in ,

SMUTNESMUTNE SUPER!SUPER! LOLLOL SZOKSZOK Na czasieNa czasie OkropneOkropne

“Magia nagości” zbyt naga dla polskich widzów. Polska edycja nadal zawieszona

Magia Nagości Polska Zoom TV Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
"Magia nagości. Polska" nadal wstrzymana
Ocenzurowany fragment jednej z edycji programu “Magia nagości”

“Magia nagości. Polska” miała być wielkim hitem naziemnej stacji Zoom TV, ale najpewniej nie będzie, bo w kwestii formatu interweniuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

“Magia nagości” to brytyjskie widowisko telewizyjne, które zadebiutowało w stacji Channel 4 w 2016 roku. Program jest swego rodzaju wariacją wokół “Randki w ciemno”. Jednak w tym przypadku pytania nie są tak ważne, jak ciała uczestników. Te są stopniowo odkrywane w specjalnych kabinach, a na końcu główny uczestnik wybiera swoją randkę spośród dwóch całkowicie nagich osób.

Nagość nie jest w żaden sposób cenzurowana, a uczestnicy godzą się na to, że telewidzowie zobaczą ich w pełnym negliżu. I właśnie to wywołało wiele kontrowersji w Wielkiej Brytanii. “Magia nagości” była wielokrotnie zgłaszana przez widzów tamtejszemu regulatorowi rynku, ale dochodzenia w sprawie programu nie wszczęto, gdyż uznano, iż widowisko nie zawiera żadnych czynności seksualnych i jest nadawane w czasie, gdy można emitować programy dla dorosłych.

Do tej pory “Magia nagości” doczekała się w Wielkiej Brytanii pięciu sezonów oraz jednego sezonu specjalnego. Powstały również inne wersje programu – Niemiecka, Duńska, Fińska, Finlandzka, Włoska oraz Norweska. Polska edycja miała wystartować w tym roku, ale jej premiera została przełożona.

“Magia nagości” zbyt naga dla polskich widzów

Serwis Press doniósł, że w departamencie monitoringu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest prowadzone postępowanie w związku z naruszeniem artykułu 18 ustawy 1 o radiofonii i telewizji w kontekście emisji zagranicznych wersji “Magii nagości” w stacji Zoom TV. Artykuł ten mówi o tym, że “audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość”.

Zwiastun programu “Adam szuka Ewy”

Nie jest to jedyny randkowy program, w którym uczestnicy występują nago. Wcześniej stacja TLC na terenie naszego kraju emitowała widowisko “Adam szuka Ewy”. Tego typu rozrywka stała się w ostatnich latach powszechna i dziś można obejrzeć wiele innych programów, których uczestnicy prezentują się widzom nago.

Polska edycja zawieszona na czas nieokreślony

Program “Magia nagości. Polska” miał zadebiutować na Zoom TV jeszcze w maju. Beata Olga Kowalska, już przygotowywała się do prowadzenia drugiej edycji, do której casting ogłoszono 4 maja.

Magia nagości. Polska
Majowe ogłoszenie na Facebooku w związku z odłożeniem na nieokreślony czas startu programu “Magia nagości. Polska”. Do dziś nie znamy nowej daty premiery

Polska edycja programu miała być emitowana po godzinie 23:00, więc w czasie, gdy można nadawać programy skierowane do dorosłych widzów. Stacja Zoom TV mogła wstrzymać się z emisją rodzimej edycji z uwagi na skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na edycje z innych państw.

Na tę chwilę nie znamy nowej daty premiery “Magii Nagości. Polska”. Jeśli zagrożenie karą okaże się na tyle wielkie, iż do emisji w stacji Zoom TV niedojdzie, to programu nie obejrzymy wcale lub zadebiutuje w jednym z serwisów strumieniujących.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kraina Lovecrafta sezon 2 serial

“Kraina Lovecrafta” zakończona? Świetne oceny i wysoka oglądalność nie wystarczyły

Czy trudno zostać legalnym bukmacherem? Jakie warunki należy spełnić?

Czy trudno zostać legalnym bukmacherem? Jakie warunki należy spełnić?