Matrix 4
Matrix wraca z czwartą częścią (źródło: Warner Bros.; edycja: Popkulturyści)
in

Ktoś wziął o jedną pigułkę za dużo, więc przygotujcie się na Matrixa 4

Od premiery ostatniego Matrixa wiele się zmieniło. Bracia Wachowscy, którzy stworzyli serię, zostali siostrami Wachowskimi, a gwiazda widowiska Keanu Reeves, jest obecnie bardziej kojarzony z Johnem Wickiem niż z Neo, w którego wcielał się w trzech częściach filmu. Jednak świat się zmienia, a Neo i Trinity mają jeszcze sporo do zrobienia.

Lara Wachowska ma napisać i wyreżyserować czwartego Matrixa, w którym Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss ponownie wcielą się w Neo i Trinity. Warner Bros. i Village Roadshow Pictures będą produkować i dystrybuować film na całym świecie. Ogłosił to przewodniczący rady nadzorczej Warner Bros. Toby Emmerich.

“Nie moglibyśmy być niczym bardziej podekscytowani niż ponownym wejściem w świat Matrixa z Laną” – powiedział Emmerich. “Lana jest prawdziwą wizjonerką – wyjątkową i oryginalną twórczynią filmową. Cieszymy się, że pisze, reżyseruje i produkuje nowy rozdział we wszechświecie Matrixa” – dodał.

Oprócz Wachowskiej w scenariuszu palce maczali pisarze Aleksandar Hemon i David Mitchell. Spekuluje się, że w filmie pojawi się młodsza wersja Morfeusza, w którego poprzednio wcielał się Laurence Fishburne.

Trzy poprzednie MatrixyMatrix, Matrix Reaktywacja i Matrix Rewolucje – przyniosły do kas biletowych 1,6 miliard dolarów. Wszystkie trzy zostały napisane i wyreżyserowane przez Lanę i jej siostrę Lilly, które wcześniej były Larrym i Andym Wachowskimi.

Wiele pomysłów, które Lilly i ja odkryłyśmy 20 lat temu na temat naszej rzeczywistości, teraz są jeszcze bardziej aktualne. Bardzo cieszę się, że te postacie wróciły do mojego życia i jestem wdzięczna za kolejną szansę pracy z moimi wspaniałymi przyjaciółmi – powiedziała Wachowska.

Na tę chwilę nie wiadomo, jaką rolę w projekcie będzie miała Lilly. Czy weźmie czynny udział w kręceniu filmu, czy wyłącznie wygodnie zasiądzie na stołku producenckim i dostaniemy tylko połowę matrixowego ognia.

Wcześniej siostry pracowały m.in. nad serialem Sense8 dla Netflixa. Pierwszy Matrix pojawił się na ekranach kin dokładnie dwie dekady temu i niemal momentalnie zyskał status kultowego i zachwycał efektami specjalnymi. Kontynuacje nieco przygasiły wielkość tej legendy wymęczonej nadgorliwym mitologizowaniem świata przedstawionego.

Szykuję się nam teraz bardziej kobiece spojrzenie na wirtualną rzeczywistość, która nas pochłonęła? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o produkcji kolejnego Matrixa.

Źródło: Variety

Znajdź nas na Facebooku

Ładowanie...

Chcesz więcej takich tekstów? Wesprzyj nas przez PayPal. Wpłacając darowiznę możesz zadać pytanie lub zaproponować temat.

canal plus hbo player pl

spider-man koniec mcu marvel sony disney

Spider-Man kończy przygodę z Marelem? Na to wygląda

Spider-Man giełda Sony Disney Marvel

Giełdy nie interesuje sprawa Spider-Mana na tyle, żeby siać popłoch