The Boys sezon 4

Z powrotem “Zagubionych” może być coś na rzeczy

Dariusz Filipek
3 min czytania
Zanosi się na powrót serialu "Zagubieni"

Z ostatniej chwili

O powrocie “Zagubionych” spekuluje się od lat. Jeden z największych serialowych hitów stacji ABC może wrócić w zupełnie nowym wydaniu.

Niedawno serwis We Got This Covered doniósł, że trwają rozmowy na temat stworzenia nowej wersji “Zagubionych”. Biorąc pod uwagę, że serwis ten zasypuje nas różnego rodzaju plotkami, trzeba mieć pewien dystans do tych rewelacji. Jakkolwiek w tekście dowiadujemy się, iż redaktor zaczerpnął wiedzy ze źródła, które okazało się rzetelne w przypadku wiadomości o ponownym starcie filmowej serii “Transformers” oraz o tym, że Ahsoka Tano pojawi się w drugim sezonie serialu “The Mandalorian”.

- Reklama -
Ad image

Sprawa nie jest rozstrzygnięta, więc powrót nie jest pewny, ale ewentualny restart “Zagubionych” miałby być dojrzalszym podejściem do tematu. Nowy serial miałby wylądować w jednym z serwisów streamingowych i tutaj na myśl przychodzi w pierwszej kolejności Hulu, które należy do Disneya podobnie jak stacja ABC, na której emitowano premierowe odcinki oryginalnych “Zagubionych”. Przyjazne rodzinie Disney+ raczej odpada, jeśli miałby to być serial mocniejszy.

Kto chce powrotu “Zagubionych”?

Jeszcze w 2014 roku scenarzysta “Zagubionych”, Carlton Cuse spekulował, iż myśli, że w pewnym momencie ABC będzie chciało zrestartować serial, ponieważ jest on cenną franczyzą. Wierzył, że znajdą się młodzi, błyskotliwi scenarzyści, którzy wpadną na pomysł, by nadać takiemu projektowi bieg.

Inny scenarzysta “Zagubionych”, Damon Lindelof powiedział w 2017 roku, że ma nadzieję, iż jeśli powstanie nowa wersja, to skupi się na nowych postaciach. Stwierdził, że serial na to zasługuje, bo jest większy od ludzi, którzy go stworzyli. Dodał też, iż to jest trochę tak jak z “Gwiezdnymi wojnami”, które obecnie tworzą artyści, którzy oglądali oryginalną trylogię w kinach.

Rok później Channing Dungey, ówczesna prezes ABC Entertainment ujawniła, że jej stacja na tamtą chwilę nie prowadziła żadnych oficjalnych dyskusji na temat rebootu “Zagubionych”, ale pomysł jest na liście “czy nie byłoby świetnie, gdyby…”.

Jej następczyni, Karey Burke w 2018 roku stwierdziła, że bardzo by chciała takiego powrotu. Podobnie wypowiedziała się rok później, stwierdzając, iż to jest restart, który chciałaby obejrzeć.

- Reklama -
Skazana Max serial

Żyjemy w erze powrotów starych seriali

Bardzo możliwe, że prędzej czy później do powrotu “Zagubionych” dojdzie. W ostatnich latach mieliśmy mnóstwo nowych wersji starych seriali lub kontynuacji widowisk, które zniknęły z ekranów na lata. Żeby nie być gołosłownym, to wymienię zaledwie kilka z nich: “Z Archiwum X”, “Skazany na śmierć”, “Dallas”, “90210”, “Zagubieni w kosmosie”, “Twin Peaks”, “Dynastia”, “Pełniejsza chata”, “Strefa mroku”… Lista jest bardzo długa i będzie jeszcze dłuższa, gdyż obecnie czekamy między innymi na nową “Plotkarę”, “Punky Brewster” czy “Byle do dzwonka”.

Niestety jakość niektórych z wymienionych nie była najwyższa i można mieć wątpliwości, czy ten trend się utrzyma. Jednak póki jest zapotrzebowanie na tego typu produkcje, dopóty można zakładać, iż powrót “Zagubionych” nie jest niemożliwy. Więcej. Jest dosyć prawdopodobny.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz