marvel filmy seriale avengers nowe
Logo Avengers (źródło: Marvel; edycja: Popkulturyści)
in ,

SUPER!SUPER! SZOKSZOK LOLLOL SMUTNESMUTNE OkropneOkropne

Rok bez filmów Marvela to rok stracony. Szykujcie się na 8 kolejnych

W ciągu najbliższych trzech lat czeka na nas sporo dobroci ze strony Marvel Studios. Właśnie dowiedzieliśmy się, że studio wypuści aż osiem nowych filmów, a do tego dojdą seriale na Disney Plus i Hulu.

UWAGA: spoilery dotyczące filmu Avengers: Koniec gry

Po Avengers: Koniec gry krajobraz uniwersum mocno się zmienił, a na horyzoncie rysują się nam zupełnie nowe możliwości. Disney potwierdził nie tylko trzy kolejne części Gwiezdnych wojen od 2022 roku (co roku w grudniu kolejna odsłona sagi) i nowego Indianę Jonesa w 2021 roku, ale również osiem kolejnych filmów Marvela. W 2020 roku możemy spodziewać się dwóch, a w 2021 i 2022 roku po trzy nowe widowiska od Marvel Studios. Pewne są kontynuacje Czarnej Pantery, Doktora Strange’a, Strażników Galaktyki, być może druga część Kapitan Marvel, solowy film o Czarnej Wdowie oraz bardzo wyczekiwana nowa marka, czyli Eternals. Ponoć o rolę Ikarisa stara się znany z Gry o tron i Bodyguarda Richard Madden. W filmie miała pojawić się pierwsza homoseksualna postać, ale ta najwidoczniej już w uniwersum jest, ale jeszcze nie zrobiła coming outu.

Tom Holland chciałby zagrać 20 razy Spider-Mana.

Istnieje również prawdopodobieństwo, że obejrzymy trzeciego Spider-Mana z Tomem Hollandem. A jeśli już przy tym bohaterze jestem, to warto dodać, że filmy Marvel Studios jeszcze nigdy nie były tak kochane. Aktorzy, którzy w nich grają czołowe postaci, nawet jeśli odchodzą to z klasą (był tylko jeden Edward, któremu rzeczy nie pasowały). A ci, którzy aktywnie uczestniczą w budowaniu uniwersum, są niezwykle przywiązani do swoich bohaterów. Przoduje wśród nich Tom Holland, który stwierdził, iż chciałby zagrać jeszcze w 20 filmach Marvela. Dla niego jest to niezwykła zabawa i przywilej, że może wcielać się w jednego z najbardziej ikonicznych superbohaterów w dziejach, czyli Spider-Mana, który niedługo znajdzie się Daleko od domu. Najnowszy zwiastun nadchodzącego Spider-Mana wyświetlono w 24 godziny 135 milionów razy i spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem.

Avengers: Koniec gry kryje wiele tajemnic.

Na pewno powinniśmy się spodziewać nie tylko nowych filmowych marek (Eternals czy Shang-Chi), ale również kierunków, w których podąży studio. Od scenarzystów Avengers: Koniec gry dowiedzieliśmy się, że do Marvel Studios napłynęło sporo świeżej krwi i nowi scenarzyści zabiorą widzów w bardzo nieoczywiste rejony. Potwierdzenia tego można doszukiwać się w słowach prezesa Disneya Boba Igera, który stwierdził, że już w Końcu gry jest poukrywane sporo wskazówek, które mówią w jakim kierunku pójdą filmy wchodzące w skład Marvel Cinematic Universe. Z czego najbardziej oczywiste jest to, że Thor dołączył do Strażników Galaktyki i zapewne zobaczymy go w trzeciej części filmu.

Captain Britain coraz bliżej?

Dziś dowiedzieliśmy się też, że do galerii kostiumów pajączka być może dołączy bardzo podobny do tego, w którym nosi się Captain Britain, czyli bohater, na którego ślad wpadli widzowie, którzy oglądali Avengers: Koniec gry. Być może w ten sposób Marvel buduje podwaliny pod pojawienie się tego herosa.

James Cameron gratuluje Avengers zatopienie Titanica.

Kevin Feige i jego ekipa jeszcze nigdy nie byli w tak dobrej pozycji w firmie. Rok do roku dostarczają świetne pieniądze Disneyowi, jednocześnie zbierają bardzo dobre recenzje i tworzą pozytywny szum wokół swoich produkcji. Do tego stopnia, że sam James Cameron pogratulował studiu tego, że Avengers: Koniec gry zatopiło przy kasach biletowych jego Titanica. Piękny gest.

Disney Plus puchnie od widowisk Marvela.

Nie można zapomnieć o tym, że niedługo po premierze platformy Disney Plus obejrzymy serial The Falcon and the Winter Soldier. W kolejce jest również widowisko o Lokim, serial o przygodach Scarlet Witch i Visiona, a swoją historię w odcinkach ma dostać także Hawkeye. Ponadto na platformie streamingowej Disneya pojawi się animowana antologia What If?. Plotki mówią także o serialu o Walkirii oraz Groocie i Rockecie ze Strażników Galaktyki.

Wysyp seriali Marvela na Hulu.

Z kolei Marvel Television przygotowuje szturm na Hulu, gdzie mają pojawić się seriale o Ghost Riderze znanym z Agentów Tarczy oraz – och, yeah! – Diamonie Hellstormie (dajcie mi jeszcze Satanę i idę po popcorn). Ponadto na platformie, na której będą pojawiały się produkcje Marvela skierowane do dojrzalszej widowni, zobaczymy również sporo animacji. Zapowiedziano cztery: M.O.D.O.K., Howard the Duck, Tigra & Dazzler, oraz Hit-Monkey.

Ponadto Sony pracuje nad serialem o Agencie Venomie, ale dziś nie wiemy, na jaką platformę trafi to widowisko. Warto pamiętać też o serialu o kobietach Marvela, o którym dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu.

Ciekawostką z dziś jest to, że Wesley Snipes, który trzykrotnie wcielał się w Blade’a, zamieścił na swoim Twitterze interesujące zdjęcie, które może zwiastować jakieś nowe informacje dotyczące tego bohatera. W końcu od kilku lat mówi się o widowisku w jakiś sposób związanym z tą postacią. Istnieje prawdopodobieństwo, że mogłaby to być historia o Fallon Grey i Bladzie przekazującym jej pałeczkę eksterminatora wampirów. Idealny projekt na kolejny serial dla Hulu.

Dodajmy do tego, że do Marvela wróciły prawa do filmowych wersji X-Men i Fantastycznej Czwórki, a Deadpool, którego znamy i lubimy, zagrzeje miejsce w nowym, większym Disneyu poszerzonym o aktywa 21st Century Fox i możemy mówić wprost, że prawdziwa dominacja Marvela dopiero przed nami. Będzie się działo!

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Disney Q2

Disney miażdży! Prawie 15 miliardów dolarów przychodu w drugim kwartale

to rozdział 2 zwiastun filmu

To: Rozdział 2 zapowiada się obłędnie. Jest pierwszy zwiastun