Shogun oglądaj online serial disney

Tylko dla prawdziwych kinomanów – Mark Kermode’s Secrets of Cinema na BBC

Dariusz Filipek
1 min czytania

Z ostatniej chwili

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego lubicie złych kolesi w kryminałach? Na to i wiele innych pytań, które wielu kinomanów sobie stawia, odpowiada Mark Kermode w miniserialu dokumentalnym Secrets of Cinema na BBC Four.

Mark Kermode poza tym, że lubi grać i śpiewać, jest brytyjskim krytykiem filmowym i muzycznym. Od dekady na YouTube możecie oglądać jego wywody na temat kultury, szczególnie kinematografii, nagrywane w studiu BBC Radio 5. Kermode startuje za kilka dni z pięcioodcinkowym miniserialem dokumentalnym Mark Kermode’s Secrets of Cinema, w którym zgłębia meandry opowiadania historii na dużym ekranie.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Chociaż w Polsce, pomimo tego, że mamy telewizyjny oddział BBC, prędko Mark Kermode’s Secrets of Cinema nie zobaczymy, to chętnie obejrzę go na streamingu BBC iPlayer.

BBC zapowiada, że będzie to świeże i bardzo osobiste spojrzenie na techniki i konwencje kryjące się za niektórymi gatunkami filmowymi: komediami romantycznymi, filmami heistowymi, historiami o dojrzewaniu, fantastyką naukową i horrorami. Mark odkryje przed widzami składniki potrzebne do stworzenia idealnego filmu gatunkowego. Pierwszy godzinny odcinek będzie traktował o komediach romantycznych od Hollywood po Bollywood.

Jeśli nie tylko lubicie oglądać filmy, ale zajmuje Was również ich otoczka, to jak są tworzone i po jakie narzędzia sięgają filmowcy, by przykuć Was przed ekranem, polecam program Kermode’a. Premiera na BBC iPlayer 17 lipca, niedługo przed północą.

Źródło: YouTube – BBC, BBC, BBC

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x