The Boys sezon 4

Making a Murderer 2 – Netflix nadal sprawdza, czy Steven Avery zabił Teresę Halbach, czy został wrobiony.

Dariusz Filipek
3 min czytania
Steven Avery na grafice promującej drugą część kryminalnego serialu dokumentalnego Making a Murderer (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Pierwszy sezon kryminalnego serialu dokumentalnego Making a Murderer czy się to podoba, czy nie, był wielkim hitem Netflixa. Poddawał w wątpliwość winę Stevena Avery’ego, którego oskarżono o morderstwo Teresy Halbach i prawomocnie skazano go na długą, bo dożywotnią odsiadkę.

Dokumentalistki Netflixa pokazały w Making a Murderer, że przy śledztwie i podczas procesu mogło dojść do mataczenia. Być może nawet spisku uknutego na różnych szczeblach władzy. Nie mówiły widzom wprost, że Steven Avery jest niewinny. Jednak pokazały, iż wiele rzeczy w sprawie morderstwa Teresy Halbach poszło nie tak, jak iść powinno w praworządnym państwie. Przede wszystkim wtedy, gdy stawia się komuś tak mocny zarzut, jakim jest zabójstwo.

- Reklama -
Ad image

Ponadto Steven Avery wcześniej został posądzony o gwałt, którego nie był sprawcą – jak się później okazało. Przez co nie był ulubieńcem władz, którym ciężko było przyznać się do błędu. Szczególnie że bohater dramatu na chwilę przed kolejnym aresztowaniem starał się o 36 milionów dolarów odszkodowania w związku z tym, że zrobiono z niego kozła ofiarnego. Władze były bardzo niechętne, by płacić tak wysokie odszkodowanie.

Zanim powstał drugi sezon Making a Murderer, szczególnie prawicowa widownia ganiła widowisko za stronniczość. Wręcz nawoływano do zdjęcia serialu z Netflixa. Powstała nawet jakaś idiotyczna petycja.

Jednak krytycy i widzowie są zgodni – to był świetny dokument. 10-odcinkowe widowisko ma 98% pozytywnych opinii od krytyków na Rotten Tomatoes przy średniej nocie 8.65/10. Serial dokumentalny Making a Murderer podobał się również widzom, którzy na IMDB wystawili mu zbiorczo uśrednione 8,6/10.

Steven Avery making a murderer Steven Avery sprawa
Grafika promująca drugi sezon serialu Making A Murderer (Netflix)

Do niedawna media podawały, że niepowstanie kolejna część Making a Murderer. Zapowiadano co najwyżej film dokumentalny, który opowie o dalszych losach sprawy. Jednak Netflix już niedługo wystartuje ze serialową kontynuacją wątków rozpoczętych w 2015 roku.

Laura Ricciardi oraz Moira Demos, które za Making a Murderer dostały nagrodę Emmy powróciły w okolice Wielkich Jezior. Raz jeszcze porozmawiały ze Stevenem Averym, do którego mają dostęp na wyłączność. Ponadto spotkały się z jego bratankiem, a jednocześnie współoskarżonym Brendanem Dasseyem. Kolejny raz odwiedziły ich rodziny oraz prawników.

Serial Making a Murderer wraca z kolejnym 10 odcinkami 19 października. Obok produkcji takich jak Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta, Schodów oraz O.J.: Made in America, jest to najlepszy dokumentalny kryminał w odcinkach, więc warto czekać.

Serial dokumentalny Making a Murderer w serwisie Netflix

[interaction id=”5baa756cebdb471b3ff6d0d4″]

- Reklama -
Skazana Max serial

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz