lois Lane jest dla was pozytywnym krokiem w kierunku większej różnorodności w adaptacjach komiksowych? Czy uważacie, że taka zmiana może przyczynić się do ciekawszych wątków fabularnych dla tej postaci? Zapraszamy do wyrażenia swoich opinii i komentowania tematu w sekcji komentarzy poniżej!

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy w Polsce jest cenzura? KRRiT ukarało artystę za “promowanie środków psychotropowych i odurzających”

Dragon Ball 2023 dlaczego jest tak popularny

Dlaczego “Dragon Ball” jest taki popularny? Oto 10 powodów