Matrix 4
Matrix wraca z czwartą częścią (źródło: Warner Bros.; edycja: Popkulturyści)
in

Ktoś wziął o jedną pigułkę za dużo, więc przygotujcie się na Matrixa 4

Od premiery ostatniego Matrixa wiele się zmieniło. Bracia Wachowscy, którzy stworzyli serię, zostali siostrami Wachowskimi, a gwiazda widowiska Keanu Reeves, jest obecnie bardziej kojarzony z Johnem Wickiem niż z Neo, w którego wcielał się w trzech częściach filmu. Jednak świat się zmienia, a Neo i Trinity mają jeszcze sporo do zrobienia.

Lara Wachowska ma napisać i wyreżyserować czwartego Matrixa, w którym Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss ponownie wcielą się w Neo i Trinity. Warner Bros. i Village Roadshow Pictures będą produkować i dystrybuować film na całym świecie. Ogłosił to przewodniczący rady nadzorczej Warner Bros. Toby Emmerich.

“Nie moglibyśmy być niczym bardziej podekscytowani niż ponownym wejściem w świat Matrixa z Laną” – powiedział Emmerich. “Lana jest prawdziwą wizjonerką – wyjątkową i oryginalną twórczynią filmową. Cieszymy się, że pisze, reżyseruje i produkuje nowy rozdział we wszechświecie Matrixa” – dodał.

Oprócz Wachowskiej w scenariuszu palce maczali pisarze Aleksandar Hemon i David Mitchell. Spekuluje się, że w filmie pojawi się młodsza wersja Morfeusza, w którego poprzednio wcielał się Laurence Fishburne.

Trzy poprzednie MatrixyMatrix, Matrix Reaktywacja i Matrix Rewolucje – przyniosły do kas biletowych 1,6 miliard dolarów. Wszystkie trzy zostały napisane i wyreżyserowane przez Lanę i jej siostrę Lilly, które wcześniej były Larrym i Andym Wachowskimi.

Wiele pomysłów, które Lilly i ja odkryłyśmy 20 lat temu na temat naszej rzeczywistości, teraz są jeszcze bardziej aktualne. Bardzo cieszę się, że te postacie wróciły do mojego życia i jestem wdzięczna za kolejną szansę pracy z moimi wspaniałymi przyjaciółmi – powiedziała Wachowska.

Na tę chwilę nie wiadomo, jaką rolę w projekcie będzie miała Lilly. Czy weźmie czynny udział w kręceniu filmu, czy wyłącznie wygodnie zasiądzie na stołku producenckim i dostaniemy tylko połowę matrixowego ognia.

Wcześniej siostry pracowały m.in. nad serialem Sense8 dla Netflixa. Pierwszy Matrix pojawił się na ekranach kin dokładnie dwie dekady temu i niemal momentalnie zyskał status kultowego i zachwycał efektami specjalnymi. Kontynuacje nieco przygasiły wielkość tej legendy wymęczonej nadgorliwym mitologizowaniem świata przedstawionego.

Szykuję się nam teraz bardziej kobiece spojrzenie na wirtualną rzeczywistość, która nas pochłonęła? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o produkcji kolejnego Matrixa.

Źródło: Variety

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

spider-man koniec mcu marvel sony disney

Spider-Man kończy przygodę z Marvelem? Na to wygląda

Spider-Man giełda Sony Disney Marvel

Giełdy nie interesuje sprawa Spider-Mana na tyle, żeby siać popłoch