luther bbc luther 5 sezon luther sezon 5 luther 5 sezon zwiastun luther 5 zwiastun trailer luther netflix
Luther (BBC)
in

SUPER!SUPER!

Luther wraca z piątym sezonem – mamy fragment serialu

Jeden z najlepszych seriali kryminalnych BBC wraca. Idris Elba ponownie wcieli się w DCI Johna Luthera.

Luther opowiada o inspektorze policji, pracującym w brytyjskim Serious Crime Unit. Jak nazwa wskazuje, zajmuje się tam poważnymi zbrodniami. Bohater zmaga się z mroczną przeszłością, niejednokrotnie naginając prawo, a nawet je łamiąc w ramach własnego poczucia sprawiedliwości. Przy okazji nawiązuje niecodzienną przyjaźń z psychopatką (w tej roli Ruth Wilson). Nasz bohater jest wściekły, brutalny, pokręcony, ale i współczujący, pomocny.

Fragment piątego sezonu pokazuje, że główny bohater będzie miał niemały problem w związku z wyborami, których dokonał w sezonie czwartym.

Luther to dosyć nieregularna i niekoniecznie poddająca się tradycyjnej formalizacji seria miniserii. Widowisko zostało bardzo docenione przez krytyków i widzów, pojawia się na ekranach incydentalnie, zaskakując zmieniającą się liczbą odcinków. Do tej pory wyglądało to następująco:

  • Sezon 1. pojawił się w 2010 roku i miał 6 odcinków.
  • Sezon 2. pojawił się w 2011 roku i miał 4 odcinki.
  • Sezon 3. pojawił się w 2013 roku i miał 4 odcinki.
  • Sezon 4. pojawił się w 2015 roku i miał 2 odcinki.
  • Sezon 5. pojawi się w 2019 roku i będzie miał 4 odcinki.

Z jednej strony twórcy mają czas na przygotowanie jak najlepszej historii. Z drugiej ten czas jest zapewne podyktowany tym, iż Idris Elba to obecnie bardzo popularny aktor, który z trudem godzi udział w kilku produkcjach naraz.

Premiera piątego sezonu odbędzie się na początku 2019 roku.

Serial Luther w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5be9b45b2f6874752121fc7f”]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Chilling Adventures of Sabrina odcinek specjalny Chilling Adventures of Sabrina cda Chilling Adventures of Sabrina filmweb

Jeszcze więcej Chilling Adventures of Sabrina w tym roku na Netfliksie

bbc Mrs Wilson bbc Mrs Wilson serial Mrs Wilson 2019

Serial Mrs Wilson – oburzająca, ale oparta na faktach historia