luther bbc luther 5 sezon luther sezon 5 luther 5 sezon zwiastun luther 5 zwiastun trailer luther netflix
Luther (BBC)
in

SUPER!SUPER!

Luther wraca z piątym sezonem – mamy fragment serialu

BBC pochwaliło się zwiastunem piątego sezonu serialu Luther. Czekaliśmy trzy lata na kontynuację, ale wszystko wskazuje na to, że było warto.

Jeden z najlepszych seriali kryminalnych BBC wraca. Idris Elba ponownie wcieli się w DCI Johna Luthera.

Luther opowiada o inspektorze policji, pracującym w brytyjskim Serious Crime Unit. Jak nazwa wskazuje, zajmuje się tam poważnymi zbrodniami. Bohater zmaga się z mroczną przeszłością, niejednokrotnie naginając prawo, a nawet je łamiąc w ramach własnego poczucia sprawiedliwości. Przy okazji nawiązuje niecodzienną przyjaźń z psychopatką (w tej roli Ruth Wilson). Nasz bohater jest wściekły, brutalny, pokręcony, ale i współczujący, pomocny.

Fragment piątego sezonu pokazuje, że główny bohater będzie miał niemały problem w związku z wyborami, których dokonał w sezonie czwartym.

Luther to dosyć nieregularna i niekoniecznie poddająca się tradycyjnej formalizacji seria miniserii. Widowisko zostało bardzo docenione przez krytyków i widzów, pojawia się na ekranach incydentalnie, zaskakując zmieniającą się liczbą odcinków. Do tej pory wyglądało to następująco:

  • Sezon 1. pojawił się w 2010 roku i miał 6 odcinków.
  • Sezon 2. pojawił się w 2011 roku i miał 4 odcinki.
  • Sezon 3. pojawił się w 2013 roku i miał 4 odcinki.
  • Sezon 4. pojawił się w 2015 roku i miał 2 odcinki.
  • Sezon 5. pojawi się w 2019 roku i będzie miał 4 odcinki.

Z jednej strony twórcy mają czas na przygotowanie jak najlepszej historii. Z drugiej ten czas jest zapewne podyktowany tym, iż Idris Elba to obecnie bardzo popularny aktor, który z trudem godzi udział w kilku produkcjach naraz.

Premiera piątego sezonu odbędzie się na początku 2019 roku.

Serial Luther w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5be9b45b2f6874752121fc7f”]

Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzu. Nie zapomnij polubić nas na Facebooku i dodać do RSS lub bezpośrednio na Feedly. Jesteśmy także na Twitterze i Wykopie. Możesz również wesprzeć nas przez PayPal i zaproponować własny temat.

Chilling Adventures of Sabrina odcinek specjalny Chilling Adventures of Sabrina cda Chilling Adventures of Sabrina filmweb

Jeszcze więcej Chilling Adventures of Sabrina w tym roku na Netfliksie

bbc Mrs Wilson bbc Mrs Wilson serial Mrs Wilson 2019

Serial Mrs Wilson – oburzająca, ale oparta na faktach historia