Łowca androidów serial Blade Runner
in

“Łowca androidów” wróci jako serial. Prace nad widowiskiem wrą

Ridley Scott zdradził, że nie tylko “Obcy” wróci jako serial, ale również “Łowca androidów” doczeka się odcinkowej opowieści.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
ŁOWCA ANDROIDÓW

“Łowca androidów” jest jednym z najznakomitszych dokonań kina fantastycznonaukowego. Widowisko z 1982 roku jest uznawane przez większość krytyków i widzów za arcydzieło. Produkcja luźno oparta na motywach powieści “Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?” Philipa K. Dicka doczekała się kontynuacji w postaci “Blade Runnera 2049”. Niedawno na Adult Swim zadebiutowała odcinkowa animacja rozgrywająca się w uniwersum “Łowcy androidów” – “Blade Runner: Black Lotus”.

I to nie koniec historii, gdyż reżyser pierwszego filmu powiedział BBC, iż w przyszłości dostaniemy nie tylko serial powiązany z jego “Obcym”, który wyląduje w stacji FX oraz w serwisach Hulu i Disney+, ale również serialowego “Łowcę androidów”. Nie wiemy na tę chwilę, która stacja czy serwis pokaże serial, ale można dosyć śmiało założyć, że najpewniej będzie to HBO Max. W końcu Warner Bros. (zarówno wytwórnia, jak i serwis strumieniujący oraz Adult Swim są częścią WarnerMedia) od lat jest najbliżej tej franczyzy.

Na tę chwilę dowiedzieliśmy się, że gotowe są scenariusze pilotażowych odcinków “Łowcy androidów” i “Obcego”. Ponadto Scott powiedział, iż prace nad serialami toczą się szybko. Pierwszy z seriali jest przygotowywany jako 10-odcinkowa historia. Gotowa jest również tak zwana biblia serialu. To swoista mapa drogowa, która pomaga rozpisywać kolejne odcinki, a w przypadku niektórych widowisk jest pomyślana jako coś, co pozwala na sprawne wdrażanie pomysłów wybiegających na kilka sezonów do przodu.

Z kolei “Obcy” jest pomyślany jako serial, który zabierze nas w podróż trwającą od ośmiu do dziesięciu godzin. Twórcą widowiska jest Noah Hawley, który wcześnie pracował między innymi nad “Kośćmi”, “Komisariatem drugim”, “Legionem” czy “Fargo”. Wieloletni szef stacji FX, John Landgraf, zapowiedział, iż serialowy “Obcy” połączy grozę znaną z pierwszego filmu z nieprzerwaną akcją, która towarzyszyła kontynuacji.

Obecnie Scott promuje film “Dom Gucci”, którzy będzie miał premierę niedługo, bo już 26 listopada 2021 roku. “Łowcę androidów” i “Blade Runnera 2049” możecie obejrzeć w serwisie Chili.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Mało prawdopodobny morderca recenzja
7/10

“Mało prawdopodobny morderca” – sezon 1 – recenzja serialu

Kevin Spacey 31 milionów odszkodowania

Kevin Spacey ma zapłacić 31 milionów dolarów odszkodowania producentowi “House of Cards”. Wystarczyło nie molestować!