Tańszy Netflix taniej Malezja pakiet plan
Netflix przygotował da Malezyjczyków tańszy pakiet mobilny
in

SZOKSZOK

Malezja to specyficzny kraj, więc Netflix ma dla Malezyjczyków specyficzny pakiet

Netflix uruchomił specjalny plan mobilny dla użytkowników z Malezji. Możliwości ma mniej, jest tańszy, ale dostosowany do lokalnej specyfiki.

Netflix uruchomił w Malezji tani pakiet, który można nabyć za 17 ringgitów, co dziś daje 15,67 zł. Plan mobilny zapewnia dostęp do wszystkich treści Netflixa bez reklam, ale wyłącznie na jednym smartfonie i jednym tablecie jednocześnie. Tym samym odpada wersja webowa, aplikacja telewizyjna i najpewniej ta oferowana w Windows i na konsolach. Korzystający z planu mobilnego muszą się pogodzić również z 720p.

To bardzo dobrze, że Netflix stara się odpowiadać na potrzeby lokalnych rynków tak drobiazgowo. Malezyjski przykład może być krokiem ku temu, by bardziej skupiać się na potrzebach poszczególnych krajów. W 2019 roku 88% Malezyjczyków posiadało smartfony, a sieciowa rozrywka jest w Malezji bardzo popularna. Już w 2018 roku 78% Malezyjczyków oglądało dwa razy więcej treści na swoich telefonach niż przeciętny człowiek na świecie.

Przyznaję, że sam bym się raczej nie skusił na taki plan, chociaż szukam oszczędności, bo trzeba będzie z czegoś zapłacić za Disney Plus oraz Apple TV Plus. Jednak mniej więcej połowę rzeczy oglądam klasycznie, leniwie i z lubością na telewizorze, a tylko część na smartfonie w czasie wykonywania męskich czynności – gotowania i sprzątania – ale wydaje mi się, że pakiet w takiej cenie mógłby trafić również do potencjalnych subskrybentów w Polsce.

Źródło: Advanced Television

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Peacock za darmo Netflix Sky Comcast NBCUniversal Xfinity

Peacock będzie inny niż Netflix. Za darmo skorzystają z niego klienci Xfinity i Sky

Jane Fonda aresztowana (AP)

Jane Fonda nie odebrała Nagrody Stanleya Kubricka, bo została aresztowana