The Boys sezon 4

Przerażająca historia na faktach! Twórca “Line of Duty” z serialem o Lucy Letby – pielęgniarce zabijającej noworodki

Dariusz Filipek
5 min czytania

Z ostatniej chwili

Przygotujcie się na dreszcze, bo Jed Mercurio wraca z medycznym thrillerem. Opowie o opartą na faktach historię Lucy Letbypielęgniarce i seryjnej morderczyni noworodków.

- Reklama -
Ad image

Jed Mercurio wraca z kolejnym potencjalnym hitem

Jed Mercurio jest znany przede wszystkim z pracy nad świetnymi serialami kryminalnymi, czyli “Line of Duty” oraz “Bodyguard”, ale wcześniej nakręcił też dwa medyczne thrillery – “Bodies” (polskie “Przypadki”) opowiadający o pracy na porodówce oraz “Critical”, który skupiał się na nagłych przypadkach zagrażających życiu.

Ostatnio spod jego ręki wyszedł miniserial “Breathtaking” opowiadający o pracy w szpitalu w pierwszych dniach pandemii. Współtworzył także inny medyczny serial, czyli “Cardiac Arrest” Jest także twórcą pierwszego i najlepszego sezonu serialu “Kontra: Operacja świt”.

Pielęgniarki, które zabijały

Jego zamiłowanie do historii medycznych nie wzięło się z nikąd – sam przez lata pracował w służbie zdrowia. Tym razem postawił na historię, która wydarzyła się naprawdę, czyli sprawę seryjnej morderczyni noworodków Lucy Letby.

W zeszłym roku w serwisie Netflix miał premierę serial “Pielęgniarka”, który również opowiadał historię opartą na faktach – duńskiej pielęgniarki Christina Aistrup Hansen zabijającej swoich malutkich podopiecznych. Zabijała w podobny sposób, co Lucy Letby.

Kim jest Lucy Letby?

Lucy Letby to była pielęgniarka neonatologiczna w Szpitalu Countess of Chester w Anglii, która stała się jedną z najbardziej znanych zabójczyń dzieci we współczesnej historii Wielkiej Brytanii. Urodzona 4 stycznia 1990 roku, Lucy Letby została skazana w sierpniu 2023 roku za zamordowanie siedmiorga niemowląt oraz usiłowanie zabójstwa sześciu innych dzieci. Jej przestępstwa miały miejsce w okresie od czerwca 2015 roku do czerwca 2016 roku podczas pracy na oddziale neonatologicznym tego szpitala.

- Reklama -
Skazana Max serial

Zbrodnie Lucy Letby polegały na różnych metodach, takich jak wstrzykiwanie powietrza do krwi niemowląt, przekarmianie mlekiem, podawanie im insuliny oraz fizyczne ataki. Te brutalne działania prowadziły do nagłych zgonów niemowląt, co początkowo zdezorientowało personel medyczny. Pomimo początkowych podejrzeń i wewnętrznych dochodzeń, odkrycie bezpośredniego zaangażowania Lucy Letby zajęło trochę czasu.

Proces sądowy, który rozpoczął się w październiku 2022 roku i zakończył w sierpniu 2023 roku, trwał dziesięć miesięcy i był jednym z najdłuższych procesów o morderstwo w historii Wielkiej Brytanii. Lucy Letby cały czas utrzymywała swoją niewinność, ale przytłaczające dowody, w tym odręczne notatki, w których przyznawała się do niektórych zbrodni, doprowadziły do jej skazania. Sprawa ujawniła znaczące niedociągnięcia w procedurach szpitalnych i skłoniła do przeglądu i zmian w praktykach medycznych oraz regulacjach, aby zapobiec podobnym tragediom w przyszłości.

Historia seryjnej morderczyni dzieci w reportażu Channel 4

Wpływ działań Lucy Letby był ogromny, prowadząc do szerokiego zainteresowania mediów i oburzenia publicznego. Rodziny ofiar, a także dzieci, które przetrwały jej działania, nadal szukają sprawiedliwości.

Serial o Lucy Letby

Brytyjskie media podają, że w obsadzie pojawi się gwiazda “Gry o tron” Sophie Turner lub bohaterka “Obsesji Eve” Jodie Comer. To właśnie te aktorki mają walczyć o sportretowanie Lucy Letby w serialu.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Mercurio przygotowuje widowisko wraz ze swoim zespołem i sygnalistą ze sprawy Lucy Letby, pediatrą dr Ravim Jayaramaem – konsultantem, który miał już styczność z telewizją. Wcześniej pracował między innymi nad programem “Born Naughty?” dla ITV oraz pojawił się w licznych programach, dokumentach i reportażach dotyczących sprawy seryjnej morderczyni niemowląt.

Serial ma na celu próbę wyjaśnienia, jak jej zbrodnie mogły trwać tak długo i jak inni – szczególnie dr Jayaram – próbowali działać, gdy pojawiły się podejrzenia. Ma to także być opowieść o spuściźnie morderczyni, przez którą zaczęto zmieniać procedury szpitalne.

Lucy Letby została skazana na dożywotnie pozbawienie wolności

Chociaż mówi się, że nadchodząca produkcja będzie serialem, to istnieje też możliwość, że pojawi się w formie filmu. Nie jest jeszcze znana stacja czy serwis, który pokaże dramat, ale spekuluje się, iż najpewniej będzie to pierwszy kanał ITV albo BBC.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz