Matrix Zmartwychwstania film zwiastun 2021 hbo max
"Matrix Zmartwychwstania" (Warner Bros.)
in

SUPER!SUPER!

“Matrix Zmartwychwstania” zapowiada się świetnie. Mamy zwiastun filmu!

Zwiastun filmu “Matrix Zmartwychwstania” (Warner Bros./YouTube)

Neo wrócił! Jest pierwszy zwiastun filmu “Matrix Zmartwychwstania”. Film zapowiada się obłędnie.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
MATRIX / HBO Max

Pierwszy “Matrix” opowiada o świecie, w którym nieświadoma o niczym ludzkość jest więziona przez inteligentne maszyny. Aby pasożyty mogły spokojnie żerować na ludziach, symulują sztuczną rzeczywistość, która odwraca uwagę od tego, że nasze ciała dostarczają im życiodajnej energii. Jednak programista Thomas Anderson, działający jako haker pod pseudonimem Neo, odkrywa prawdę i rozpoczyna bunt przeciwko tytułowej matrycy i dołącza do ruchu oporu wraz z innymi, którzy uwolnili się spod panowania maszyn.

“Matrix Zmartwychwstania” kontynuuje tę interesującą koncepcję, a ze zwiastunem widowiska możecie zapoznać się powyżej. Produkcja zapowiada się przynajmniej interesująco. Zobaczymy czy czwarty film z serii będzie tak samo rewolucyjny z filozoficznego i technicznego punktu widzenia, co pierwszy, który nie tylko wiele wniósł do kwestii efektów specjalnych, ale stał się wręcz obiektem kultu pośród kinomanów.

Ciąg dalszy nastąpił

Od czasu premiery pierwszego filmu minęły 22 lata. Doczekał się dwóch kontynuacji w 2003 roku – “Matrixa Reaktywacji” oraz “Matrixa Rewolucji”. Ponadto wypuszczono dziewięć animowanych odcinków antologii “Animatrix” uzupełniającej to uniwersum.

Tym razem na stołku reżyserskim zasiadła wyłącznie Lana Wachowska, która pierwszego “Matrixa” nakręciła jeszcze jako Larry wraz z siostrą Lily (kiedyś Andy). Od czasu pierwszego filmu nakręciła na duży ekran “Speed Racera”, “Atlas chmur”, “Jupitera: Intronizację” oraz serial “Sense8” dla Netflixa. Jest także autorką scenariuszy do filmu “V jak Vendetta”.

W czwartej części wróci nie tylko Keanu Reeves jako Neo, ale również Carrie-Anne Moss jako Trinity. W filmie zobaczymy także Yahya Abdula-Mateena II, Jessicę Henwick, Jonathana Groffa, Neila Patricka Harrisa, Jade Pinkett Smith Christinę Ricci oraz Daniela Bernhardta.

Premiera w grudniu w kinach i na HBO Max

Premiera “Matrix Zmartwychwstania” odbędzie się 12 grudnia 2021 roku w Stanach Zjednoczonych — widzowie będą mogli obejrzeć widowisko w tym samym dniu w kinach, jak i w serwisie HBO Max (dostęp do serwisu w Polsce możecie uzyskać dzięki Pure VPN). Polska premiera kinowa odbędzie się pięć dni później.

hbo max polska

HBO Max w Polsce

WarnerMedia zapowiedziało, że serwis HBO Max pojawi się w Polsce w przyszłym roku. Czytaj więcej ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

nocna msza netflix serial horror midnight mass zwiastun

“Nocna msza” może zachwiać wiarą w Boga. Serial we wrześniu na Netflix

"Kobiety i morderca" (Netflix)

Premiera dnia: “Kobiety i morderca” na Netflix