Mark Kermode’s Secrets of Cinema bbc four bbc 4
Mark Kermode’s Secrets of Cinema (BBC Four)
in ,

SUPER!SUPER!

Tylko dla prawdziwych kinomanów – Mark Kermode’s Secrets of Cinema na BBC

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego lubicie złych kolesi w kryminałach? Na to i wiele innych pytań, które wielu kinomanów sobie stawia, odpowiada Mark Kermode w miniserialu dokumentalnym Secrets of Cinema na BBC Four.

Mark Kermode poza tym, że lubi grać i śpiewać, jest brytyjskim krytykiem filmowym i muzycznym. Od dekady na YouTube możecie oglądać jego wywody na temat kultury, szczególnie kinematografii, nagrywane w studiu BBC Radio 5. Kermode startuje za kilka dni z pięcioodcinkowym miniserialem dokumentalnym Mark Kermode’s Secrets of Cinema, w którym zgłębia meandry opowiadania historii na dużym ekranie.

Chociaż w Polsce, pomimo tego, że mamy telewizyjny oddział BBC, prędko Mark Kermode’s Secrets of Cinema nie zobaczymy, to chętnie obejrzę go na streamingu BBC iPlayer.

BBC zapowiada, że będzie to świeże i bardzo osobiste spojrzenie na techniki i konwencje kryjące się za niektórymi gatunkami filmowymi: komediami romantycznymi, filmami heistowymi, historiami o dojrzewaniu, fantastyką naukową i horrorami. Mark odkryje przed widzami składniki potrzebne do stworzenia idealnego filmu gatunkowego. Pierwszy godzinny odcinek będzie traktował o komediach romantycznych od Hollywood po Bollywood.

Jeśli nie tylko lubicie oglądać filmy, ale zajmuje Was również ich otoczka, to jak są tworzone i po jakie narzędzia sięgają filmowcy, by przykuć Was przed ekranem, polecam program Kermode’a. Premiera na BBC iPlayer 17 lipca, niedługo przed północą.

Źródło: YouTube – BBC, BBC, BBC

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News.

Napisz na [email protected], gdybyś miał jakieś uwagi. Jeśli podobają Ci się nasze treści i chcesz nas wesprzeć, to możesz kupić nam kawę!

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Opowieść podręcznej Porady różowej brygady

10 najpopularniejszych seriali w USA – Porady różowej brygady czy Opowieść podręcznej?

film zagłada netflix zagłada film 2018

Zagłada to kolejny film sci-fi od Netflixa. Są jacyś chętni?