in

SUPER!SUPER!

Making a Murderer 2 – Netflix nadal sprawdza, czy Steven Avery zabił Teresę Halbach, czy został wrobiony.

serial Making a Murderer netflix Making a Murderer 2 sezon Making a Murderer część 2 Making a Murderer part 2 Making a Murderer drugi sezon Making a Murderer sezon drugi
Steven Avery na grafice promującej drugą część kryminalnego serialu dokumentalnego Making a Murderer (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)

Pierwszy sezon kryminalnego serialu dokumentalnego Making a Murderer czy się to podoba, czy nie, był wielkim hitem Netflixa. Poddawał w wątpliwość winę Stevena Avery’ego, którego oskarżono o morderstwo Teresy Halbach i prawomocnie skazano go na długą, bo dożywotnią odsiadkę.

Dokumentalistki Netflixa pokazały w Making a Murderer, że przy śledztwie i podczas procesu mogło dojść do mataczenia. Być może nawet spisku uknutego na różnych szczeblach władzy. Nie mówiły widzom wprost, że Steven Avery jest niewinny. Jednak pokazały, iż wiele rzeczy w sprawie morderstwa Teresy Halbach poszło nie tak, jak iść powinno w praworządnym państwie. Przede wszystkim wtedy, gdy stawia się komuś tak mocny zarzut, jakim jest zabójstwo.

Ponadto Steven Avery wcześniej został posądzony o gwałt, którego nie był sprawcą – jak się później okazało. Przez co nie był ulubieńcem władz, którym ciężko było przyznać się do błędu. Szczególnie że bohater dramatu na chwilę przed kolejnym aresztowaniem starał się o 36 milionów dolarów odszkodowania w związku z tym, że zrobiono z niego kozła ofiarnego. Władze były bardzo niechętne, by płacić tak wysokie odszkodowanie.

Zanim powstał drugi sezon Making a Murderer, szczególnie prawicowa widownia ganiła widowisko za stronniczość. Wręcz nawoływano do zdjęcia serialu z Netflixa. Powstała nawet jakaś idiotyczna petycja.

Jednak krytycy i widzowie są zgodni – to był świetny dokument. 10-odcinkowe widowisko ma 98% pozytywnych opinii od krytyków na Rotten Tomatoes przy średniej nocie 8.65/10. Serial dokumentalny Making a Murderer podobał się również widzom, którzy na IMDB wystawili mu zbiorczo uśrednione 8,6/10.

Steven Avery making a murderer Steven Avery sprawa
Grafika promująca drugi sezon serialu Making A Murderer (Netflix)

Do niedawna media podawały, że niepowstanie kolejna część Making a Murderer. Zapowiadano co najwyżej film dokumentalny, który opowie o dalszych losach sprawy. Jednak Netflix już niedługo wystartuje ze serialową kontynuacją wątków rozpoczętych w 2015 roku.

Laura Ricciardi oraz Moira Demos, które za Making a Murderer dostały nagrodę Emmy powróciły w okolice Wielkich Jezior. Raz jeszcze porozmawiały ze Stevenem Averym, do którego mają dostęp na wyłączność. Ponadto spotkały się z jego bratankiem, a jednocześnie współoskarżonym Brendanem Dasseyem. Kolejny raz odwiedziły ich rodziny oraz prawników.

Serial Making a Murderer wraca z kolejnym 10 odcinkami 19 października. Obok produkcji takich jak Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta, Schodów oraz O.J.: Made in America, jest to najlepszy dokumentalny kryminał w odcinkach, więc warto czekać.

Serial dokumentalny Making a Murderer w serwisie Netflix

[interaction id=”5baa756cebdb471b3ff6d0d4″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

serial line of duty serial line of duty 2018 line of duty sezon 5 line of duty netflix

Serial Line of Duty wraca z 5. sezonem! AC-12 ma ręce pełne roboty

Bill Cosby skazany więzienie wyrok

Bill Cosby – Amerykański tatuś idzie do więzienia