Halle Bailey Małą Syrenką. Disney nie zmienia zdania, chociaż niektórzy są wściekli

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 99 wyświetleń
1 min czytania

Jaki kolor skóry powinna mieć filmowa Ariel? Disney podjął decyzję, że będzie to czarnoskóra Halle Bailey, która wcieli się w główną bohaterkę w filmowej reinterpretacji animacji studia.

Filmowa Mała Syrenka zadebiutuje na ekranach kin w przyszłym roku. Będzie kolejną aktorską wersją animacji Disneya. Na marzec przyszłego roku wytwórnia przygotowuje jeszcze aktorską Mulan (pierwszy zwiastun już jutro).

Historia Małej Syrenki sięga o wiele głębiej niż do 1989 roku. Opowieść opiera się na baśni Hansa Christiana Andersena, który w 1837 roku opublikował historię o syrenie, która zakochała się w człowieku. Baśń o księżniczce oceanów jest do dziś uznawana za jedną z najpiękniejszych opowieści o miłości w literaturze.

Kopenhaski posąg Małej Syrenki wykonany w przez Carla Jacobsena w 1913 roku (Wikipedia)
Kopenhaski posąg Małej Syrenki wykonany w przez Carla Jacobsena w 1913 roku (Wikipedia)

Halle Bailey to aktorka i piosenkarka, która urodziła się w 2000 roku w Atlancie.

Do tej pory zagrała między innymi w filmach Pułapka czasu i Ostatnie wakacje oraz w serialu Grown-ish. Mała Syrenka jest dla niej pierwszą dużą rolą. Artystka znana jest również ze swojej pracy scenicznej. Od lat działa w duecie Chloe x Halle. Kilka dni temu zadebiutował jej nowy klip Who Knew.
Niektórzy widzowie są wściekli, że rudowłosą białą Ariel zastąpi czarnoskóra brunetka.

czarna ariel
Jedna z wielu negatywnych reakcji na decyzję o angażu czarnoskórej aktorki do roli Ariel (Twitter)

Abstrahując od tego, że nawet w 1989 roku Disney nie odtworzył wyglądu baśniowej postaci, która była blondynką, studio podjęło ostateczną decyzję i najwidoczniej nauczone sukcesami przeszłości przy tego typu zmianach wyglądu zewnętrznego swoich bohaterów, firma nie ma zamiaru zmieniać zdania. Tym samym przy niezadowoleniu osób, które sprowadzają jakość filmu do koloru skóry, Halle Bailey pozostanie filmową Ariel. Młoda aktorka podzieliła się swoim szczęściem na Twitterze, dodając, iż marzenia się spełniają.

https://twitter.com/chloexhalle/status/1146509551497170944

Nową Małą Syrenkę wyreżyseruje Rob Marshall, który wcześniej nakręcił Chicago, Wyznania gejszy, Piratów z Karaibów: Na nieznanych wodach, Tajemnice lasu, a ostatnio Mary Poppins powraca. Reżyser stwierdził, iż Halle Bailey to rzadka kombinacja ducha, serca, młodości oraz niewinności. Umiejętności muzyczne miały szczególny wpływ przy angażu jej w roli Ariel.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
pestka
pestka
2 miesięcy temu

Wciskanie w bajki lewicowej pseudo-poprawności jest koszmarne!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x